Cévy, žilky, hemangiomy. Laserová terapie Fotona

Hlavní | Naše služby | Cévy, žilky, hemangiomy. Laserová terapie Fotona

V dnešní době nabývá laserová terapie stále větší popularity jako účinná a bezpečná metoda léčby různých dermatologických problémů, mezi něž patří i cévní léze. Vaskulární léze, jako jsou cévní skvrny, hemangiomy, teleangiektázie a vaskulární malformace, mohou nejen esteticky rušit, ale také potenciálně signalizovat zdravotní problémy. Laserová terapie StarWalker MaQX přináší inovativní přístup k odstranění či zlepšení vzhledu těchto lézí bez chirurgického zákroku a s benefitem minimálního nebo žádného poškození okolní kůže. 

 1. Minimálně invazivní laser s klinickou přesností
 2. Jaké cévní léze lze konkrétně léčit?
 3. Princip zákroku
 4. Počet opakování
 5. Rekonvalescence a hojení
 6. Kontraindikace
 7. Léčba cévních lézí bez jakéhokoliv nepohodlí

Minimálně invazivní laserová terapie s klinickou přesností

Laserové zařízení jsou obvykle velmi účinným řešením nejrůznějších kosmetických a estetických problémů. To samé platí i v případě vaskulárních lézí. Nejmodernějším přístrojem je však zcela bezpochyby laser Fotona StarWalker MaQX. Ten se na rozdíl od ostatních typů liší kratšími pulsy, vyšší výkonností a kombinací 4 vlnových délek a 14 laserových modalit. Díky tomu dokáže odstranit nejrůznější druhy lézí bez nežádoucího poškození okolní tkáně. Více o tom, jak tento druh laseru funguje najdete zde

Jaké cévní léze lze konkrétně léčit?

Studie ukázaly, že vaskulární léze jsou důsledkem stárnutí, oxidace a různých vnitřních i vnějších faktorů. Společně tyto stavy způsobují vaskulární dilataci, poškození a změny v pojivové tkáni.  Laser Fotona využívá vlnovou délku 1064 nm k účinnému zacílení a léčbě různých cévních ošetření kdekoliv na těle. Konkrétně lze pomocí laseru léčit níže uvedené stavy. 

 • Skvrny od portského vína 

Jedná se o typ plochého pigmentovaného mateřského znaménka, které se mění od růžové až po červenou barvu. 

 • Teleangiektázie 

Lépe známé jako obličejové žíly, kde se právě nejvíce vyskytují. Teleangiektázii poznáte podle jemných, červených cévek, které se tvoří na nose a v dalších částech obličeje. 

 • Třešňový angiom

Objevují se jako malé kopule, které mají třešňově červenou barvu. V počátečních fázích jsou ploché, ale s postupem věku jejich počet a velikost obvykle roste.  

Vaskulární léze

 • Pavoučí žíly 

Pavoučí žíly se objevují jako tenké čáry, pavučiny nebo větve, které se vinou podél nohou. Tyto léze jsou nejčastěji modré, fialové nebo červené barvy.

 • Rosacea 

Rosacea je akutní kožní onemocnění, které se obvykle vyvíjí v centrální oblasti obličeje. Mezi běžné příznaky patří hojnost zanícených papul a pustul; zčervenání obličeje; erytém a teleangiektázie. Kvůli těmto příznakům lidé často zaměňují rosaceu za jiné kožní onemocnění, jako je spálení sluncem nebo akné vulgaris. 

Princip zákroku

Základem celého vyšetření je nejprve diagnostika zkušeného odborníka. Ten určí, o jaký typ cévní léze se jedná a jakou k jeho léčbě zvolit vlnovou délku a režim zařízení. Následně se ošetřovaná oblast důkladně vyčistí a zahájí se samotný proces, kdy se vytvořená energie v laseru využívá k ohřevu krve v kožních cévách a toto teplo následně ničí cévní stěny.

Laser taktéž působí na přívodní síť žil, které vyživují cévní systém. V důsledku toho je zachováno prokrvení postižené oblasti, i když zničené buňky odplavuje imunitní systém těla. Mezi další výhody tohoto laseru patří nízká absorpce melaninu a vysoká absorpce oxyhemoglobinu.

Celý zákrok je téměř bezbolestný a klienti ho často přirovnávají k drobnému štípání. V případě nutnosti nebo jakéhokoliv nekomfortu lze použít lokální anestetikum. Celé ošetření může být velmi rychlé a už po 15-30 minutách se lze vrátit k běžným činnostem. 

Počet opakování

Konkrétní plán ošetření závisí na mnoha faktorech od umístění, hloubky, velikosti a typu léze. Obecně se však předpokládá, že jsou nutné 1-2 sezení s odstupem několika týdnů s tím, že první výsledky lze pozorovat za 2-4 týdny.

Rekonvalescence a hojení

Speciálně navržená inovativní technologie laseru společnosti Fotona umožňuje bezpečné, přesně řízené a optimální dodávání laserových pulzů do ošetřované oblasti. Díky tomu jsou minimalizovány i nežádoucí účinky a není tak nutné žádných speciálních opatření. Jediné co, tak se doporučuje po proceduře využívat krémy s vysokým SPF faktorem.

Kontraindikace

Laser Fotona StarWalker MaQX není obecně vhodný při graviditě a kojení, infekčních onemocněních kůže, akutních infekčních onemocnění těla, přecitlivělosti na UV záření, čerstvém opálení nebo dokonce spálení kůže, epilepsii, cukrovce a výskytu keloidních jizev. 

Léčba cévních lézí

Léčba cévních lézí bez jakéhokoliv nepohodlí

Díky laserovému ošetření StarWalker MaQX již nemusíte zakrývat cévní léze, které vykukují zpod povrchu pokožky. Ať už se jedná o skvrny od portského vína, hemangiomy, teleangiektázie či rosaceu lasery se běžně používají k jejich odstranění. Díky klinické přesnosti, bezpečnosti, pohodlí a skvělým účinkům nahradí tento typ laseru chirurgické metody, které by jinak byly první volbou. Pokud vás popsané ošetření zaujalo, neváhejte kontaktovat naši kliniku Impera Clinic.  Jako jedni z mála nabízíme tuto revoluční léčbu pomocí laseru StarWalker MaQX v samotném centru hlavního města Prahy na adrese Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na telefonní čísla: + 420 773 304 008 či +420 776 473 564.

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb mezi které patří i léčba dalšími typy laserů od značky Fotona. Konkrétně Fotona SP Dynamis pro léčbu akné, Fotona 4D neinvazivní omlazení nebo FRAC3 obnovení pokožky dekoltu, krku a obličeje

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.