Aquapeel – vakuové čištění pokožky

Hlavní | Naše služby | Aquapeel – vakuové čištění pokožky

Vakuové čištění pokožky aneb jeden přístroj pro krásnou pleť

Unavená a mdlá pleť je v dnešním uspěchaném světě častým problémem každého z nás. Neustálý stres v kombinaci s přemírou práce a starostí způsobuje uvolňování hormonu kortizolu, který je zodpovědný za nedostatečnou hydrataci a následný vznik nejrůznějších kožních problémů. 

Dnes jsou však dostupné nejrůznější možnosti, které dokážou mnohé vyřešit. Jednou takovou je vakuové čištění pleti pomocí přístroje Aquapeel.

Tato revoluční léčba je alternativou populárního přístroje Hydrafacial. I když se u obou terapií kombinuje několik typů ošetření pokožky, u léčby Aquapeelem byla dokonce prokázána vyšší efektivnost a dlouhodobější účinky.

Není proto divu, že i naše kosmetická studia jdou s trendy a jako jedni z mála poskytují tento unikátní zákrok v našich pražských pobočkách.

 1. O zákroku
 2. 9 důvodů proč zvolit terapii
 3. Postup léčby
 4. Počet sezení
 5. Ošetřované oblasti
 6. Cena zákroku
 7. Hloubková péče pro zdraví a krásu

 

O zákroku

Vakuové hydročištění pokožky nespočívá jen v samotném čištění pleti. Právě naopak. Jde o ucelenou terapii, která se plnohodnotně postará o jakýkoliv typ kůže.

Aquapeel

Aquapeel

Díky kombinaci čištění, exfoliaci a aplikaci speciálních sér a krémů dle typu pokožky, jde o jedno z nejúčinnějších neinvazivních ošetření. Již po jednom sezení lze na kůži zaznamenat viditelné rozdíly.

Na základě pronikání vody do kožních pórů pomocí tlaku a ultrazvuku se stahují póry a další projevy akné.

Zároveň dochází k odstraňování odumřelých kožních buněk a do epidermis se dostávají chybějící živiny, které podporují hydrataci a vyhlazení jemných linek.

Výsledný efekt spočívá tedy nejen v omlazení, ale i ve zmírnění problematické kůže a navrácení ztraceného jasu. 

9 důvodů proč zvolit terapii

 • Pozvednutí objemu 

Stárnutí je přirozený proces. Zhruba kolem 25. roku začíná na naši pokožku působit nejen genetická zátěž, ale i faktory vnějšího a vnitřního prostředí. V důsledku toho dochází k úbytku kolagenu a na pokožce se objevují první jemné linky a vrásky. Postupem času se tento proces prohlubuje a ztenčují se jednotlivé vrstvy kůže tzv. dermis a hypodermis.

To vyvolá povadlé rysy a působení gravitace zaútočí v plné síle. Díky pravidelným sezením za pomoci přístroje Aquapeel lze tento nežádoucí proces minimalizovat. Samotná exfoliace v kombinaci s kosmetickými přípravky a podtlakem suplementuje chybějící látky a tím zajistí žádoucí zpevnění kontur a pozvednutí celkového objemu. 

 • Přirozený proces obnovy buněk

Jak již bylo zmíněno, při zákroku dochází k proceduře exfoliace, který spočívá v odstranění odumřelých kožních buněk. Tím, že z kůže tyto „mrtvé“ buňky odstraníme, podpoříme jejich znovuvytvoření.

S přibývajícím věkem není totiž kůže schopna zajistit tento postup sama, a proto je nutné zvolit vhodné alternativy. Nadměrné ulpívání odumřelých buněk má za následek mdlou a unavenou pleť, na které jsou obecně všechny známky stárnutí, stejně jako další kožní problémy, mnohem viditelnější. 

 • Navrácený jas

Jakmile vaše pleť projde všemi postupy terapie, získá zpět svůj znovu zářivý vzhled. Bonusem je navíc krásně hebká kůže s vyrovnanou texturou, která podpoří vaší celkovou krásu. 

 • Minimalizace kožních problémů 

Čistič obličeje Aquapeel dokazuje svou účinnost tím, že kombinuje několik procedur péče o pleť v jednom sezení. Díky technologii Vortex čistí, exfoliuje a nakonec hydratuje pokožku bez jakéhokoliv poškození. Tyto fáze zajistí sjednocení pokožky, zmenšení skvrn a vrásek, otevření ucpaných pórů a odstranění bakterií, které způsobují akné.

Právě zmíněné bakterie a odumřelé kožní buňky jsou totiž hlavním důvodem proč se ucpávají mazové žlázy a na pleti se následně tvoří nevzhledné pupínky. Léčba pomocí vakuového hydročištění zaznamenala skvělé účinky i u onemocnění zvané růžovka, odborně rosacea. Tato chronická kožní choroba dokáže velmi potrápit.

Kromě nepříjemného svědění a začervenání nejrůznějších částí obličeje má svůj vliv i na psychiku. Naštěstí díky správné kombinaci péče, lze tyto nepříjemné příznaky dokonale minimalizovat.

Důkladné vyčištění pleti a dodání chybějící hydratace udělá z hydročištění základní proceduru v boji s tímto záludným onemocněním. 

Unavená-a-mdlá-pleť

 • Pro každou pokožku 

Je jedno zda máte mastnou, citlivou nebo smíšenou pleť. Vakuové hydročištění se skvěle hodí pro každou pokožku bez ohledu na její vlastnosti.

Sílu jednotlivých etap, stejně tak jako závěrečné nanesení krémů a sér určí pověřený odborník, který zhodnotí stav vaší kůže a na základě toho rozhodne, co pro vás bude nejlepší.

Díky tomu je terapie vhodná pro kohokoliv, včetně mužů, kteří si zákrok taktéž velmi oblíbili.   Navíc terapii je možné podstoupit už od věku 13 let a pomoci tak s kožními problémy i mladým dospívajícím, jejichž kůži z velké části ovlivňují hormonální změny.  

 • Zcela bez bolesti

Protože se nejedná o chirurgický zákrok, není nutné obávat se ani žádné bolesti. Naopak většina klientů uvádí, že zákrok je velmi příjemný a podobá se masáži. V klidu tedy lze odpočívat a dopřát si chvilku relaxu. 

 • Žádné prostoje 

Léčba pomocí tohoto unikátního přístroje trvá zhruba jednu hodinu a nejsou nutné žádné prostoje. Lákavou výhodou je bezesporu i fakt, že ihned po sezení se lze vrátit k běžným činnostem všedních dnů a zákrok lze absolvovat kdykoliv během roku.

Není nutná ani žádná speciální péče nebo zvláštní rekonvalescence. Jediné co, tak je nutné dbát na vyšší SPF ochranu a v prvních dnech vynechat použití peelingů. Jinak je vše dovoleno a kůže se velmi rychle zregeneruje a vy už při odchodu ze salonu budete vypadat jako znovuzrození.

Žádného nežádoucího začervenání ani podobné reakce pokožky se bát nemusíte. Dokonce i před významnou či společenskou akcí vám terapie prospěje a dokonale osvěží vaši pleť. 

 • Kombinace s dalšími typy zákroků 

Vzhledem k tomu, že se jedná o neinvazivní a nechirurgické ošetření je možné léčbu doplnit nebo zkombinovat s dalšími estetickými zákroky.  Vždy je však nutné poradit se s pověřenými specialisty, kteří vám poradí konkrétní zákroky pro vaši maximální spokojenost. 

 • Minimální kontraindikace

Aqua Peel je patentovaná technologie péče o pleť, která se aplikuje pomocí tlaku vody a vakua. Tím, že není zasahováno do struktury epidermis jako takové, je toto ošetření skvělým řešením takřka pro každého. To, co je u ostatních estetických zákroků častou kontraindikací, není v případě vakuového hydročištění problémem.

I pro těhotné a kojící ženy je tato terapie naprosto bezpečná. Což kromě jiného dokazuje i fakt, že celá léčebná metoda byla schválena úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

Na případné zdravotní omezení však doporučujeme upozornit i navzdory této informaci. Pro výběr správných kosmetických krémů a sér je lepší zhodnotit celkový zdravotní stav klienta.

Postup léčby

Obecný postup metody spočívá v několika základních fázích s tím, že v jednotlivých kosmetických studiích mohou být některé kroky přidané nebo naopak mohou chybět. 

 • Odlíčení

Stejně jako u každého kosmetického a estetického zákroku je naprostým základem důkladné odlíčení ošetřované oblasti. Kromě make-upu se z kůže odstraní všechny povrchové nečistoty a kůže bude připravena na zahájení další fáze.

 • Tonizace 

Tonizace pleti je pomyslným, ale neméně důležitým předskokanem celé metody. Jedná se o nanesení speciálních přípravků, které dodají pleti hydrataci a redukují nežádoucí kožní problémy. V celkovém výsledku tak prohloubí účinek vakuového hydročištění a podpoří její konečný efekt. 

 • Vakuové čištění 

Další část zákroku spočívá v samotném použití přístroje Aquapeel. Nejprve se zapne proces exfoliace neboli odstranění odumřelých částeček kůže. Ty ulpívají na kůži a způsobují nehezký vzhled spočívající v matné pokožce se šupinkami a ucpanými póry. Běžné čištění pokožky pomocí domácích přípravků se s tímto krokem nemůže vůbec srovnávat. Abrazivní nástavec přístroje pronikne hluboko do epidermis a zajistí hloubkové čištění pleti. 

Po tomto kroku následuje mechanické čištění pleti, kdy se eliminuje kožní maz. Speciálně oblast tzv. T-zóny je k nadměrné tvorbě mazu jako stvořená. 

V tuto chvíli je ošetřovaná kůže dokonale čistá a dle typu a stavu pokožky se na ní nanesou kosmetické přípravky prohlubující výsledný efekt. V našich klinikách Impera Clinic a Impera Beauty Boutique používáme ty nejkvalitnější kosmetické přípravky níže uvedených značek. 

 • HydroPeptide – anti-age lídr aneb světově proslulá značka, kterou využívají ty nejprestižnější kliniky. Kromě omlazení pokožky dokážou zázračné peptidy obsažené v každém produktu pomoci s ochranou pokožky a vyrovnáním jejího tónu. 

HydroPeptide-kosmetika-anti-age-lídr

 • ZO® Skin Health – kosmetika renomovaného dermatologa doktora Zeina Obagi, která splňuje ty nejvyšší standardy a je navržena pro různé typy epidermis. Dokáže tak podpořit nejen redukci vrásek, ale i pigmentových skvrn či akné. 
 • Inno-derma – luxusní španělská rodinná značka, která kombinuje inovace a výzkum společně s nejnovějšími technologiemi. 

Specialista provádějící zákrok rozhodne, která značka a konkrétní druh přípravku je pro vaši pleť správnou volbou. V případě kladných zkušeností lze posléze produkty zakoupit samostatně a podpořit správné domácí čištění pleti a její péči.  

 • Aplikace SPF

Zcela na závěr se na pokožku aplikuje SPF krém, který ochrání kůži před nebezpečným UV zářením a zároveň ji dodá další dávku hydratace. 

Počet sezení

Ihned po terapii se dostaví první viditelné účinky, které vydrží až několik měsíců a s postupným opakováním se budou dále prohlubovat. Trápí-li vás uzavřené póry a komedony je vhodné absolvovat tři sezení s rozestupy 14 dnů. Následně lze opakování postupně prodlužovat a chodit na udržovací terapii 1 x za čtyři až šest týdnů.

Ošetřované oblasti

I přestože nejvyhledávanější úpravou je oblast obličeje lze přístroj Aquapeel použít i pro péči o pokožku krku a dekoltu.

Cena zákroku

Cena terapie se pohybuje obvykle v řádech tisíců a odvíjí se od lokace použití. Celkové ošetření tváře vyjde na 1 800 Kč a kombinace tváře, dekoltu a krku na 2 200 Kč.

Hloubková péče pro zdraví a krásu

Toužíte po dokonale čisté pokožce bez nežádoucí pigmentace, vrásek a kožních problémů? 

Pak jste vhodným adeptem pro léčbu. Vakuové čištění pomocí přístroje Aquapeel je jedna z nejbezpečnějších procedur péče o pleť, která si klade za cíl revitalizaci a zlepšení celkového stavu epidermis bez nutnosti invazivního zásahu.  

Čistič-obličeje

V centru hlavního města Prahy máme dvě moderní kliniky, v nichž tuto revoluční terapii pleti můžete absolvovat

Spokojenost našich klientů je na prvním místě, a proto ať už se jedná o nové nebo zavedené ošetření vždy ho provádějí speciálně vyškolení odborníci. Nemusíte tak mít strach ze žádných nežádoucích účinků nebo problémů způsobených neodborným provedením. 

PS: Pokud nevíte, které ošetření je pro vás nejlepší, objednejte se nejprve na konzultaci s našimi specialisty nebo s paní doktorkou Elenou Rumyantsevou Mathey, která je jedničkou v oboru. Kromě toho, že má celosvětové zkušenosti je i dermatoložkou Kliniky preventivního lékařství, vědeckou konzultantkou estetické medicíny a taktéž školitelkou estetických metod.

Rezervovat si daný zákrok však můžete i bez jakékoliv konzultace. Stačí jen využít online rezervační formulář. Proces objednání lze provést odkudkoliv a zabere pouze pár minut. 

Pro více informací a aktuálních akcí sledujte naše webové stránky nebo náš Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu novinek, zajímavých tipů, a hlavně fotoreporty z našich zákroků známé jako před a po. 

Těšíme se na vaši návštěvu.