Dermální výplně

Hlavní | Naše služby | Dermální výplně

Dermální výplně aneb omládněte neinvazivně během 60 minut

Stárnutí a tvorba vrásek trápí občas každého z nás. Zejména pro ženy je povadlá a ochablá pokožka nežádoucí. V současné době však není třeba propadat panice. Existují dostupná a efektivní řešení, které dokážou proces stárnutí snadno zastavit. Jedním z těchto zákroků jsou právě injekční výplně. Ty se plně vstřebávají, obnovují pružnost pokožky, hydratují a zlepšují vzhled pleti. To vše navíc zcela bezpečně a s minimálními vedlejšími účinky.

 1. O zákroku
 2. Terminologie
 3. Typy a značky fillerů
 4. Princip terapie
 5. Řešené problémy
 6. Pro koho je zákrok vhodný
 7. Ošetřované oblasti
 8. Výhody zákroku
 9. Příprava na zákrok
 10. Počet sezení
 11. Rekonvalescence
 12. Kontraindikace
 13. Cena
 14. Výsledky

O zákroku

Kolem třicátého roku se bez ohledu na pohlaví a péči o pleť začínají u každého z nás projevovat první známky stárnutí. Procesy v těle i v pleti se postupně zpomalují a struktura pokožky slábne. Rapidně také upadá počet látek, které udržují pleť svěží a mladistvou. Jedná se zejména o kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovou. Projevem tohoto úbytku se jako první začínají objevovat mimické vrásky. Ty souvisejí s mimikou našeho obličeje a postupem času se prohlubují a narušují tak celkový vzhled našeho obličeje. Dalším typickým náznakem úbytku zmíněných látek jsou vějířkovité vrásky. Těm se také přezdívá jako vrásky od smíchu a typicky se objevují u vnějších koutků očí. Tato oblast je speciálně náchylná k tvorbě rýh, a to z důvodu tenké pleti. Od nosu ke rtům se pak objevují hluboké nosoretní rýhy, které souvisí se ztrátou objemu a povadlou pletí. Výsledkem je unavená pleť prozrazující nejen náš věk, ale i životní styl. 

Dermální_výplně

Injekční výplně vrásek jsou oblíbeným estetickým zákrokem, který dokáže rychle napravit změny související s přibývajícím věkem a všechny zmíněné problémy. To dokazuje nejen miliony spokojených zákazníků po celém světě, ale i celosvětově známé hvězdy. Na málokterých je pak poznat vliv času a za tím vším stojí nechirurgický zákrok s okamžitým efektem a minimálními prostoji. 

Terminologie

Kromě českého výrazu výplně se můžete setkat i s pojmem fillery. Význam je totožný. Zjednodušeně řečeno jsou dermální fillery gelovité látky, které se vstřikují pod kůži, aby obnovily ztracený objem, vyhladily linky a zjemnily záhyby nebo zlepšily kontury obličeje případně dalších částí těla.

Typy a značky fillerů

Jednotlivé druhy výplní lze dělit podle nejrůznějších hledisek. Z pohledu trvanlivosti se můžete setkat s dočasnými a trvalými výplněmi. Trvalé výplně se v dnešní době však již nepoužívají. Nenechte se tedy nalákat na případné nabídky, které vám budou tvrdit, že efekt je navždy. Dnes se skutečně používají pouze dočasné fillery. Ty však mají také spoustu výhod. Jejich účinek vydrží 3-6 měsíců a jsou zcela odbouratelné a pro tělo přirozené. K aplikaci fillerů se totiž využívají látky, které se v lidském těle normálně vyskytují. Konkrétně se jedná o: 

 • Kyselinu hyaluronovou neboli HA

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující látka, která se nachází v lidské pokožce. Pomáhá udržovat pokožku vláčnou a hydratovanou. Vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou obsahuje typicky měkká a gelovitá plniva. Výsledky jsou dočasné, trvají 6 až 12 měsíců nebo déle, než tělo postupně a přirozeně absorbuje částice. Většina výplní HA je napuštěna lidokainem, který pomáhá minimalizovat nepohodlí během a po léčbě.

 • Kyselina poly-L-mléčná

Kyselina poly-L-mléčná je biokompatibilní (což znamená, že její použití v těle je bezpečné), biologicky odbouratelná syntetická látka. Používá se již mnoho let v lékařských pomůckách, jako jsou rozpustné stehy. Produkty s kyselinou poly-L-mléčnou jsou technicky klasifikovány jako „stimulátory kolagenu“. Jejich hlavním mechanismem je totiž napomáhání pleti k obnově přirozeného kolagenu a s tím související vyhlazení jemných rýh.  Samotný výplňový gel se rozptýlí několik dní po ošetření. Kyselina poly-L-mléčná se obvykle používá k léčbě hlubších vrásek na obličeji a výsledky mohou trvat i déle než 2 roky.

 • Hydroxylapatit vápenatý (CaHA)

Hydroxylapatit vápenatý je také přirozeně se vyskytující látka, která se nachází především v lidských kostech. Při použití v plnivu jsou částice vápníku téměř mikroskopické a suspendované v hladkém gelu. Konzistence filleru CaHA je obvykle silnější než konzistence výplně kyselinou hyaluronovou a obvykle také vydrží déle, u většiny pacientů asi 12 měsíců. Uvádí se také, že hydroxylapatit vápenatý pomáhá stimulovat přirozenou produkci kolagenu a obvykle se používá pro hlubší linky a vrásky.

Dermalstyle®

V Imperia Clinic konkrétně využíváme níže uvedené značky vyplní. 

 • Dermalstyle® – jsou injekční formou přirozeně se vyskytující, biologicky odbouratelné, neživočišné kyseliny hyaluronové. Jsou vyráběny biosynteticky s minimem rizik vzniku nežádoucích alergií. Injekce Dermalstyle® poskytují snadný způsob, jak snížit výskyt rýh na obličeji, stimulovat syntézu kolagenu a vyhlazovat pokožku pro přirozený, mladistvý a okamžitě viditelný efekt.
 • STYLAGE® – řada inovativních jednofázových injekčních dermálních výplní s obsahem lidokainu nebo bez něj. Obsahují kyselinu hyaluronovou a antioxidanty jako je mannitol nebo sorbitol. 
 • TEOSYAL ® – značka jedinečných injekčních výplní s různou hustotou gelu a jedinečnými vlastnostmi, díky nimž lze ošetřit různé oblasti obličeje. Skvělé výsledky od prevence jemných linek a záhybů až po remodelaci kontur obličeje.
 • BELOTERO BALANCE® – fillery sloužící k dočasnému vyhlazení a vyplnění středně těžkých až těžkých nosoretních záhybů. 
 • RADIESSE® a RADIESSE® – jsou dermální fillery, které se používají k vyhlazení středně těžkých až těžkých obličejových vrásek a záhybů, jako jsou nasolabiální rýhy (záhyby, které se táhnou od koutku nosu ke koutku úst). RADIESSE® lze použít i ke korekci ztráty objemu na hřbetu rukou.
 • LENISNA a JUVELOOK – hybridní fillery, které spojují jak výhody okamžitého vyplňovacího efektu HA (kyseliny hyaluronové), tak dlouhodobé stimulace tvorby kolagenu pomocí PDLLA (Poly D, L – kyseliny mléčné).

Výběr konkrétní značky i typu výplně obličeje a dalších částí těla, záleží na rozhodnutí zkušeného odborníka. Každý produkt má jedinečnou texturu, hustotu a hloubku vstřikování, což znamená, že určitá plniva fungují lépe pro určité oblasti pleti. Vyškolený pracovník dokáže díky svým poznatkům a zkušenostem určit, který produkt je pro řešení vašich problémů nejlepší.

Princip terapie

Dermální výplně jsou ambulantním zákrokem spočívajícím v injekční aplikaci vybraných látek pod kůži. Ošetřovaná oblast se znecitliví pomocí lokálního anestetika a během cca 60 minut odcházíte zpět domů. To vše s okamžitými výsledky a minimálními nežádoucími účinky. 

Řešené problémy

Procedura dokáže vyřešit širokou škálu problémů: 

 • horizontální vrásky na čele,
 • glabelu, tj. místo mezi obočím přímo nad kořenem nosu, 
 • změny kontur obličeje související se stárnutím,
 • hluboké nosoretní rýhy,
 • odstranění vrásek kolem úst a v jejich koutcích,
 • záhyby kolem očí nebo také vějířkovité vrásky,
 • změny v linii rtů související se stárnutím, 
 • modelaci kontur rtů, lícních kostí, brady a dolní části obličeje,
 • výplně tváří a zlepšení jejich objemu,
 • redukce jizev, včetně jizviček po acne vulgaris.

Dermalstyle®_praha

Kromě zákroků v obličeji dokáží fillery pomoci s jakýmkoli vyplněním jizev po celém těle. Oblíbenou procedurou je i omlazení intimních partií. I když se o tomto zákroku moc nemluví je skvělým řešením jak z hlediska estetiky, tak i z důvodu zkvalitnění sexuálních prožitků.

Pro koho je zákrok vhodný

Řešení záhybů pomocí výplní je metoda vhodná pro muže i ženy na základě individuální diagnózy. Známky stárnutí se u každého z nás objevují v jiném věku a jejich fáze je taktéž odlišná. Odborník poskytující ošetření zhodnotí kožní stav klienta a na základě toho rozhodne o vhodnosti zákroku. 

Obecně lze říci, že věk kolem 30 let je ideální pro řešení prvních známek stárnutí a přecházení hlubším projevům.

Ošetřované oblasti

Nejčastější aplikací dermálních fillerů je ošetření hlubokých vrásek, zejména nosoretních rýh, záhybů kolem očí a na čele. Kromě vrásek, tmavých kruhů nebo váčků pod očima lze léčit také jizvy a nežádoucí úbytek tkání kdekoliv na těle. Výjimkou tedy není ani oblast dekoltu, krku, rukou či zmíněných intimních oblastí u žen. 

Velmi oblíbená je také úprava tvaru rtů či nosu, který je možné provádět taktéž ambulantně a bez rekonvalescence jako je tomu u chirurgických ošetření.

Výhody zákroku

Největší výhodou terapie je okamžitá viditelnost výsledků a všestrannost použití. Injekční aplikace navíc trvá maximálně jednu hodinu, a nejsou nutné žádné další prostoje či hospitalizace. Vzhledem k tomu, že se jedná o nechirurgickou léčbu, doba zotavení je minimální.

Dalším bonusem je i fakt, že v závislosti na typu plniva mohou výsledky trvat měsíce nebo dokonce roky. Některé výplně totiž fungují déle než dva roky. Dermální fillery jsou také obvykle levnější než chirurgické zákroky, a přitom udělají téměř stejný efekt. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o miniinvazivní metodu omlazení pleti lze ošetření kombinovat i s dalšími estetickými zákroky. Skvělých výsledků je dosaženo spolu s aplikací botulotoxinu. Botulotoxin totiž stáhne svaly, které začnou odpočívat a tím se zamezí vytlačování kyseliny hyaluronové a dalšímu prohlubování rýh a záhybů.

Příprava na zákrok

Bezprostředně před zákrokem zhodnotí odborník ošetřovanou oblast a projde s vámi vaši anamnézu. Důležité je sdělit veškeré alergie, kožní a neurologické stavy a užívané léky. Některé medikamenty jako je např. aspirin či ibuprofen by totiž mohli způsobit výskyt nežádoucích modřin a otoků. 

injekce_kolem_očí

Těsně před samotným ošetřením bude problémová oblast důkladně vyčištěna a naneseno lokální anestetikum.

Počet sezení

Výsledky ošetření dermálních výplní vydrží v průměru od 3 měsíců do 2 let, v závislosti na typu a složení výplně. Ošetřovaná oblast a životní styl pacienta jsou další faktory, které ovlivňují délku působení. Jak dlouho fillery vydrží, závisí také na ošetřované oblasti. Například injekce kolem očí mají tendenci trvat mnohem déle než injekce do rtů. Každý člověk je však jiný a je tedy zcela na vás nebo na doporučení odborníka, který doporučí, kdy zákrok opakovat.

Rekonvalescence

Po aplikaci fillerů můžete cítit drobné štípaní nebo tlak v ošetřované oblasti. Nejedná se však o žádný netypický projev, naopak tento jev je častý a do 24 hodin většinou vymizí. Dále se mohou objevit modřiny či otoky, které stejně jako pnutí nejsou závažné. 

Ihned po zákroku se lze vrátit do běžného života s dodržením určitých náležitostí:

 • zvýšení pitného režimu nutného pro regeneraci pleti, 
 • omezení pobytu v extrémních teplotách (sauna, mráz, solárium apod.)
 • vyhnout se výrazné mimice nebo namáhání ošetřené oblasti,
 • chránění pleti před slunečním zářením pro zamezení nežádoucí pigmentace,
 • odložit návštěvu bazénu a sportovně náročných výkonů. 

V případě, že jste podstoupili injekční výplně rtů odložte alespoň na několik hodin tabákové výrobky a alkohol. Vhodné nejsou ani teplé a horké pokrmy a líčení rtů. Stejně tak je nutné omezit i líbání a projev lásky.

Kontraindikace

Aplikace_fillerů

Aplikace fillerů omezuje přítomnost:

 • alergie na složky látek obsažených v injekcích (např. alergie na kyselinu hyaluronovou či lidokain),
 • infekčních kožních onemocnění,
 • gravidity nebo kojení, 
 • poruch srážlivosti krve, epilepsie, diabetes,
 • onkologických onemocnění a 
 • jakýkoliv zánětů, akutních chronických onemocnění či oparů.

V případě jakýchkoliv pochybností o vhodnosti ošetření je vždy nutné obeznámit ošetřujícího lékaře a vyškoleného odborníka provádějící terapii.

Cena

Cenu fillerů nelze přesně udat. Vždy se odvíjí od vybrané oblasti a hloubce problémů. Řádově se však pohybujeme v tisících korun českých.

Výsledky

Přidejte se k více než 1 milionu mužů a žen, kteří ročně volí toto oblíbené ošetření pro omlazení obličeje a dalších partií těla. Dermální výplň je efektivní způsob pro řešení vrásek a další problémů pleti bez chirurgické operace a dalších prostojů. Vraťte nejen do svých tváří objem a svěží vzhled. Výsledkem je symetrická pokožka a krásně hladká mladistvá pleť. 

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje tento jedinečný zákrok v samotném centru Prahy. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.