Výplň rtů Impera Clinic

Výplň rtů

8 důvodů proč zvolit výplň rtů pomocí kyseliny hyaluronové

Po krásném úsměvu touží každý z nás. Jako první nás většinou napadne, že pro oslnivý úsměv je nutné mít zářivě bílé zuby. To je samozřejmě pravda, ale není to jen o zubech. Tajemství dokonalého úsměvu tkví i v rtech. Ne každý má však to štěstí, že jeho ústa jsou asymetrické a kolem se nevyskytují žádné vrásky. Naštěstí dnešní estetická medicína si i s tímto problémem dokáže velmi snadno poradit. Kouzlo celé procedury tkví v kyselině hyaluronové. Pojďte se s námi podívat na 8 důvodů proč se augmentace a korekce rtů pomocí tohoto známého hyaluronanu stává čím dál více populárnější.

  1. Šetrný zákrok jako alternativa k chirurgickému řešení
  2. Žádná speciální příprava není vyžadována
  3. Během obědové pauzy máte hotovo
  4. Rychlá rekonvalescence
  5. Přirozené, rychlé a dlouhotrvající výsledky
  6. Minimum kontraindikací
  7. Příznivá cena
  8. Možnost kombinace s dalšími službami

 

Šetrný zákrok jako alternativa k chirurgickému řešení

Pomineme-li zastaralé silikonové výplně, zvětšení rtů lze obvykle provádět třemi způsoby. Tím prvním je plastická operace. Při té se konkrétně využívá vlastní tkáň. Provede se několik řezů a pomocí sešití se rty upraví do požadovaného tvaru. I když se jedná o „malý“ zákrok, procedura vyžaduje lokální anestezii a určitý pooperační režim. Nutné je počítat s vyjmutím stehů a otoky či modřinami, které se bezprostředně po ošetření dostaví. Zhruba týden je také dbát na jemné čištění zubů a konzumaci kašovité stravy. Nadměrná mimika by totiž celkový výsledek mohla poškodit a způsobit tak nežádoucí komplikace. Naopak benefitem je velmi přirozený efekt, který je zpravidla dlouhodobý a působením času se nijak nemění.

Kromě invazivních procedur je známá také metoda lipofillingu, jejíž podstatou je použití vlastního tuku. Zpravidla z oblasti břicha se odebere tuková tkáň, která se následně odstředí a vpichem aplikuje do požadované oblasti. Výhodou je, že nevznikají žádné jizvy a celý proces je obvykle dobře snášen. Oproti ostatním metodám však nedokáže zvýšit případnou červeň rtů a není tedy vždy první volbou.

Výplň rtů

Třetí možností, která se dneska hojně využívá je právě výplň za pomocí kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová zkráceně HA je polysacharid rozpustný ve vodě, který se stejně jako tuk přirozeně vyskytuje v lidském těle. Spolu s kolagenem a elastinem je tato složka zodpovědná za stav naší pleti.

Čím více jí v pleti je, tím je vzhled pevnější a mladistvější. S postupem věku však zásoby těchto látek ubývají a pleť začíná stárnout. Na základě četných studií se však zjistilo, že HA nepůsobí jen na vliv věku, ale skvěle funguje i v oboru oftalmologie, ortopedie, hojení ran a popálenin či péče o dutinu ústní. My se však zaměříme na rty. Vzhledem k tomu, že kyselina hyaluronová je nedílnou součástí lidského těla je obvykle velmi dobře přijímána, a proto se kromě pleti může aplikovat i do samotných rtů. Hyaluronan z těla přirozeně odejde, aniž by způsobil jakékoliv poškození nebo vliv na zdraví. Výsledkem jsou tedy krásné plné a hydratované rty bez vrásek a nežádoucí asymetrie.

V závislosti na jednotlivých postupech estetických klinik se pro korekci a augmentaci rtů využívají různé typy injekčních výplní. Základní rozdíl je zpravidla ve složení a koncentracích. Nelze proto dopředu říci jaký přesný poměr a který typ HA vám bude aplikován. Léčba je individuální a záleží na vašich požadavcích a konzultaci s odborníkem provádějícím zákrok. Obecně lze však říci, že nejčastěji se využívají typy nezasíťované HA, které lépe vážou vodu a tím zajišťují ideální hydrataci a pomalé vstřebávání.

Žádná speciální příprava není vyžadována

Vzhledem k tomu, že v případě aplikace kyseliny hyaluronové se jedná o neinvazivní ambulantní zákrok není nutná ani žádná speciální příprava. Jediné co, tak se obecně doporučuje vysadit léky na ředění krve. O konkrétním postupu vysazení se však vždy poraďte s odborníkem provádějícím léčbu a se svým ošetřujícím lékařem. Bez lékařských pokynů nikdy léky sami nevysazujte. 

Vhodné je vyhradit si čas na konzultaci. Zde budeme mít čas sdělit vaše přání a případné obavy týkající se modelace kontur rtů. Buďto si tedy lze konzultaci domluvit předem nebo na den samotného sezení. 

Během obědové pauzy máte hotovo

Některé estetické ošetření lze stihnout za poměrně krátkou dobu, a proto se jim často přezdívá „lunch break“ procedury. Jednou z takových metod je i aplikace HA. Ihned po příchodu do ordinace proběhne shrnutí poznatků z konzultace a následně se ošetří daná oblast antiseptikem. V případě potřeby se také nanese znecitlivující krém nebo injekční anestezie. Ta se nechá několik minut působit a poté odborník tenkou jehlou nebo kanylou vpíchne vybranou účinnou látku do rtů. 

Po 30-60 minutách je zcela hotovo a vy můžete odejít zpět do práce nebo se vrátit k běžným činnostem dne. 

estetické ošetření

Některé typy klinik aplikují hyaluronan na dvakrát. Pacient uvidí po prvním sezení ihned výsledky a po krátké rekonvalescenci se může rozhodnout, zda chce provést dopich nebo nikoliv. Tento postup zabraňuje nespokojenosti klientů a následnému rozpuštění HA, kdy se rty téměř ihned vrací zpět do svého původního stavu. 

Rychlá rekonvalescence

Bezprostředně po sezení jsou rty drobně oteklé a u některých jedinců se mohou vyskytnout i modřinky. Oba příznaky však velmi rychle vymizí. Pro urychlení hojení se doporučuje rty chladit. Nikdy však led nepřikládejte přímo, ale zabalte ho do látkového kapesníku nebo utěrky. Pomoci může i jemná masáž pomocí prstů. Dbejte však na důkladnou čistotu, abyste si masáží naopak neuškodili. 

Po ošetření je dobré vyhnout se výkyvům teplot, a to jak těch vysokých, tak i těch nízkých. Odložte tedy návštěvu sauny, solária, dlouhý pobyt na slunci nebo naopak pobyt v místech s teplotami pod bodem mrazu. Zhruba po dobu 48 hodin je ideální vzdát se i fyzických aktivit a konzumaci alkoholu a pálivých jídel. Taktéž vyčkejte i s návštěvou zubaře. Pokud jste objednáni na prohlídku, posuňte ji alespoň na 20 den po absolvování zákroku. Rty už nebudou citlivé a vše bude zahojené a celá prohlídka tak bude pro vás mnohem komfortnější. 

Aby se vám do rtů nezanesly žádné nečistoty nebo bakterie doporučuje se alespoň 12 hodin nepoužívat žádné rtěnky, lesky ani balzámy na rty. To samé platí i pro projevy lásky. Líbání si raději na pár hodin odpusťte. 

Přirozené, rychlé a dlouhotrvající výsledky

Jak již bylo řečeno ihned po aplikaci HA uvidíte první výsledky. Ty se s postupem času budou prohlubovat a během 14 dnů se rty ustálí do konečné podoby. Po této době se často chodí na dodatečnou kontrolu, kde se rozhodne o případném dopichu a zhodnotí se úspěšnost zákroku. 

Kromě augmentace neboli zvětšení jsou rty velmi přirozené, hydratované, rovnoměrné a bez jakékoliv asymetrie nebo vrásky. Výplně kyselinou hyaluronovou navíc řeší i častou nedokonalost zvanou „gummy smile“. Zjednodušeně řečeno se jedná o situaci, kdy jsou při úsměvu vidět dásně. I když pro někoho je tento jev zcela přirozený, je spousta jedinců, kteří se touto situací trápí, a přitom jde velmi rychle a jednoduše vyřešit. 

gummy smile

Moderní dermální výplně mají na rozdíl od starých polymerů také jedinečnou plasticitu. To znamená, že když se dostanou pod kůži, tak nevytvářejí efekt umělých a nehybných rtů. Mimika bude i nadále velmi přirozená a úsměv i mluvený projev bude velmi sebevědomý bez jakéhokoliv nepohodlí. 

Efekt výplní vydrží zpravidla půl roku až rok. U každého jedince je však doba rozkladu HA individuální a závisí na spoustě faktorů od věku až po životní styl či typ injekční výplně rtů. Platí, že čím více hyaluronanu výplň obsahuje, tím déle bude výsledný efekt trvat. 

Nelze opomenout také fakt, že čím častěji jsou výplně aplikovány, tím déle látka zůstává uložená ve vrstvách pokožky. Každý další zákrok je tak nutné pečlivě zvážit a konzultovat s příslušným estetickým odborníkem. 

Minimum kontraindikací

Tím, že se jedná o neinvazivní metodu zvětšení rtů jsou minimální i případné kontraindikace. Stejně jako u většiny ostatních estetických úkonů platí, že je nelze provádět u těhotných a kojících žen, u osob s poruchou srážlivosti krve, autoimunitním onemocněním nebo akutním zánětlivým procesem.

Výluky platí i pro alergii na samotnou látku výplně. Jak již bylo řečeno kyselina hyaluronová je součástí lidského těla a nemůžete na ní tedy mít alergii. Součástí výplňových přípravků jsou však i další látky jako např. antioxidanty, které právě u některých jedinců mohou alergii způsobit. V dnešní době se však využívají jen certifikované a léty osvědčené přípravky u kterých je skutečné riziko opravdu minimální. 

výskyt herpes neboli oparu

Kontraindikací je i výskyt herpes neboli oparu. V takovém případě je nutné vyčkat a počkat až do úplného zahojení rtů. Stejná situace platí i pokud jste nedávno prodělali infekční ušní, nosní nebo krční chorobu. 

Pokud si nejste vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ošetřením jisti, vždy se raději poraďte s odborníky. 

Příznivá cena

Výplně rtů nejsou nijak finančně náročné. Nejčastěji se pohybujeme v řádech tisíců korun, kdy konečná kalkulace vychází z množství výplně. Ke kýženému výsledku obvykle postačí 1 ml kyseliny hyaluronové čímž se snižují potřebné náklady. 

Možnost kombinace s dalšími službami

Nesporným benefitem aplikace HA do rtu je fakt, že terapii lze kombinovat i s dalšími službami. Chcete-li navíc vyřešit i vrásky na obličeji nebo akné je možné výplně použít pro více oblastí. Na naší klinice Impera Clinic máme na tuto proceduru samostatný popis, kde se dozvíte vše potřebné. Kromě konkrétních značek výplní se zaměřujeme na jednotlivé látky i oblasti, které lze pomocí nich ošetřit. 

výplně použít pro více oblastí

Ať už vás zaujaly samotné výplně vrásek, rtů nebo korekce nedostatků pleti, neváhejte nás kontaktovat. V samotném centru hlavního města Prahy máme dvě moderně vybavené pobočky: 

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00).

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat jakoukoliv službu z dostupného seznamu.  

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.