Fotona FRAC3. Omlazení pleti pomocí laseru

Hlavní | Naše služby | Fotona FRAC3. Omlazení pleti pomocí laseru

Po mladistvé a zářivé pokožce touží bezpochyby každý z nás. S přibývajícím věkem se však naše pleť mění. Ovlivňují to nejrůznější faktory od slunečních paprsků, přes stres až po genetiku a životní styl.  Naštěstí v oblasti dermatologie a kosmetické medicíny se neustále objevují inovace, které umožňují získat znovu mladistvou pleť bez nutnosti podstupovat náročné chirurgické zákroky.

Jedním z nejmodernějších a nejefektivnějších metod pro dosažení mladistvého vzhledu, je laserové omlazení pleti. Konkrétně se zaměříme na zákrok FRAC3, který se provádí za pomoci přístroje Fotona SP Dynamis a je revoluční svými účinky na lidskou dermis.

 1. Tok času nelze zastavit
 2. Síla paprsků aneb laserový resurfacing
 3. FRAC3 unikátní metoda pro odstranění nedokonalostí pleti
 4. Princip zákroku
 5. Počet opakování
 6. Rekonvalescence a hojení
 7. Kontraindikace
 8. Mladá a krásná pleť na počkání

Tok času nelze zastavit

Stárnutí pleti je komplexní proces ovlivněný různými faktory od genetiky, životního stylu až po vlivy vnějšího prostředí. Hlavními vlivy zpravidla jsou: 

 • Ztráta kolagenu a elastinu: Kolagen a elastin jsou bílkoviny, které udržují naši pleť pevnou, pružnou a hladkou. S věkem dochází k poklesu produkce těchto látek, což má za následek tvorbu vrásek, pokles kůže a ztrátu elasticity.
 • Vystavování slunečnímu záření: Sluneční paprsky obsahují škodlivé UV záření, které může poškodit kolagen a elastin v pleti. Narušením dermis pak dochází ke známkám předčasného stárnutí, vzniku pigmentových skvrn a samotných rýh v pleti.
 • Kouření a alkohol: Kouření a nadměrná konzumace alkoholu mají obecně negativní vliv na lidské zdraví. Co se týče pokožky, tak tyto neřesti mají negativní vliv na krevní oběh a dodávání kyslíku do dermis. Výsledkem je poté suchá dehydratovaná kůže se zašedlým tónem. 
 • Stres: Chronický stres může způsobit hormonální nerovnováhu, což do jisté míry ovlivňuje zdraví dermis. Vedlejšími efekty jsou pak akné, suchá a citlivá pleť a další kožní problémy. 
 • Genetika: Genetické faktory hrají nezastupitelnou roli v procesu stárnutí. Někteří lidé mají bohužel genetickou predispozici k rychlejšímu stárnutí nebo k určitým kožním problémům. 

Síla paprsků aneb laserový resurfacing

Jak jistě víte, lék na věčné mládí zatím nikdo neobjevil. Dobrou zprávou, ale je, že technologie v estetickém oboru ušly dlouhou cestu a existují tak efektivní způsoby pro řešení nejrůznějších problémů. A nejde jen o samotné vrásky, ale i o typické kožní problémy jako je, např. akné a jizvy po něm, rozšířená pigmentace, zarudnutí nebo nejednotný tón pokožky. Právě za pomoci laserů lze tyto nedostatky rychle a trvale vyřešit. 

Ať se jedná o jakýkoliv typ laseru, proces funguje na bázi pronikání paprsků do kůže. Samotné světlo ve spojení s teplem, které laser vyzařuje se dostane přímo k jádru problémů a má tak mnohem vyšší účinnost než kosmetické přípravky typu krémů a sér.  

V současné době existují dvě hlavní kategorie laserových ošetření tzv. ablativní a neablativní. 

 • Ablativní laserové ošetření

Při ablační technice ničí laser vnější vrstvu kůže. Pokožka se tímto procesem regeneruje a zároveň se tvoří nové buňky. Právě díky tomu se při ablativní metodě mohou tvořit stroupky jejichž benefitem je však dokonalé vyhlazení povrchu kůže. 

Mezi ablativní procedury řadíme laserový resurfacing pleti oxidem uhličitým a erbiovou léčbu. V prvním zmíněném případě se používá frakcionovaný laser (FXCO2), který skvěle působí na vyhlazení jemných linek a vrásek, redukci pórů a nerovnoměrnou pigmentaci kůže. Druhý typ je erbiový laser (YAG). Jeho výhodou je zacílení i na hlubší vrásky a dokonalá přesnost. Nehrozí tak žádné nebo zcela minimální narušení okolní tkáně. 

 • Neablativní terapie 

Pojem neablativní znamená neinvazivní. V překladu tedy lze říci, že neablativní terapie v sobě skrývá neinvazivní typy laserových ošetření. Tyto lasery pokožku nijak nepoškozují, ale pouze ji zahřívají. Tím dochází k přirozené stimulaci kolagenu v těle a redukci vrásek. I když je doba zotavení z důvodu absence stroupků obvykle kratší nevýhodou, je nutnost častého opakování a možnost navrácení původních problémů. Mezi nejznámější zástupce patří cévní lasery a pulzní světla.  

Ablativní laserové ošetření

FRAC3 unikátní metoda pro odstranění nedokonalostí pleti

Revoluční novinkou ve světě estetické medicíny je bezpochyby ošetření FRAC3 lasery značky Fotona. Jedná se o neablativní revoluci v omlazení pleti. FRAC3 využívá Nd.Yag laser ke stimulaci přirozené schopnosti omlazení pokožky vyvoláním mikro ran v předčasně zestárlých nebo poškozených částech dermis a epidermis. Pomocí laseru je vytvořena trojrozměrná matice mikroran, která se soustředí do konkrétních hloubek stávajícího poškození kůže. Okolní tkáň zůstává nedotčena, a proto je intenzita ošetření minimalizována. 

FRAC3 unikátní metoda

Postupy remodelace FRAC3 nevyžadují žádné prostoje a většina lidí se ihned po sezení vrací zpět ke svým běžným činnostem. Výhodou je i fakt, že procedura je vhodná jak pro muže, tak i pro ženy. Kromě vrásek navíc řeší i další časté kožní problémy jako jsou např: 

 • atrofické jizvy, tj. propadlé tkáně způsobené akné nebo po chirurgickém zákroku, 
 • hypertrofické jizvy neboli vyvýšené útvary které vznikají z důvodu nadměrného ukládání kolagenových vláken v průběhu hojení pokožky,
 • vylepšení textury kůže, stažení pórů, snížení mastnoty v pokožce,
 • redukce hyperpigmentace a 
 • růžovka odborně řečeno rosacea. 

Princip zákroku

Před ošetřením je důležité důkladně vyčistit danou oblast zákroku. Základem je odstranit nejen make-up, ale i zbytky krémů a nečistot, které ulpívají na kůži. Následně je nutné absolvovat vstupní konzultaci s odborníkem, který zhodnotí zdravotní anamnézu a na základě té stanoví konkrétní postup. V případě, že budete vhodnými kandidáty, přechází se na samotnou terapii. Během té pacienti obvykle pociťují hřejivý pocit bez jakýchkoliv nepříjemných nebo bolestivých prožitků. Ve většině případů, tak ani není nutné používat lokální anestezii. Naopak celá terapie je popisována jako relaxační prožitek. 

Pro minimalizaci nežádoucích účinků se doporučuje alespoň 24 hodin před zákrokem vyhnout použití krémů nebo sér s AHA kyselinami a vitamínem A. Podobná situace platí i v případě opalování, kdy je vhodné pokožku 3-4 týdny před léčbou nezatěžovat nadměrným vystavováním slunci.

Počet opakování

V závislosti na stavu vaší kůže a požadovaných výsledcích se obvykle doporučuje absolvovat 4-6 sezení. Každý pacient je však zcela individuální, a proto se výsledný počet může lišit. Efekt terapie vydrží zpravidla 12-14 měsíců s tím, že po 9 měsících se doporučuje absolvovat udržovací kúru. Konkrétní informace vám podá vyškolený odborník či lékař provádějící daný zákrok.

Rekonvalescence a hojení

Bezprostředně po ošetření lze zpozorovat mírné zarudnutí, které se během několika hodin či dnů ustálí a zcela vymizí. Tím, že metoda FRAC3 nenarušuje okolní tkáň se ošetření často přezdívá jako „laser pro obědovou pauzu“. Během max. 90 minut se ošetří daná oblast a vy se následně můžete vrátit zpět do běžného života. Kromě zmíněného drobného zarudnutí, které se ani nemusí dostavit nikdo nepozná, že jste podstoupili laserový zákrok. 

FRAC3 cena praha

Pro lepší hojení a ochranu pokožky je vhodné následně používat krémy s vysokým UV faktorem a vyhýbat se nadměrnému slunění. Ideální je i vynechat na 24 hodin cvičení a nadměrnou fyzickou zátěž. 

Kontraindikace

Procedura se nedoporučuje u aktivních virových a bakteriálních infekcí, u těhotných a kojících žen a u osob se zvýšenou fotosenzitivitou. Vyloučeny jsou zpravidla i jedinci podstupující onkologickou léčbu nebo mající epilepsii, těžkou cukrovku nebo neurologické onemocnění. Pokud si nejste jisti vždy se raději poraďte kromě vyškoleného odborníka i se svým ošetřujícím lékařem. 

Mladá a krásná pleť na počkání

Chcete-li zastavit přibývající léta zkuste postoupit tuto jedinečnou léčbu, kterou stihnete i během pauzy na oběd.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) .

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb. 

FRAC3 poskytuje vynikající výsledky zejména na obličeji, oblasti dekoltu a krku. Lze si tedy vybrat konkrétní zákrok, který se dokonale přizpůsobí vašim potřebám. 

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.