Fotona StarWalker MaQX pro odstranění tetování

Hlavní | Naše služby | Fotona StarWalker MaQX pro odstranění tetování

Laser Fotona StarWalker MaQX

Tetování je umělecká praxe spočívající ve vkládání inkoustu pod povrch kůže pomocí speciální jehly. Charakteristika tetování spočívá v jeho trvalosti, estetice a schopnosti vyprávět příběhy. Jedinečnost tetování spočívá v tom, že vytváří trvalý obraz na těle, což představuje závazek a výraz osobního významu. Tetování v sobě obecně kombinuje jak vaši, tak i kreativitu tatéra a jeho odborné dovednosti.

Různé styly tetování, od tradičních po moderní, umožňují nositelům vyjádřit svou individualitu a vkus. Malé tetování i to velké může být odrazem kulturní identity, osobních zážitků nebo prostředkem sebevyjádření. Jeho charakteristická schopnost zůstat na těle po celý život dává tetování hloubku a jedinečnost, což z něj činí formu uměleckého vyjádření, která nezná časové hranice.

Ne vždy jsme však s výslednou podobou tetování spokojeni, nebo vlivem času dojde ke změně našich preferencí. To platí nejen pro umělecká tetování, ale i pro ty kosmetická tedy, tzv. permanentní make-up. V takových případech přichází na řadu možnost předělávky daného tetování nebo jeho odstranění. To lze provést několika způsoby z nichž zcela revoluční je metoda pomocí laseru StarWalker MaQX. 

  1. Tetování nemusí být celoživotní záležitostí
  2. Absolutní špička v oboru estetické dermatologie
  3. Princip zákroku
  4. Počet opakování
  5. Rekonvalescence a hojení
  6. Kontraindikace
  7. Nežádoucí tetování už nemusíte zakrývat

Tetování nemusí být celoživotní záležitostí

Tak jako se mění v průběhu života naše názory a postoje může dojít ke změně našich preferencí i z hlediska tetování. Často dochází k neuváženým malůvkám, které si dáme v mladém věku a postupem času nejsme spokojeni se změnou jejich barev, měnícího se tvaru nebo celkově s jeho podobou. Díky pokroku současné doby však již neplatí mýtus, že tetování je doživotní. Právě naopak, existuje několik metod, které jsou z hlediska odstranění funkční. 

První z nich je frézování známé také jako „dermabrasion“. Tato metoda je jednou z prvních, která se pro odstranění používala a ti kteří jí podstoupili se jistě shodnou na tom, že jde o bolestivý zákrok, který ani z hlediska hojení není ideální variantou. Zjednodušeně řečeno se při této metodě vybrušuje tetovaná kůže a tím i její okolní pigment a tkáň.

Výsledkem je sice odstranění malůvky, ale za cenu dlouhého hojení a následného vzniku jizvy po odstranění tetování. Velmi podobný efekt je i v případě odstranění za pomoci chirurgického zákroku. Přestože tento typ eliminace tetování probíhá vyříznutím pomalované kůže v celkové anestezii je výsledkem jizva, která již nezmizí.  

 

Postupem času naštěstí vznikly další druhy eliminace nechtěných malůvek, které jsou jak bezbolestné, tak i zcela bezpečné. Největší jejich výhodou je však fakt, že po sobě nezanechávají zjizvenou tkáň a dokážou odstranit jakékoliv barevné tóny. Hovoříme o laserech. Těch je sice nespočet druhů, ale tím nejmodernějším a zcela nejefektivnějším je StarWalker MaQX od značky Fotona. 

Absolutní špička v oboru estetické dermatologie

Laserové zařízení jsou obvykle velmi účinným řešením nejrůznějších kosmetických a estetických problémů. To samé platí i v případě odstraňování tetování ať už z důvodu změny preferencí nebo z jakéhokoliv jiného podnětu. Nejmodernějším přístrojem je však zcela bezpochyby laser Fotona StarWalker MaQX.

Ten se na rozdíl od ostatních typů liší kratšími pulsy, vyšší výkonností a kombinací 4 vlnových délek a 14 laserových modalit. Díky tomu dokáže odstranit jakékoliv barvy tetování bez nežádoucích kontraindikací a poškození okolní tkáně. Více o tom, jak tento druh laseru funguje najdete zde

Princip zákroku

Stejně jako u dalších kosmetických a estetických ošetření je absolutním základem konzultace a následné určení léčebného plánu. Vyškolení odborníci se rozhodnou pro použití konkrétní vlnové délky a daného programu. To, jaká vlnová délka bude zvolena záleží jak na barvě tetování, tak i na jeho rozsahu. Po seznámení s danou léčbou je nutné důkladně vyčistit ošetřovanou oblast. Poté vyškolený odborník nastaví laser, který vysílá extrémně krátké energetické pulsy a způsobí, že se tetovací pigmenty rozpadnou na menší částice.

odstranění tetování praha

Ty jsou následně odstraněny vlastním imunitním systémem těla a barvy spolu s celým obrázkem postupem opakování zcela vymizí.  Celý zákrok je téměř bezbolestný a klienti ho často přirovnávají k drobnému štípání. V případě nutnosti nebo jakéhokoliv nekomfortu lze použít lokální anestetikum. Po ošetření vám pro urychlení hojení a regenerace kůže může být také aplikován speciální typ krému. Pokožka je pak lépe hydratována nehrozí jí případná rizika z vnějších vlivů. Po 15-60 minutách je zákrok dokončen a vy se ihned můžete vrátit k všedním činnostem.

Počet opakování

I když tetování samo o sobě trvá mnohdy jen pár minut, k úplnému odstranění tetování laserem je často potřeba více opakovaných ošetření. Mezi těmito jednotlivými ošetřeními musí však být rozestup 4 až 6 týdnů, na základě vyhodnocení konkrétní situace specialistou.

Stejně jako samotné tetování, tak i každý pacient je zcela individuální, a proto se počet sezení a jejich časový odstup může lišit.

Pouze vyškolený odborník dokáže určit ideální kombinaci k vaší spokojenosti a efektivnosti celého zákroku.

Rekonvalescence a hojení

Díky tomu, že laser je zcela bezpečný a prověřený několika klinickými studiemi jsou nežádoucí účinky minimální. Laser nepoškozuje okolní tkáň a působí tam, kde je opravdu třeba. Pokud navíc s přístrojem zachází opravdu vyškolený odborník, není problém ošetřit ani tmavou či opálenou pleť, aniž by došlo k nežádoucí změně barvy.

Kontraindikace

I v případě odstranění permanentního make-upu a tetování platí určité zásady, které je třeba brát v potaz. Předejdeme tak nejen nežádoucím účinkům, ale podpoříme kromě jiného i správnou rekonvalescenci. 

Laser Fotona StarWalker MaQX není obecně vhodný v průběhu těhotenství a kojení, infekčních onemocněních kůže, akutních infekčních onemocnění těla, přecitlivělosti na UV záření, čerstvém opálení nebo dokonce spálení kůže, epilepsii, cukrovce a výskytu keloidních jizev. 

odstranění tetování laserem Fotona StarWalker

Nežádoucí tetování už nemusíte zakrývat

Ať už jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli pro odstranění permanentního make-upu nebo tetování, neváhejte kontaktovat naši kliniku Impera Clinic.  Jako jedni z mála nabízíme tuto revoluční léčbu a v centru hlavního města Prahy na adrese Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na telefonní čísla: + 420 773 304 008 či +420 776 473 564.

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb mezi které patří i léčba dalšími typy laserů od značky Fotona. Konkrétně Fotona SP Dynamis pro léčbu akné, Fotona 4D neinvazivní omlazení nebo FRAC3 obnovení pokožky dekoltu, krku a obličeje

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.