Laserová léčba akné. Fotona SP Dynamis

Snížení zánětu a zarudnutí o 50 % již po 1. ošetření.
Prevence vzniku jizev post-akné
Objednat se
Neodymový laser Fotona SP Dynamis

Co je laserová léčba akné?

Laserová léčba akné
Používáme k léčbě neodymový laser Fotona SP Dynamis, jehož paprsek proniká do kůže do hloubky 8 mm. Laser rozpouští kožní maz, zlepšuje jeho odtok z vývodu vlasového folikulu, zmenšuje ucpání pórů a způsobuje jejich zúžení.

Díky tomu, že laser zužuje zvětšené krevní cévy a normalizuje prokrvení kůže, odstraňuje tím zarudnutí, místní zpevnění tkání a bolest v oblasti zánětlivých lézí hned po prvním ošetření.

Bakterie P. Acne, které vyvolávají zhoršení průběhu akné, v laserových paprscích hynou.

Akné se obvykle vyskytuje na obličeji, čele, hrudi, horní části zad. Laser je účinný při jakékoli lokalizaci onemocnění.

Laser dává viditelný výsledek již druhý den po ošetření na rozdíl od klasické dermatologické léčby, která trvá několik měsíců.

Na naší klinice Impera Clinic používáme neodymový laser Fotona SP Dynamis nejnovější generace, který získal cenu jako nejlepší laser v letech 2015 a 2018.
Více

Kdy se vyžaduje laserová léčba?

land-feat
Přípravky pro domácí léčbu akné nedokázaly zbavit pokožku pupínků
land-feat
Akné přetrvává měsíce a roky
land-feat
Akné má těžký průběh (více než 20 lézí)

Co je akné?

Akné je kožní onemocnění, které se vyvíjí kvůli ucpávání vlasových folikulů kožním mazem a odumřelými kožními buňkami. To způsobuje vznik uzavřených bílých nebo otevřených černých komedonů (uhrů) nebo zanícených pupínků. Akné se nejvíce vyskytuje v pubertě, ale trpí jim lidé všech věkových skupin.

Existují účinné metody léčby akné, ale léze mohou být velice odolné. Pupínky a puchýři se hojí pomalu, a až zmizí, vyskytnou se další.

V závislosti na závažnosti může akné způsobit emocionální poruchy a zanechat po sobě na pokožce jizvy. Čím dříve začněte s léčbou, tím je nižší riziko výskytu těchto problémů.

Přednosti laserové léčby akné neodymovém laserem Fotona SP Dynamis

Viditelný výsledek již druhý den po ošetření
Léčba všech forem akné s jakoukoliv lokalizací
Bezbolestné ambulantní ošetření
Dlouhodobé výsledky
Nevyžaduje rehabilitaci

Ceník

Název
Délka procedury
Frekvence opakování
Počet opakování
Cena
Léčba akné (1 oblast)
20 min.
jednou týdně
6 - 8 oš.
1 350,- Kč

Časté dotazy

Za jak dlouho mohu pozorovat výsledky?
Prvotní účinek na ošetřovanou pokožku uvidíte již bezprostředně po prvním ošetření. V závislosti na typu a hloubce problému se bude během několika týdnů pozitivní efekt ještě prohlubovat. Pro maximální a dlouhotrvající výsledky je nutno dbát doporučení ošetřujícího specialisty.
Jaká je doba rekonvalescence?
Na rozdíl od jiných léčebných metod je doba hojení velmi krátká nebo žádná. Ve skutečnosti laser Fotona 4D skutečně napomáhá procesu hojení tím, že stimuluje přirozenou produkci kolagenu. Ihned po ošetření se tedy můžete vrátit zpět k běžným činnostem.

Při léčbě jizev po akné může být doba hojení několik dní v závislosti na tom, jak hluboké jizvy jsou. Před použitím make-upu doporučujeme počkat 24 hodin. Bezprostředně po proceduře jsou vhodná séra a krémy zajišťující vyživení pokožky.
Je ošetření bolestivé?
Nikoliv. Zákrok lze zařadit mezi neinvazivní ošetření. Pacienti maximálně pociťují drobné štípání či pnutí. V případě jakéhokoliv nepohodlí je možné aplikovat znecitlivující krém, který zajistí nejvyšší možné pohodlí.