HydroPeptide-praha

HydroPeptide – kosmetika se zázračnými peptidy, která omladí každou pleť

 1. Dermis, epidermis a hypodermis. Tři struktury jako základní části pokožky
 2. Věk neoklameme aneb kdy začíná pokožka stárnout?
 3. Kouzelné slovo peptidy aneb zpět do hodin biologie
 4. HydroPeptide kosmetika = anti-age lídr
 5. Důkazy místo slibů
 6. Domácí i profesionální péče, záleží jen na vás
 7. Není krém jako krém

Pokud je život o změně, kůže je toho jasným důkazem. Postupem času, dříve nebo později každá lidská pokožka začne stárnout. To jak rychle a v jakém rozsahu, to bude závisí na mnoha faktorech. Životní styl, strava, dědičnost, osobní návyky, ale i správná kosmetická péče o pleť. Ne všechny okolnosti můžeme ovlivnit, ale pečovat o pleť těmi nejvhodnějšími přípravky, je to nejmenší, co můžeme pro naši pokožku udělat. V dnešním článku se podíváme na kouzlo kosmetiky s peptidy a jednou pro vždy vyřešíme otázku „Co pomáhá na vrásky?“.

Dermis, epidermis a hypodermis. Tři struktury jako základní části pokožky

Abychom správně pochopili, jak lidská pokožka funguje je důležité nejprve zmínit její složení. Kůže je největší orgán lidského těla, který se skládá z vody, bílkovin, tuků a minerálů. Obecně chrání před choroboplodnými zárodky, reguluje tělesnou teplotu a umožňuje hmatové vjemy. Mezi hlavní vrstvy kůže patří epidermis, dermis a hypodermis.

HydroPeptide-praha

Epidermis neboli vrchní vrstva kůže je elastická vrstva na vnější straně, která se neustále regeneruje a obsahuje další buňky. 

 • Keratinocyty – hlavní buňky epidermis vzniklé buněčným dělením na její bázi. Nové buňky se neustále pohybují směrem k povrchu. Jak se pohybují, postupně umírají a zplošťují se.
 • Korneocyty – zploštělé mrtvé keratinocyty, které společně tvoří samotnou vnější vrstvu epidermis a nazývají se stratum corneum neboli rohová vrstva. Tato ochranná vrstva se neustále opotřebovává nebo odlupuje.
 • Melanocyty – produkují pigment melanin, který chrání před UV zářením a dodává pokožce její barvu.

Naopak dermis je vnitřní vrstva, která obsahuje:

 • Potní žlázy – produkující pot, který putuje potními kanálky do otvorů v epidermis nazývaných póry. Hrají hlavní roli při regulaci teploty.
 • Vlasové folikuly – jsou jamky, ve kterých rostou chloupky. Chloupky také hrají roli při regulaci teploty.
 • Mazové žlázy – produkují maz, který chrání vlasy před prachem a bakteriemi. Maz a pot tvoří dohromady tzv. „povrchový film“.

Poslední vrstva pokožky tzv. hypodermis je podkožní vrstva pod dermis, která je tvořena pojivovou tkání a tukem. Kromě toho, že spojuje kůži se svaly reguluje také tělesnou teplotu. Zabraňuje buď přílišnému prochladnutí nebo naopak přehřátí.  Ze všech tří zmíněných vrstev je právě tato nejnáchylnější k mnoha kožním problémům jako je akné a vrásky.

Věk neoklameme aneb kdy začíná pokožka stárnout?

Zhruba ve věku 25 let se na povrchu pokožky začínají objevovat první známky stárnutí. Nejdříve se objevují jemné linky a postupem času jsou patrné mimické vrásky kolem očí, ztráta objemu a nedostatek pružnosti. Stárnutí pokožky probíhá v každé vrstvě pokožky. U epidermální vrstvy dochází ke ztrátě obsahu kyseliny hyaluronové a v důsledku toho se pomaleji obměňují buňky a snižuje se produkce kožního mazu, která vede ke zvýšené drsnosti a suchosti.

Dermální vrstva se kolem zmíněného věku 25 let začíná ztenčovat. Každý rok klesá o 1 % kolagen, který je základním stavebním kamenem každé kůže. Výsledkem je narušená struktura pokožky, na které se tvoří rýhy a hlubší vrásky. V nejhlubší vrstvě kůže dochází ke změnám velikosti a počtu buněk, které ukládají lipidy v tukové vrstvě. Pokožka je ochablá a ztrácí svůj objem. Na povrchu se objevují hluboké vrásky a propadlá místa na kůži. Nejnáchylnější je zejména oblast spánků a tváří. 

Zjednodušeně řečeno stárnutí kůže se projevuje třemi hlavními příznaky:

 • Vrásky – vrásky kolem očí to je první příznak stárnutí pleti, který se objevuje spolu s rýhami na čele. 
 • Ztráta objemu – projevující se změnou celkového vzhledu obličeje, který začíná vypadat negativně, smutně nebo unaveně. Záhyb, který se tvoří mezi nosem a ústy, známý jako nasolabiální rýha, je taktéž spojen s ochablou kůží a ztrátou objemu.
 • Ztráta elasticity a hluboké vrásky – v důsledku ztráty pružnosti pokožka ztrácí svůj jas a je sušší. Tyto změny jsou nejčastěji pozorovány až v pozdějších věku u lidí starších 50 let. Samozřejmě proces je u každého jedince individuální a může se tedy objevit i dříve nebo později.

Kouzelné slovo peptidy aneb zpět do hodin biologie

I když stárnutí pokožky je nezvratný proces, správnou kosmetickou péčí lze minimalizovat hlavní příznaky působení věku. Skvělým řešením je peptidová péče. Péče, která by měla být jádrem anti-age ošetření. 

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin, které fungují jako stavební kameny proteinů např. kolagenu, elastinu či keratinu. Tyto proteiny jsou základem lidské pokožky a jsou zodpovědné za její texturu, sílu a odolnost. Bez peptidů je pokožka náchylnější a může dojít až ke ztrátě pevnosti, vzniku vrásek a změně textury. Při místní aplikaci působí peptidy jako malí poslové, kteří spouštějící kožní buňky k provádění specifických funkcí, jako je tvorba kolagenu a elastinu. Tím se celkově povzbudí pleť, která vypadá a je mladistvější.  

Kromě specifických funkcí jako je zpevnění, zklidnění a hydratace pokožky mají peptidy spoustu dalších benefitů. Dokáží pokožku chránit před škodlivinami přicházejí z vnějšího okolí a obecně dokáží zklidnit kůži a tím vyrovnat její tón.

HydroPeptide kosmetika = anti-age lídr

Jednou ze značek, která obsahuje důležité peptidy a má skvělé recenze ze strany zákazníků i odborníků po celém světě je americká společnost HydroPeptide. Ta byla založena v roce 2004 v Seattlu týmem širokého spektra odborníků. Díky svým výjimečným a prokazatelným účinkům je společnost v současnosti lídrem v oblasti anti-age péče o pleť. Jednotlivé přípravky této unikátní kosmetiky lze najít v těch nejprestižnějších klinikách a kosmetologických ordinacích světa. Filozofie společnosti je založena na klinických výsledcích ve spojení s luxusními zážitky. To znamená, že každý jednotlivý produkt od hydratačního krému na tělo až po oční gel je saténově jemný a zároveň extra účinný ve smyslu redukce známek stárnutí a dalších kožních problémů. 

HydroPeptide-kosmetika-anti-age-lídr

Kosmetika HydroPeptide se kromě jiného vyznačuje technologií VLR. To znamená, že pomocí správné kombinace peptidů aplikovaných na klinických úrovních s nepřetržitým opakováním je dosaženo vynikajících výsledků v boji se stárnutím kůže. Jednotlivé přípravky jsou poháněny více než desítkami peptidů, antioxidantů, výtažků aktivující růstový faktor a kyselinou hyaluronovou. Toto unikátní spojení vědy a estetické dermatologie vytvořilo dokonalou každodenní péči pro řadu typických kožních problémů. To vše bez agresivních chemikálií, parabenů, ftalátů a lepku.

Důkazy místo slibů

Produkty HydroPeptide nejsou unikátní jen svým složením ale i vědecky podloženými výsledky. Doktor Neal S. Kitchen zkoumal na základě svých zkušeností a znalostí v oblasti molekulárního a buněčného zdraví přípravky s peptidy. Díky speciálně sestavené péči z jednotlivých produktů prokázal, že 91 % pacientů vykazovalo celkové zlepšení kůže. Nejen, že došlo k redukci vrásek, ale zároveň se zlepšila i hyperpigmentace a nerovnoměrný tón pokožky. 

Účinnost potvrdili i další odborníci, kteří se shodli, že „peptidy jsou dostatečně malé na to, aby pronikly kůží a pokud jsou aplikovány lokálně, povzbudí kůži k její obnově.“ V reakci na tyto signály může pokožka zvýšit produkci kolagenových peptidů a zlepšit tak svůj celkový vzhled. Tyto fakta jen dokazují, že peptidová kosmetika je opravdu jedinečná a výjimečná. 

Domácí i profesionální péče, záleží jen na vás 

Hydropeptidové ošetření je nejlepší provádět v ověřeném kosmetickém salónu, kde přesně vědí, jaké procedury v kombinaci s produkty dosáhnou kýžených výsledků. V našem pražském studiu Imperia Clinic poskytujeme speciální typy kosmetických ošetření, které za pomoci kosmetiky HydroPeptide změní vaši pleť od základu. 9 druhů procedur cílí na každý druh pleti a jistě si vyberete tu nejvhodnější pro vás. 

Kromě profesionální péče je samozřejmě možné produkty zakoupit i samostatně. Zde však doporučujeme konzultaci s odborníky, kteří vám přesně poradí konkrétní produkty a jejich kombinace, tak aby vaše pleť dostala vše potřebné. 

Ať už zvolíte profesionální nebo domácí péči, HydroPeptide přípravky mají obecně mnoho výhod. 

 • Dostupný a široký sortiment péče o pleť i tělo na základě vysoce koncentrované peptidové terapie. 
 • Peptidové komplexy obsahují až 85 peptidů té nejnovější generace. 
 • Klinické studie a testy dokazující účinnost přípravků.
 • Žádné testy na zvířatech.
 • Kromě peptidů se v krémech nachází více než 500 inovativních složek. Od kmenových buněk, kyseliny hyaluronové až po rostlinné extrakty a antioxidanty. 
 • Každý produkt má bez výjimky vysoký hydratační účinek. 
 • Společnost se může pyšnit certifikáty GMP a FDA, které dokazují vysokou úroveň bezpečnosti a zakazují použití chemikálií, které často dráždí, a naopak škodí lidské pleti. 
 • Pro konzervování produktů se používají látky nejnovější generace, které jsou taktéž bezpečné a předcházejí negativním účinkům. 
 • Produkty lze užívat v jakémkoliv věku i s ohledem na časté kontraindikace např. použití v těhotenství ani při kojení není vyloučeno a nepředstavuje komplikace.
Není krém jako krém

Pokud jste se zatím neobjednali na konzultaci nebo chcete produkty vyzkoušet i bez odborného poradenství rozhodli jsme se dát vám konkrétní tipy. 

1. Hydropeptide Daily Drench

Peptidový booster s kyselinou hyaluronovou je skvělým řešením pro intenzivní hydrataci mdlé a suché pleti. Gelová textura séra proniká do epidermis, kde dodá vysokou dávku zmíněné kyseliny hyaluronové a zároveň podpoří i její vlastní obnovu. Výsledkem je viditelně elastičtější a mladistvější vypnutá pleť. Drobné vrásky jsou vyhlazeny a pokožka je dokonale hydratovaná. Produkt je vhodný pro všechny typy pleti jak u mužů, tak i u žen. Zejména u dehydratované pokožky je efekt nejviditelnější. 

Hydropeptide-Daily-Drench

Pro správné použití je nutné sérum nanášet na důkladně vyčištěnou pleť a nechat malé množství vstřebat na celém obličeji. Ideální je péči doplnit vhodným ochranným a hydratačním krémem.

2. Hydropeptide Polypeptide Collagel+ (EYE)

Liftingové oční náplasti se speciálním hydrogelem a peptidy, který redukuje kruhy pod očima a zajišťuje vyhlazení či dokonce odstranění vrásek kolem očí. To je Polypeptide Collagel, který navíc poskytuje pokožce důležitou hydrataci a pomáhá zklidnit nežádoucí otok ať už po léčbě, zranění nebo po náročném dni. Díky jedinečnému složení se do kůže kromě peptidů dostává kolagen a další živiny, které společně zajišťují lepší elasticitu a mladistvější vzhled. Náplasti jsou vhodné jak pro muže, tak i pro ženy nezávisle na typu pleti. Vzhledem k tomu, že produkt neobsahuje lepek, parabeny, ftaláty ani sulfáty je vhodný i pro citlivou pokožku. 

Hydropeptide-Polypeptide-Collagel

V jednom balení jsou 2 kusy náplastí, které je nutné aplikovat na důkladně odlíčenou a čistou pokožku. Po 10-20 minutách je možné náplasti odstranit a doplnit vhodným sérem a hydratačním krémem s SPF. 

3. Hydropeptide Nimni Cream

Revoluční anti-age noční péče pro každodenní použití, která díky patentovanému komplexu obnovuje produkci kolagenu. Krém je založen na unikátní studii doktora Nimniho, který zkoumal, jak se kolagen v pleti uvolňuje a jak redukuje problémy spojené s přibývajícím věkem ve vztahu ke stárnutí kůže. Kromě podpory přirozené tvorby kolagenu, podporuje krém svým složením i tvorbu vitamínu A neboli retinolu. Ten je stejně jako kolagen velmi důležitým prvkem v lidské kůži a hraje nezastupitelnou roli v boji s vráskami.

Hydropeptide-Nimni-Cream

Noční péče je opět vhodná pro muže i ženy. Krém je bez obsahu glutenu, parabenů, ftalátů a síranů.

Před spaním na čistou pleť obličeje a krku naneseme menší množství, které necháme přirozeně vstřebat. Nejprve používáme dvakrát týdně a v případě, že pleť reaguje pozitivně můžeme přejít ke zvýšení frekvence a posléze až k dennímu použití. 

Ať už zvolíte jakýkoliv z uvedených přípravků, nebo úplně jiný, jistě neprohloupíte. Právě naopak. Široký sortiment zaměřený jak na konkrétní kožní problémy, nebo anti-age řada dokonale pokryje veškerou poptávku. A to i s ohledem na sezónnost, kdy samozřejmostí jsou produkty s SPF. Ty mimo jiné prospívají kůži i v zimě a jejich důležitost by se neměla podceňovat. 

Chcete-li udržet svou pokožku ve skvělé kondici a udělat první krok v boji proti stárnutí a výskytu vrásek zvolte peptidovou péči. U profesionálního a luxusního ošetření ve studiu Impera Clinic se dočkáte jedinečných výsledků, které však v menší míře zaznamenáte i u domácí péče