Anti-age terapie Fotona a péče o problematickou pleť

Hlavní | Naše služby | Anti-age terapie Fotona a péče o problematickou pleť

V současném světě, kde jsou péče o problematickou pleť a anti-age terapie stále důležitější součástí celkového zdraví a krásy, se metody léčby akné a omlazování pleti stávají předmětem vzrůstajícího zájmu. Jedním z inovativních přístupů, který přináší revoluci v oblasti dermatologie a kosmetologie, je laserová terapie.

Tato moderní technologie poskytuje efektivní a bezpečnou alternativu k tradičním léčebným metodám, přičemž cíleně řeší problémy spojené s akné a zároveň podporuje omlazení pleti. Zcela revoluční novinkou jsou pak lasery od značky Fotona, které kombinují 2 nejvýkonnější lasery tzv. erbiový a neodymový. To platí i pro model StarWalker, který je lídrem mezi laserovými systémy Fotona.

  1. Jak to funguje?
  2. Princip zákroku
  3. Počet opakování
  4. Rekonvalescence a hojení
  5. Kontraindikace
  6. Problematická pleť může být minulostí

Jak funguje anti-age terapie a péče o problematickou pleť  laserem Fotona

Laserové světlo proniká do kůže, kde cíleně vyhledává aktivní mazové žlázy a ty teplem ničí čímž eliminuje riziko vzniku nových problémů. Nejde však jen o minimalizace akné, ale i o redukci již vzniklých jizev. K tomu slouží právě druhý typ laseru a to erbiový, který ničí zjizvenou tkáň a odhaluje nepoškozenou dermis.

Oproti chemickému peelingu umožňuje laserová metoda přesné zacílení a zvolení hloubky průniku. Díky čemuž se minimalizují negativní účinky a jde o zcela bezpečný postup. Více o fungování laseru StarWalker najdete zde.

Princip zákroku

Základem celého vyšetření je nejprve diagnostika zkušeného odborníka. Ten určí, o jak hluboké akné nebo zjizvení se jedná a jakou k jeho léčbě zvolit vlnovou délku a režim zařízení. Následně se ošetřovaná oblast důkladně vyčistí a zahájí se samotný proces kontrolovaného zahřívání. Neodymový laser Fotona bezpečně působí v dermis, kde ve zvolené hloubce ničí aktivní mazové žlázy, jejichž následné ucpání stojí právě za vznikem akné. 

Celý zákrok je téměř bezbolestný a klienti ho často přirovnávají k drobnému štípání. V případě nutnosti nebo jakéhokoliv nekomfortu lze použít lokální anestetikum. Celé ošetření je obecně velmi rychlé a bezprostředně po něm se lze vrátit zpět k běžným činnostem.

Počet opakování

Konkrétní plán ošetření je velmi individuální a u jednotlivých klientů se může lišit. Obecně se však doporučuje 2-3 sezení s odstupem několika týdnů. První účinky jsou obvykle patrné již po týdnu a postupně se zlepšují.

Rekonvalescence a hojení

Nežádoucí účinky laserového ošetření jsou obvykle mírné a zahrnují strupy na kůži, drobné modřinky, přechodnou hyperpigmentaci a malé jizvy. Správnou rekonvalescenci a výskyt nežádoucích efektů lze zmírnit také správnou následnou péčí, která konkrétně zahrnuje: 

  • přirozené hojení strupů bez škrábání, 
  • vynechání použití make-upu na ošetřovanou skvrnu alespoň po dobu 48 hodin,
  • odložení sportovních aktivit a návštěvy bazénu a sauny, 
  • dostatečnou UV ochranu nebo zakrytí před slunečními paprsky.

Kontraindikace

Laser Fotona StarWalker není obecně vhodný při graviditě a kojení, infekčních onemocněních kůže, akutních infekčních onemocnění těla, přecitlivělosti na UV záření, čerstvém opálení nebo dokonce spálení kůže, epilepsii, cukrovce a výskytu keloidních jizev.

Problematická pleť může být minulostí

Laserová léčba se v oblasti akné a omlazení pleti ukázala jako pozoruhodně účinný nástroj, který spojuje pokročilou technologii s estetickými a dermatologickými potřebami. Studie a klinické zkušenosti poskytují přesvědčivé důkazy o schopnosti laserové terapie ovlivňovat akné a zároveň podporovat regeneraci pleti.

Problematická pleť

Přínosy spojené s touto metodou zahrnují nejen eliminaci akné a zánětlivých projevů, ale také zlepšení celkové textury pleti, redukci jemných linií a vrásek, a obnovu mladistvého vzhledu. Chcete-li se o benefitech laserové léčby přesvědčit doslova na vlastní kůži neváhejte kontaktovat naši kliniku Impera Clinic. Jako jedni z mála nabízíme tuto revoluční léčbu v samotném centru hlavního města Prah na na adrese Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na telefonní čísla: + 420 773 304 008 či +420 776 473 564.

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb mezi které patří i léčba dalšími typy laserů od značky Fotona. Konkrétně Fotona SP Dynamis pro léčbu akné, Fotona 4D neinvazivní omlazení nebo FRAC3 obnovení pokožky dekoltu, krku a obličeje

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.