...

Odstranění pigmentových skvrn pomoci Fotona StarWalker MaQX

Hlavní | Naše služby | Odstranění pigmentových skvrn pomoci Fotona StarWalker MaQX
 1. Fotona StarWalker MaQX jako ideální řešení pro redukci a odstranění pigmentových skvrn 
 2. Jak to funguje?
 3. Jaké pigmentové léze lze konkrétně léčit?
 4. Princip zákroku
 5. Počet opakování
 6. Rekonvalescence a hojení
 7. Kontraindikace
 8. Krásná pokožka bez jakýkoliv skvrn nebo pigmentace

Laser Fotona jako ideální řešení pro redukci a odstranění pigmentových skvrn

Lasery jsou obecně jednoduchým, rychlým, účinným, neinvazivním a bezpečným nástrojem pro odstranění široké škály nezhoubných pigmentových lézí (neboli pigmentových skvrn). Jejich výskyt na naší pleti není nic neobvyklého a během života se s nimi setká většina z nás. Naštěstí však existuje účinná léčba, která s tímto problémem dokáže pomoci a efektivně ho vyřešit. Kromě klasických laserů je revolučním zařízením Fotona StarWalker MaQX, které působí jak na povrchové léze, tak i na ty hlubší. Je důležité zmínit, že tento laser je špičkou v boji s pigmentací a nabízí bezkonkurenční výsledek.

Jak to funguje?

Laserové odstranění pigmentových lézí pracuje tak, že ničí pigment v kůži bez nutnosti excize. Laserový stroj Fotona StarWalker MaQX funguje tak, že dodává vysoce energetické světelné pulzy („Q-switching“) pomocí dvou vlnových délek do dermis. Vlnová délka 532 nm dokáže odstranit povrchové léze, jako jsou např pihy, zatímco druhá 1064 nm je účinná na hlubší problémy.

Světelné pulsy rozbijí pigmentové léze na malé částice a ty jsou následně odstraněny vlastním imunitním systémem těla. Více o charakteristice celého laseru a jeho vlastnostech lze najít zde

Jaké pigmentové léze lze konkrétně léčit?

 • Sluneční pihy či stařecké skvrny způsobené sluncem

Mezi sluneční pihy a stařecké skvrny se řadí benigní, malé, hnědé makuly, které se často vyvíjejí u dospělých na místech vystavených slunci. Jde tedy především o skvrny v obličeji, na hrudi, rukách, předloktí či na holeních. V případě že jsou makuly malé a není jich mnoho stačí obvykle 1-2 sezení. Proces je však velmi individuální a u jednotlivých klientů se liší. Před provedením laserového ošetření musí být kůže zkontrolována dermatologem, aby vyloučil jakékoliv maligní nebo premaligní léze, které mohou být zaměněny za benigní skvrny. 

 • Pihy 

Pihy také známé jako malé hnědé makuly, které se objevují na místech vystavených slunci obvykle v letních měsících. Na rozdíl od slunečních pigmentových skvrn se obvykle vyskytují již v raném dětství. Pokud pih není příliš mnoho, často taktéž postačí 1-2 sezení. Opět však platí, že léčba je u jednotlivých pacientů individuální. 

 • Skvrny Café-Au-Lait Macules známé jako kávové makuly

Jedná se o ostře ohraničené, kulaté až oválné, homogenní skvrny různé velikosti od 2 mm do 20 cm. Nejčastěji se objevují u dětí do 10 let a jejich konkrétní barva se liší v závislosti na fototypu. Menší léze se typicky léčí lépe zatímco ty větší obtížněji. Od toho se odvíjí i počet jednotlivých sezení. 

 • Melasma

Melasma je běžný pigmentový stav charakterizovaný hnědými skvrnami na slunci exponovaných oblastech obličeje. Nejčastěji se tento problém vyskytuje u žen, a to hlavně z důvodu možné hormonální nerovnováhy v různých fázích života a nedostatečnou UV ochranou.

 • Beckerův névus

Typicky velká hnědá skvrna, která se objevuje v pozdním dětství zejména u mužského pohlaví. I když je často zapotřebí více sezení, laser je stejně jako v ostatních případech velmi efektivní léčbou. 

 • Névus Ota a Ita

Otův névus se vyvíjí při narození nebo v průběhu dospívání. Je charakteristický modro-černou, hnědou nebo šedou skvrnou, která se projevuje na jedné straně obličeje v oblasti trojklanného nervu. Typicky zahrnuje periorbitální oblast, spánek, čelo, malarickou oblast a nos. Névus Ita je podobná léze, ale je přítomna na rameni.

Princip zákroku

Základem celého vyšetření je nejprve diagnostika zkušeného odborníka. Ten určí, o jaký typ pigmentové léze se jedná a jakou k jeho léčbě zvolit vlnovou délku a režim zařízení. Následně se ošetřovaná oblast důkladně vyčistí a zahájí se samotný proces ve třech jednoduchých krocích: 

 1. Laser v kůži cíleně vyhledá hnědý kožní pigment neboli „melanin“, který je přítomen v jednotlivých lézích. 
 2. Pigment kůže absorbuje energii laseru a rozptýlí se na drobné částice.
 3. Následuje přirozené vyloučení z těla prostřednictvím lymfatického systému, vyprazdňování a potu. 

Celý zákrok je téměř bezbolestný a klienti ho často přirovnávají k drobnému štípání. V případě nutnosti nebo jakéhokoliv nekomfortu lze použít lokální anestetikum. Celé ošetření může být velmi rychlé a už po 15 minutách se lze vrátit k běžným činnostem. 

Počet opakování

Konkrétní plán ošetření závisí na mnoha faktorech od umístění, hloubky, velikosti a typu pigmentace. Některé léze vyžadují pro dosažení optimálních výsledků několik ošetření, přičemž některé lze vyřešit i jediným ošetřením. Obecně se však v průměru bavíme o 2-3 sezeních s odstupem několika týdnů.

Nutné je také zmínit, že i když většina pacientů zaznamená výsledky již po jednom ošetření u některých klientů může být tato doba delší a to zpravidla 4-8 týdnů. 

pigmentace

Rekonvalescence a hojení po odstranění pigmentových skvrn

Nežádoucí účinky laserového ošetření jsou obvykle mírné a zahrnují strupy na kůži, drobné modřinky, přechodnou hyperpigmentaci a malé jizvy. Správnou rekonvalescenci a výskyt nežádoucích efektů lze zmírnit také správnou následnou péčí, která konkrétně zahrnuje: 

 • přirozené hojení strupů bez škrábání, 
 • vynechání použití make-upu na ošetřovanou skvrnu alespoň po dobu 48 hodin,
 • odložení sportovních aktivit a návštěvy bazénu a sauny, 
 • dostatečnou UV ochranu nebo zakrytí před slunečními paprsky. 

Jen díky dodržování konkrétních postupů, který vám sdělí vyškolený odborník lze zajistit, že se neobjeví nové léze. 

Kontraindikace

Laser Fotona StarWalker MaQX není obecně vhodný v období těhotenství a kojení, infekčních onemocněních kůže, akutních infekčních onemocnění těla, přecitlivělosti na UV záření, čerstvém opálení nebo dokonce spálení kůže, epilepsii, cukrovce a výskytu keloidních jizev.

Krásná pokožka bez jakýkoliv skvrn nebo pigmentace

Každý z nás touží po krásné pleti, a i když pro někoho můžou být pihy nebo skvrny symbolem krásy a odlišnosti, pro jiného můžou být důvodem sníženého sebevědomí. Ať už je pro vás důvod jakýkoliv, pokud chcete poradit s odstraněním pigmentových lézí, neváhejte kontaktovat naši kliniku Impera Clinic.  Jako jedni z mála nabízíme tuto revoluční léčbu v samotném centru hlavního města Prahy na adrese Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na telefonní čísla: + 420 773 304 008 či +420 776 473 564.

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb mezi které patří i léčba dalšími typy laserů od značky Fotona. Konkrétně Fotona SP Dynamis pro léčbu akné, Fotona 4D neinvazivní omlazení nebo FRAC3 obnovení pokožky dekoltu, krku a obličeje

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.