Fotona StarWalker – špička v dermatologii a estetické medicíně

Hlavní | Naše služby | Fotona StarWalker – špička v dermatologii a estetické medicíně

Služby estetické medicíny a dermatologie vyhledá většina lidí po tom co investují někdy i desítky tisíc do nefungujících krémů a dalších kosmetických vychytávek. A není se čemu divit, bez správně zvolené léčby je většina přípravků zcela zbytečná a výsledkem je akorát naše zklamání. Neustálým posunem vědy a technologií se však objevují přístroje, které jsou zcela revoluční a jejich výsledky jsou dokázány nejen klinickými studiemi. Jedním takovým zařízením je laser StarWalker od značky Fotona. Jedná se o speciální typ laseru, který je na trhu zcela ojedinělý a v České republice je minimum klinik, které ho vlastní. Pojďme si ho společně představit a zaměřit se na jeho unikátní vlastnosti.

 1. První víceúčelový Q-Switched Laser System na světě
 2. Čtyři vlnové délky pro různé problémy
 3. Klíčové benefity
 4. 5 problémů a jeden pomocník
 5. Klinika s kvalitními službami v samotném centru Prahy

První víceúčelový Q-Switched Laser System na světě

Laserové systémy se obecně pyšní svou oblíbeností na kosmetickém trhu a umožňují lékařům provádět nejrůznější estetické procedury. Většina laserů však nejen, že není dostatečně univerzálních, ale také využívají puls, který je dlouhý a tím dochází k narušení okolní tkáně kůže.

Model StarWalker využívá jako jeden z mála mnohem kratší pulz, trvající jen několik nanosekund (miliardtiny sekundy).

K dosažení těchto ultrakrátkých pulsů se obvykle používá přídavná laserová sestava nazývaná právě jako Q-spínač. To umožňuje nejen zacílit přesně na daný problém, ale navíc zajistit i neporušení okolní pokožky. 

Kromě délky pulsů je třeba vyzdvihnout i vysokou výkonnost laseru. Oproti ostatním laserovým zařízením generuje tento typ laseru s 5nspulsy až 1,6 J energie, která mnohem efektivněji řeší hlubší problémy, ale i šíři jejich pokrytí. 

Čtyři vlnové délky pro různé problémy

Nelze opomenout ani vlnovou délku, protože tato délka určuje, jaký pigment lze odstranit a zda je léčba celkově bezpečná. Starwalker využívá pro své působení konkrétně 4 vlnové délky. 

1. 1064 nm pro: 

 • odstranění tmavých pigmentů včetně tetování černou, modrou nebo hnědou barvou; 
 • redukci akné, jizev po něm a drobných vrásek; 
 • léčbu dysplastického névu

2. 532 nm pro:

 • odstranění barevných tetování v různých tónech, nezáleží, zda je tetování červené, fialové, hnědé či oranžové. 
 • zmenšení velikosti benigních vaskulárních lézí a odstranění hemangiomů či angiomů. 

3. 650 nm je vhodná v případech: 

 • omlazení pleti;
 • pozánětlivé hyperpigmentace;
 • odstranění zelených tónů tetování. 

4. 585 nm v případě: 

 • modrých tetovacích barev a vaskulárních lézí. 

V rámci jednoho jediného přístroje lze tak řešit širokou škálu problémů. Kromě výše zmíněných je to např. i odstranění bradavic, onychomykóza a její léčba či rozšířené póry. 4 vlnové délky a s tím souvisejících 14 laserových modalit je navíc zcela bezpečných a zajišťuje „měkčí“ a méně invazivní účinek na lidskou tkáň. 

Fotona st

Klíčové benefity

Než se přesuneme ke konkrétním problémům, které StarWalker řeší je na místě shrnout si zásadní výhody tohoto všestranného laseru. 

 • Technologie ASP (=adaptivní strukturovaný puls) třetí generace pro maximální přesnost, účinnost a bezpečnost ošetření.
 • Léčba schválená FDA, tj. úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. 
 • Nejširší nabídka režimů procedur, včetně jedinečných režimů MaQX, VERDE, FRAC3 a VERSA3 pro pigmentové, vaskulární a kolagenové ošetření.
 • Působivá řada pokročilých inteligentních ovládacích nástavců.
 • Intuitivní a snadno použitelný výběr parametrů jak pro pohodlí specialistů, tak i samotných pacientů.
 • Minimálně invazivní, bezpečná léčba s malými prostoji.
 • Velký komfort a spokojenost pacienta.

4 problémy a jeden pomocník

Jak již je z výše uvedených informací patrné laser řeší široké spektrum problémů, které lze seskupit do pěti hlavních kategorií. 

  1. Odstranění černobílých i barevných tetování – různé barvy inkoustu reagují na různé vlnové délky, absorbují světlo do pigmentu a rozkládají ho. Tato výměna světla způsobuje tepelnou reakci, zahřívání a rychlé spalování inkoustu na menší částice. Tento proces způsobuje na kůži tzv. „mrazivý“ efekt, který odbourává uhlík z inkoustu a zároveň uvolňuje oxid uhličitý z dermis. Tyto částice jsou pak vyloučeny z lidského těla prostřednictvím přirozeného imunitního systému těla (bílé krvinky a lymfatické uzliny) a běžných každodenních funkcí (pot, močení apod.).
  2. Eliminace pigmentových lézíkožní skvrny jsou způsobeny působením melanocytů v lidské kůži. Melanocyty jsou obecně buňky, které produkují melanin tedy látku, která dodává pokožce barvu. Když se shluknou na jednom místě, dochází následně ke vzniku pigmentových lézí. Laser cíleně pomocí světelných pulsů rozbije pigment, jež se následně přirozeně vyloučí z lidského těla. 
  3. Ideální řešení pro vaskulární lézecévní léze jsou relativně časté abnormality kůže a podkladových tkání. Laser StarWalker je schopen proniknout do kůže až do hloubky 0,5 mm a fotokoagulovat molekuly hemoglobinu v cévách. Tím se mikroskopicky odstraní vaskulární léze a pokožka zůstane bez jakýkoliv nežádoucích problémů. 
  4. Omlazení pleti, revize akné a jizev po jeho výskytufotona StarWalker se používá i k léčbě akné. Světelná energie se zaměřuje na hyperaktivní mazové žlázy, snižuje zánět a zabraňuje tvorbě nových pupínků. Laser taktéž stimuluje regeneraci pokožky a tvorbu kolagenu a tím přirozeně omlazuje pleť.

Starwalker laser

Klinika s kvalitními službami v samotném centru Prahy

Chcete-li objevit přednosti tohoto laseru na vlastní kůži, neváhejte kontaktovat naši kliniku Impera Clinic.  Jako jedni z mála nabízíme tuto revoluční léčbu a v centru hlavního města Prahy na adrese Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00.

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na telefonní čísla: + 420 773 304 008 či +420 776 473 564.

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb mezi které patří i léčba dalšími typy laserů od značky Fotona. Konkrétně Fotona SP Dynamis pro léčbu akné, Fotona 4D neinvazivní omlazení nebo FRAC3 obnovení pokožky dekoltu, krku a obličeje

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.