Fotona 4D – neinvazivní lifting

Hlavní | Naše služby | Fotona 4D – neinvazivní lifting

Fotona 4D aneb neinvazivní lifting s řadou benefitů

Laserové ošetření pleti je v estetické medicíně čím dál více na vzestupu. V závislosti na konkrétních problémech a typu pleti existuje mnoho druhů laseru.

Z těch známějších je důležité zmínit diodový či frakční laser. Konečný výsledek a úspěšnost celé léčby však spíše, než na typu laseru záleží na intenzitě laserového paprsku. Jedním opravdu revolučním přístrojem, který se může pyšnit jedinečnou kombinací dvou komplementárních vlnových délek k ošetření 4 odlišných „dimenzí“ pokožky, je laser 4D Fotona.

Nechirurgická a neinvazivní alternativa faceliftu, která nejen přináší dlouhodobé a přirozené výsledky, ale dokáže pomoci i s dalšími kožními problémy.

 1. Nejčastější kožní problémy aneb s čím Fotona dokáže pomoci
 2. 4 kroky pro zaručený úspěch
 3. Pro koho je terapie vhodná?
 4. Výhody zákroku
 5. Viditelné výsledky
 6. Počet sezení
 7. Délka procedury 
 8. Rekonvalescence
 9. Kontraindikace
 10. Cena zákroku
 11. Laser jako bezpečné řešení estetických problémů

 

Nejčastější kožní problémy aneb s čím Fotona dokáže pomoci

Ještě před tím, než si představíme samotný laser 4D fotona, pojďme se společně podívat na potíže, které obvykle považujeme za vady na kráse.

Obvykle ve věku okolo 12 let se dříve nebo později začíná vlivem hormonů měnit naše tělo. Z dítěte postupně procházíme přeměnou na dospělého člověka. Že tyto změny nastaly, obvykle zaznamenáme na naší pleti.

laser-4D-fotona

U téměř 85 % dívek a chlapců se totiž na pokožce začnou objevovat zarudlé flíčky a pupínky známé jako akné. U většiny populace je tento stav pouze přechodný a s koncem puberty se pleť ustálí a vrátí se do normálu.

Existuje však určité procento lidí, které acne vulgaris trápí i nadále. Důvodů proč tomu tak je, může být mnoho. Vždy jde, ale o stejnou situaci, kdy nadměrné množství kožního mazu způsobí nahromadění a následné ucpání vlasového folikulu.

Výsledkem je zánět nebo chcete-li nevzhledný pupínek, který se kromě obličeje může objevit i na ostatních částech těla. Jako první je obvykle nutné věnovat své pokožce větší péči a pravidelně odstraňovat odumřelé kožní buňky a do každodenní rutiny zařadit produkty působící proti tvorbě mazu.

Vhodné je omezit i případné kouření nebo pobyt v prostředí s nadměrným kouřem. Stejně jako zbytečné sahání na kůži může i tento fakt ucpávat póry a způsobovat kožní problémy. 

Hlavním příznakem acne vulgaris je tzv. černý komedon. I když se většinou jedná o malé tečky do průměru 2 mm i tak mohou značně zasáhnout do struktury pleti a působit nevzhledně. Nejčastěji se objevují v T-zóně tedy v oblasti brady, čela a nosu. Dalším typem akné jsou uzavřené komedony nazývané jako bílé tečky.

Ty vznikají v důsledku nahromaděného mazu a projevují se bílou „čepičkou“, která odkazuje na ucpaný otvor. Potýkáte-li se s těmito formami, lze hovořit o acne comedonica neboli formě, která se řadí mezi ty mírnější a je většinou velmi dobře léčitelná.

Bolestivějšími formami jsou papuly a pustuly odborně řečeno acne papulopustulosa. Červené pupínky, které jsou zpravidla menšího rozsahu a mohou obsahovat i hnis. Posledním druhem je acne conglobata.

Forma, která jde zpravidla ruku v ruce i se zhoršenou psychickou stránkou. Na kůži se totiž objevují tzv. noduly, laicky podkožní cysty, které jsou nejen bolestivé, ale často i velmi rozsáhlé, nateklé a začervenalé.

Navíc po odstranění problém zpravidla nekončí, protože se v místě lokace obvykle objevují jizvičky nebo následná hyperpigmentace. 

acne-vulgaris

Pomineme-li výskyt pupínků je dalším velmi zásadním problémem stárnutí kůže. To nastává zhruba kolem 25 roku, kdy u vrstev kůže dochází k postupnému úbytku kyseliny hyaluronové a důležitého kolagenu.

Tyto látky jsou pomyslnými základními kameny každé pokožky, a proto jejich pokles má nedozírné následky. Nejprve se začínají objevovat drobné rýhy a jemné linky kolem očí a úst a následně se struktura kůže narušuje a jednotlivé vrásky se čím dál více prohlubují.

Kromě toho také odumírají počty buněk v nejhlubší vrstvě kůže a pleť postupně ochabuje, ztrácí svou pevnost a přirozený jas. 

Moderní doba sebou kromě nejrůznějších přípravků přináší i revoluční metody. Ať už tedy řešíte acne vulgaris, post akné nebo problémy související se stárnutím pokožky zbystřete. Laser Fotona 4D je komplexní zákrok, který spojuje čtyři procedury do jedné a tím komplexně léčí nejřešenější kosmetické a estetické problémy. 

4 kroky pro zaručený úspěch

Fotona 4D je laserová terapie faceliftingem, která synergicky kombinuje čtyři různé režimy ošetření v jediném zákroku. Zahrnuje následující technologie: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® a SupErfacialTM, které působí současně v různých hloubkách pokožky, čímž se zaměřují na různé nedokonalosti dermálních tkání. Aplikace dvou vlnových délek v rámci jednoho systému, tj. Nd:YAG (neodymový laser) a Er:YAG (erbiový laser), umožňuje provádět více estetických a terapeutických procedur. Technologie umožňuje použití různých dob trvání impulsů, což navíc rozšiřuje možnosti zákroku. Jedinečnost laserové léčby 4D Fotona spočívá v tom, že působí jak na vnější plochy obličeje, tak na vnitřní stranu úst.

 1. ENDOLIFTING® – první část procedury zahrnuje skenování vnitřních svalů úst, laterálních zygomatických (lícních) svalů a také horní a spodní části rtů. Přesný Er:YAG laser přenáší teplo do tkání, čímž dochází ke kontrakci kolagenových vláken, vyplnění nosoústních rýh a zlepšení pevnosti pokožky.
 2. FRAC3® – během druhé části jsou laserové impulsy selektivně aplikovány na kůži, což doplňuje účinky režimu EndoLifting. Frakční 3D efekt vede k omlazení nedokonalostí pleti v jejích hlubších vrstvách. Tato fáze je zodpovědná za redukci jemných vrásek a zvýšení hustoty pokožky.
 3. PIANO® – třetí stupeň využívá dlouhé impulsy Nd:YAG laseru, který stimuluje pevnost kůže v celé její tloušťce. V tomto okamžiku je kůže ozářena do hloubky cca. 6 mm, což vede k jeho hlubokému zahřátí způsobující následné pozvednutí pokožky.
 4. SUPERFACIAL™ – čtvrtá část zahrnuje laserový peeling a doplňuje všechny předchozí fáze ošetření. Výsledkem je rozjasněná pleť s uzavřenými póry a krásným a mladistvým vzhledem. Pomyslnou třešničkou na dortu je navíc odstranění všech nepravidelností pokožky obličeje.

laserove-lecby-4D Fotona

Pro koho je terapie vhodná?

4D laserový lifting obličeje se obecně doporučuje jedincům, kteří se chtějí zbavit známek stárnutí a nedokonalostí epidermis. Konkrétně ti z vás, kteří řeší snížení tonusu kůže, korekce vrásek, nepřesný tvar obličeje, rozšířené póry, zašedlý tón, výrazné nosoretní rýhy, tmavé kruhy pod očima, otoky v obličeji či vrásky kolem očí zvané jako vraní stopy, si tuto metodu zcela jistě zamilují.  

Navíc terapie je ideální i pro ty, kteří si nemohou dovolit dlouhé období rekonvalescence nebo zákroky vyžadující chirurgické zásahy kvůli riziku komplikací.

Výhody zákroku

Laserové ošetření 4D má několik zásadních předností díky kterým vyniká. 

 • Jedinečná kombinace čtyř účinných laserových technologií během jediného omlazovacího sezení.
 • Zákrok lze provést na obličeji, bradě a horní třetině krku.
 • Minimální vedlejší účinky a s tím související krátká doba rehabilitace (do 2-3 dnů). Ihned po terapii se lze navíc vrátit k běžným činnostem. 
 • Efekt omlazení pleti laserem je patrný již po 7 dnech a během 1-1,5 měsíce se postupně stupňuje.
 • Zákrok se provádí bez anestezie, protože je prakticky bezbolestný. Žádné jehly ani anestetika tak nejsou potřeba. 
 • Lze jej provést v kterémkoli ročním období včetně léta. 
 • Pro každou pleť bez ohledu na pohlaví. 

Viditelné výsledky

Jak bylo zmíněno již po pár dnech lze pozorovat první výsledky viz níže, které se postupem času budou nadále prohlubovat. Fotona-4D-before-and-after

 • Vyhlazení drobných vrásek,
 • lymfodrenážní účinek,
 • lifting ošetřovaného místa,
 • korekce oválu obličeje,
 • zlepšení tonusu a turgoru,
 • vyhlazení nosoretních rýh,
 • zlepšení kvality kůže kolem očí,
 • zmenšení pórů,
 • svěží odstín a 
 • odstranění pigmentových skvrn.

Počet sezení

Doporučený počet léčebných procedur závisí na věku pacienta a stavu jeho pokožky. Účinky jsou obvykle viditelné již po jediném sezení. V případě náročnějších typů epidermis a u starších pacientů se však doporučují minimálně 3 sezení s odstupem 4-6 týdnů.

Pro trvalé účinky je taktéž vhodné kúru jednou ročně opakovat. 

Délka procedury 

Předpokládaná doba trvání procedury je 1 až 1,5 hodiny v závislosti na velikosti ošetřované plochy a závažnosti daného problému. 

Rekonvalescence

Bezprostředně po zákroku může být kůže zarudlá, lehce oteklá a podrážděná. Zpravidla jsou tyto projevy však velmi mírné a není tedy problém zařadit se ihned zpět do běžného života. Jediné co, tak několik dní po sezení je vhodné vyhnout se návštěvám bazénů a saun.

Stejně tak se doporučuje vynechat i nadměrnou fyzickou zátěž, slunění a dlouhý pobyt na slunci. Naopak i v případě, že se nebudete cíleně vystavovat slunci, používejte na ošetřovanou pokožku vždy krémy s vysokým SPF faktorem. 

Kontraindikace

I přestože se jedná o neinvazivní omlazení pleti, které je častou alternativou k anti-age chirurgickým zákrokům i zde platí určitá obezřetnost u níže uvedených onemocnění a užívání léků. Proto je vždy vhodné poradit se nejen se svým ošetřujícím lékařem, ale i s odborníkem provádějícím danou léčbu. 

Obecnými kontraindikacemi jsou:

 • nadměrné vystavení UV záření,
 • užívání fotosenzibilizujících léčiv,
 • užívání steroidů (ve formě krémů nebo tablet),
 • užívání perorálních retinoidů během posledních 6 měsíců,
 • konzumace bylin, jako je třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum L.), měsíček lékařský (Calendula officinalis L.) a heřmánek (Matricaria chamomilla L.). Pokud je to možné, nezbytné byliny vysadit 2 týdny před léčebnou procedurou.
 • poruchy krevní srážlivosti (koagulace), užívání léků na ředění krve (antikoagulancia),
 • aktivní autoimunitní onemocnění (např. systémový lupus erythematodes, sklerodermie),
 • predispozice ke keloidům a hypertrofickým jizvám,
 • aktivní kožní onemocnění,
 • aktivní virová infekce, HIV, virová hepatitida,
 • peelingy prováděné 2 týdny před léčebnou procedurou,
 • epilepsie,
 • aktivní neoplastické onemocnění,
 • kardiostimulátor,
 • těhotenství a kojení.

Cena zákroku

Cena této jedinečné metody se pohybuje obvykle v řádech tisíců. Celkové omlazení obličeje laserem se pohybuje v rozmezí 15 000 – 18 000 Kč. 

Laser jako bezpečné řešení estetických problémů

Laser Fotona je nejbezpečnější a nejúčinnější laserové ošetření mnoha kožních estetických problémů. Celá terapie je 100 % účinná, pohodlná, nevyžaduje zdlouhavé prostoje, a navíc má pouze malé a dočasné vedlejší účinky.

Přesvědčte se o benefitech této metody sami a navštivte nás v jedné z našich pražských poboček

Kromě ošetření Fotona 4D poskytujeme další estetické zákroky pomocí tohoto laseru. Těmi nejoblíbenější metodami jsou: 

 • Laserové frakční omlazení, které zpevňuje kůži a pomocí rekonstrukce dermis zlepšuje mikrocirkulaci a odstraňuje drobné vrásky.
 • LipLase neboli kompletní laserové omlazení červeně rtů a periorální oblasti.
 • SmoothEye, tj. neinvazivní rekonstrukce tkání očních víček a periorbitální oblasti.
 • Léčba akné, princip, při kterém se kombinují benefity laseru a anti age kosmetika. 
 • OrangeLase, která bojuje proti celulitidě a zmírňuje již viditelné nežádoucí ďolíčky.
 • A mnoho dalších viz nabídka na našich webových stránkách. 

Ať už si vyberete jakoukoliv léčbu laser Fotona, je i přes vyšší cenu zákroku vždy správnou volbou. Na rozdíl od běžných kosmetických zákroků totiž laser nepůsobí pouze na povrchu, ale proniká i dovnitř kůže. Konkrétně až do hloubky 8 mm, kde účinně řeší širokou škálu kožních problémů jako jsou např. pigmentové skvrny, viditelné póry, strie, akné a vrásky. Navíc tento laserový systém lze použít téměř pro jakoukoliv oblast těla bez omezení v rámci typu a barvy pleti. Zkrátka chcete-li omladit svou kůži a mít znovu krásnou a hebkou pleť není o čem přemýšlet. 

Autoplasmaterapie

Rezervovat si daný zákrok můžete pomocí našeho online rezervačního formuláře. Proces objednání lze provést odkudkoliv a zabere pouze pár minut.

V případě, že si nejste jistí, zda je pro vás tato léčba vhodná, doporučujeme se objednat na konzultaci s našimi odborníky nebo s naprostou špičkou v oboru estetické medicíny, paní doktorkou Elenou Rumyantsevou Mathey.

Pro více informací a aktuálních akcí sledujte naše webové stránky nebo náš Instagram, kde se kromě jiného dozvíte spoustu novinek, zajímavých tipů, a hlavně fotoreporty z našich zákroků známé jako před a po. 

Těšíme se na vaši návštěvu.