masáž obličeje praha

6 důvodů proč zařadit masáž obličeje do své kosmetické rutiny a jakou konkrétní metodu zvolit

Někdo je miluje a někdo nenávidí. To jsou masáže. Relaxační technika, při které se uvolní nejen vaše tělo, ale i mysl. Často lidé nemají rádi, když na ně sahá „cizí“ člověk a vlivem toho se nedokáží dostatečně uvolnit. Pokud tento problém nemáte, nebo ho dokážete překonat, budete překvapeni kolik výhod vám relaxace v podobě masáží nabídne. V současné době existuje nepřeberné množství druhů jednotlivých technik. Primární je, vybrat si na jakou část těla se chcete zaměřit. Možná vás napadne, že masáže jsou zejména pro unavené tělo, ale opak je pravdou. Masírování má své nezastupitelné místo i v kosmetice a s tím vás dnes seznámíme. Věřte nebo ne, ale tzv. facial massage umí doslova zázraky.

 1. Umění i věda
 2. Důvody, které rozhodují
 3. Populární metody aneb každý si vybere
 4. 2v1 aneb psychika úzce souvisí se stavem pleti

Umění i věda

Než se podíváme na jednotlivé benefity pleťových masáží, pojďme se krátce podívat na charakteristiku a do historie. Masáž obličeje je velmi oblíbené západní kosmetické ošetření, které se primárně používá ke zpomalení procesu stárnutí a dosažení mladšího vzhledu a zdravější pleti. Používá se také k úlevě od stresu, migrény, premenstruačního syndromu (PMS) a ucpaných dutin. Pro maximální bezpečnost a dosažení viditelných efektů by masáže měli provádět pouze profesionální terapeuti, estetičtí odborníci nebo vyškolení kosmetičtí pracovníci.

Uvolnění se obvykle provádí rukama nebo speciálními přístroji a pomůckami k tomu určenými. To však záleží na vybrané metodě stejně jako je tomu u použitých kosmetických přípravků. K určitým typům je zapotřebí speciální olej a k jiným naopak není vůbec zapotřebí.  Stejně jako u západního přístupu i u východních terapií je masáž pokožky považována za velmi prospěšnou metodu. Více se ale zkoumá celkový vliv na zdraví. Proto je často masáž tváře součástí ošetření celého těla, při které jsou stimulovány tlakové body na obličeji a krku, aby se uvolnily blokády v toku čchi neboli vitální energie. 

 

Shrnuto podtrženo, ať budeme hovořit o východním nebo západním přístupu, již od starověku bylo promasírování pokožky považováno za skvělou metodu úlevy od bolesti, léčení a kosmetického zlepšení. První písemný záznam o masážní terapii je čínský lékařský text pocházející ze třetího století před naším letopočtem. Staří Řekové, Peršané, Japonci a Indové nezůstali pozadu a účinky a použití masážních metod velmi podrobně zaznamenali ve své rané lékařské literatuře.

Skutečné popularity však tyto techniky dosáhly až v 19. století. V tu dobu přišel na scénu švédský pedagog a spisovatel, který ve Spojených státech amerických představil své poznatky moderní anatomie a s tím souvisejících masáží. Od té doby samozřejmě jednotlivé metody prošly dlouhým vývojem, a kromě pojmenování základních masážních tahů se stále objevují nové a nové druhy masáží, které nás stále přesvědčují o svých zázračných účincích. 

Důvody, které rozhodují

Pojďme k tomu hlavnímu, co vás jistě nejvíce zajímá, a to jsou klady obličejových masáží. Důležité je zmínit, že každý druh masáže se navíc hodí na jiný problém, a proto se dále zaměříme i na ty nejznámější techniky. 

 • Uvolnění aury 

První výhoda možná nenajde zastánce u všech, ale skutečně tomu tak je. Po intenzivním dni fyzické práce nebo nepřetržitém vystavování se modrému světlu z monitoru, jsou nejen obličejové svaly, ale celá vaše pleť unavená. Když se do toho navíc přidá každodenní stres a shon, máme toho většinou ke konci dne až nad hlavu. V tu chvíli je masírování obličeje skvělou volbou. Samotný proces je sám o sobě uklidňující a uvolňující a navodí příjemný pocit. Tím se zmírní hladina stresu a alespoň na chvíli zapomenete na starosti všedního života. Pravidelným opakováním se naučíme nejen naslouchat svému tělu, ale dopřávat mu více relaxačních okamžiků, které prohloubí nejen naše psychické, ale i fyzické zdraví. 

 • Podpoření pružnosti pleti a redukce známek stárnutí

Vlivem času a přibývajícího věku lidská pleť stárne a ztrácí svou původní elasticitu. Na kůži se objevují propadlá místa a přibývají jemné linky a rýhy známé jako vrásky. Pravidelné masáže tváře si však s tímto problémem dokážou poradit. Vlivem speciálních masážních tahů se z pleti odvádí odpadní látky a tím dermis působí svěžím dojmem. Zároveň se také přirozeně zvyšuje produkce kolagenu a kůže je opět vypnutější a elastičtější. 

Podpoření pružnosti pleti

 • Stimulace krevního oběhu 

Po celém těle máme spletitou síť lymfatických uzlin. Část z nich se nachází i na obličeji a na krku. A právě díky relaxaci a uvolnění obličejových svalů působíme na tyto uzliny a celou naši lymfu. Odvod přebytečné tekutiny, která je často zodpovědná za otoky v obličeji zlepší krevní oběh a zároveň podpoří cirkulaci živin v pokožce. Tato detoxikace navíc zajistí rovnoměrný tón pleti a napomůže s redukcí akné a stop po něm. 

 • Zachránce při nachlazení a migrénách

Ucpané dutiny a jejich bolest. To je stav, který minimálně jednou potkal každého z nás. Tento stav je velmi vyčerpávající a často nepomohou ani nejrůznější medikamenty. Ač se to nezdá záchranou může být masírování pleti. Přirozeně se uvolní dráhy dutin a zmírní se nepříjemný tlak, který způsobuje další problémy jako je např. bolest hlavy. Proto i při samotných tenzních bolestech hlavy je masáž tváře skvělým pomocníkem. 

masírování pleti

 • Rovnoměrné zapracování přípravků 

Každá pleť je individuální a jedinečná stejně tak jako každý z nás. I když tedy konečně najdete přípravky, které vaší dermis svědčí, nemusí být jejich účinek maximální. Sami totiž málokdy dokážeme krémy a jednotlivá séra správně zapracovat. Proto estetičtí odborníci často kombinují kosmetická ošetření s masáží. Přípravky se tak dostanou hluboko do pokožky a na všechny místa, což zajistí maximálně možný účinek. 

 • Osvěžení pleti 

Nejen v horkých letních dnech, ale v jakémkoliv ročním období jistě oceníte osvěžení kůže. Masáž sama o sobě kůži osvěží z hlediska vzhledu, ale existují i speciální typy pomůcek, jako je např. gua sha kámen, který cíleně zajistí chladivý efekt. 

Populární metody aneb každý si vybere

Jak jsme zmínili, v dnešní době existuje spousta technik masáží. Každá z nich se přitom hodí na jiné problémy, a proto je třeba k ošetření přistupovat individuálně a zvolit takovou variantu, které bude vám samotným nejvíce příjemná. V případě, že i po výčtu těch nejpopulárnějších druhů nebudete vědět který typ zvolit, nezoufejte. Ve správné klinice vám jistě rádi vyškolení odborníci poradí.

 • Gua sha masáž obličeje

Zřejmě nejznámější relaxační technika současné doby. To je gua sha masáž. Technika, která pochází ze staré Číny a je považována za jednu z nejstarších forem čínské medicíny. K uvolnění obličejových svalů se namísto prstů využívá speciální nástroj s hladkými hranami. Dnes se nejvíce používají drahé a minerální kameny, ale známé je i použití dřevěných plíšků. Nejde však jen o samotné povolení svalů, ale v překladu gua sha doslova znamená „seškrábat špínu“. Za pomoci této metody se tedy z dermis odstraní stará vrstva kožních buněk a tím i ucpané póry. Výsledkem je čistá a jasnější pleť. Redukují se nežádoucí otoky, pigmentové skvrny a vrásky. Tím se zvýrazní přirozené kontury obličeje a kůže bude dokonale svěží. 

Gua sha masáž je vhodná pro muže i ženy bez ohledu na věk nebo stav pleti. Délka ošetření se pohybuje okolo 60 minut a nabízí opravdu královský odpočinek pro vás i vaši pleť. 

 • Kobido metoda

Kobido masáž je jednou z nejkomplexnějších masážních technik obličeje na světě. Pochází z Japonska, kde vznikla v 15. století a její název v japonštině znamená „stará cesta ke kráse“. Již více než 500 let tradice kobido masáže pokračuje a je čím dál tím více populárnější po celém světě.

Tento typ uvolnění se řadí mezi neinvazivní a manuální metody, které umožňují vylepšit ovál tváře, zpevnit pokožku nebo vyhladit vrásky bez nutnosti chirurgického liftingu, liftingových nití nebo jiných kosmetických ošetření. Díky kombinaci pomalých uvolňujících pohybů s pokročilými technikami skládající se z rychlých a intenzivních pohybů, působících na hluboké struktury pokožky a obličejových svalů, nejen uvolňuje, ale také stimuluje tkáně a snižuje jejich napětí. 

Pravidelným opakováním lze dosáhnout:

 • mladší a svěží pleti, 
 • redukce vrásek a projevů stárnutí, 
 • zlepšení mikrocirkulace, 
 • snížení otoků, 
 • rovnoměrného tónu kůže a 
 • přirozeného okysličení. 

I když je kobido tlaková terapie bezpečná a bezbolestná procedura, nehodí se pro pacienty, kteří mají problémy se záněty kůže, kuperózou, rosaceou ve fázi exacerbace nebo bezprostředně po estetických zákrocích typu botox, liftingové nitě či aplikace kyseliny hyaluronové. 

Celková délka zákroku je 90 minut, kdy se vystřídá několik zmíněných fází pomalých a rychlých pohybů spolu se stlačováním jednotlivých svalových tzv. energetických bodů. 

 • Bukální terapie

Když obličejové svaly ztuhnou v důsledku stresu, zranění, hyperaktivní čelisti nebo zdravotní poruchy, nedochází k přirozenému průtoku krve, lymfatickému oběhu a detoxikaci. Tkáně dostávají méně živin a kyslíku, což má za následek zadržování vody, otoky, matnou pleť, povislé tváře a čelisti. Bukální masáž také nazývaná jako intraorální masáž je speciální druh uvolnění tlakových bodů, která zmíněné problémy dokáže zcela odstranit nebo redukovat.

Terapie spočívá v tom, že se masírují body uvnitř úst, aby se stimulovaly svaly a vazy v bukálním tukovém polštáři (mezi tvářemi a čelistmi) a tím došlo k jejich zpevnění. Při pravidelném provádění může tento postup poskytnout podobné výsledky zákrok dermálních výplní, ale bez jehel a potenciálních vedlejších účinků. 

Bukální terapie praha

Ošetření obvykle trvá 90 minut a není vhodné pro klienty s ekzémy nebo kožními infekcemi. Stejně jako u ostatních druhů masáží i u této je obzvláště důležité, aby ji prováděl pouze vyškolený specialista. Jen tak lze dosáhnout kýžených výsledků bez nežádoucích účinků. 

Lymfatický systém lidského těla odstraňuje toxiny a metabolický odpad z buněk po celém těle a odvádí tyto látky pryč v lymfatické tekutině tzv. lymfě. Když je cirkulace lymfy narušena nebo přetížena, může dojít k hromadění lymfatické tekutiny. Následkem jsou poté otoky v obličeji a nevzhledné váčky pod očima.

Estetičtí specialisté dokážou pomocí tohoto druhu masáže tento problém snadno vyřešit. Stlačují se jednotlivé body, kde lymfa proudí a tím se uvolňuje nežádoucí tlak, který je kromě otoků zodpovědný i za časté bolesti hlavy, migrény, chronickou rýmu, akné, povislou kůži a její unavený vzhled. Celý postup využívá pouze hmatových technik a znalostí anatomie a je velmi příjemný a nebolestivý. Svými účinky je však považován za manuální lifting obličeje. 

Pokud trpíte akutním žilním onemocněním nebo hyperfunkcí štítné žlázy poraďte se před absolvováním se svým ošetřujícím lékařem nebo odborníkem provádějícím zákrok. To stejné platí i v případě těhotenství, akutních infekcí, onkologických onemocnění a problémů se srdcem. 

Pro prohloubení benefitů a efektů jsou tyto druhy masáží často doprovázeny liftingovou masáží a speciálním druhem masky dle typu pleti. 

Více o tomto typu masáže najdete zde

2v1 aneb psychika úzce souvisí se stavem pleti

Jak bylo řečeno kosmetická masáž obličeje a dekoltu přináší řadu fyzických i duševních výhod. Pokud hledáte způsob, jak zlepšit texturu a tón pleti, snížit výskyt jemných linek a vrásek a podpořit relaxaci a uvolnění od stresu, masáž obličeje je vskutku účinným řešením.

Začleněním masáží kůže do vaší skin care rutiny můžete napomoci hojení pokožky a zajistit si tak zdravou a mladistvě vypadající pokožku. Benefitem je navíc fakt, že masáže obličeje lze kombinovat i s ostatními kosmetickými procedurami. Naši odborníci vám rádi poradí a doporučí individuální postupy pro vaši maximální spokojenost. 

Impera Clinic praha

Navštivte naši webovou stránku Impera Clinic a zjistěte, jaká ošetření nabízíme, a rezervujte si to, které přesně odpovídá vašim potřebám. 

V centru Prahy máme dvě pobočky:

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00).

K dispozici je vám mimo jiné i náš online rezervační formulář.

Pro aktuální informace doporučujeme také sledovat naše webové stránky nebo Instagram, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací a postřehů o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.