revoluční-metoda-odstraňování-chloupků

Laserová epilace pro ženy i muže

Laserová epilace aneb moderní řešení odstranění ochlupení pro ženy i muže

Neustálé odstraňování nežádoucích chloupků může být jak časově náročné, tak i nepříjemné. V současné době však existují skvělé metody, které nahradí všechny pomůcky pro holení od žiletek až po nejrůznější krémy. Jednou z možností, která je velmi oblíbená a 100 % účinná je epilace laserem. A právě na tu jsme se zaměřili v dnešním článku, kde se dozvíte proč je tato metoda tak oblíbená jak u mužů, tak i u žen po celém světě. 

 1. Epilace versus depilace
 2. Není laser jako laser
 3. Výhody laseru aneb základní důvody vysvětlující oblíbenost zákroku
 4. Co dělat před ošetřením a čemu se naopak vyvarovat?
 5. Jak pečovat o pokožku po zákroku?
 6. Ušetřete svůj čas s revoluční metodou odstraňování chloupků

Epilace versus depilace

Než se dostaneme k samotným výhodám epilace je vhodné vysvětlit fungování laseru a základní rozdíly mezi depilací a epilací. Epilace eliminuje ochlupení způsobem odstranění chlupů i s jeho kořínkem.

Laserové světlo pronikne až k vlasové cibulce, kterou působením tepla zničí. Výsledkem je, že chloupek již nevyroste a pokožka je krásně hladká. Účinek depilace je úplně totožný, ale zásadní rozdíl je v tom, že chloupky jsou při této proceduře odstraňovány pouze z povrchu kůže.

Epilace-versus-depilace

Po určité době tedy opět dorostou. Odlišnost spočívá také v délce trvání procedury a použitých pomůcek. Depilace je poměrně rychlá a používají se při ní žiletky, strojky nebo speciální krémy a gely.

V kosmetických salonech se nejčastěji setkáváme s depilací pomocí cukrové pasty nebo vosku. Proces epilace může naopak trvat i pár hodin. Vše závisí na ošetřované oblasti a využité metodě.

Kromě laseru se totiž používají i IPL světla, epilátory nebo taktéž vosk a cukrová pasta. Pokud bychom uvážili pouze proces pomocí laseru, můžeme hovořit o 20 minutách, ale i o třech hodinách. Čas do značné míry závisí na velikosti oblasti, na kterou se cílí. Například odstranění chloupků laserem z oblasti, jako jsou vaše záda, bude zjevně trvat mnohem déle než odstranění chloupků z horního rtu.

Není laser jako laser

Laserová epilace je metoda, která se pro eliminaci chloupků a tzv. epilaci využívá nejčastěji. Důvod je jednoduchý. Nejen, že ošetřená pokožka bude zcela bez chloupků, ale bude i nepoškozená a na dotek krásně hladká. Laserové světlo proniká skrze kůži až do vlasového folikulu, který díky zahřátí odstraní.

Laserová-epilace-je-metoda-která-se-pro-eliminaci-chloupků-a-tzv

Kromě chloupku se však zničí i melaninový pigment, který je s folikulem spojen a ovlivňuje jeho výslednou barvu. Většina kosmetických studií využívá tzv. diodový laser, který patří mezi ty nejlepší. Jeho hlavní přednost spočívá ve vlnové délce, která činí až 808 nm a v odstranění světlých a tenkých chloupků.

Výhody laseru aneb základní důvody vysvětlující oblíbenost zákroku

Z výše uvedeného popisu jsou vám jistě už základní výhody známé, ale pro formu je vhodné ty nejzásadnější přednosti zopakovat. 

Zcela nejdůležitější bod a benefit laserové procedury je rychlost a účinnost metody. I když oproti depilaci se může jednat o časově náročnější řešení, při porovnání s pravidelným odstraňováním chloupků v domácích podmínkách vždy ušetříte cenný čas. Účinnost a eliminace chloupků je pak důvodem číslo jedna, proč tuto metodu vyzkoušet.

Druhou a neméně zásadní výhodou je relativní bezbolestnost celého ošetření. Většina lidí uvádí, že cítí pouze drobné pnutí nebo štípnutí, které však není nijak nepříjemné. Čas při zákroku tak naopak využili k relaxaci a příjemnému odpočinku. Pro maximální komfort lze také využít znecitlivující krémy, které případné nepohodlí eliminují ještě před začátkem celé procedury.

Kouzlo laseru spočívá i v jeho všestrannosti. Lze ho využít jak pro muže, tak i pro ženy, kdy rozhodují není typ ochlupení ani jeho umístění.  Zkrátka je jedno, zda chcete odstranit chloupky v obličeji, nebo zda váš partner nechce hodlá řešit nežádoucí ochlupení v podpaží. Výjimku netvoří ani další partie jako jsou např. záda, nohy, ruce, třísla, intimní partie, břicho či hrudník.

S tímto benefitem souvisí i určitá svoboda, hlavně tedy pro zástupkyně ženského pohlaví. Právě ženy často na poslední chvíli, před určitou akcí řeší rychlé zbavení se chloupků a namísto krásně hladké pokožky je často výsledkem podráždění v kombinaci s následným pocitem nekomfortu.

Svoboda, kterou ocení nejedna žena, spočívá v odívání. Ať už se jedná o topy na ramínka nebo bez rukávů, není nutné se bát žádného ochlupení. To samé platí i pro sukně a plavky. Zkrátka nečekaná dovolená nebo návštěva bazénu už nezaskočí žádnou ženu nepřipravenou. 

Celá metoda je navíc zcela bezpečná a z dlouhodobého hlediska jasně nejlevnější a nejefektivnější. S laserovou epilací už vás také nebudou trápit žádné zarůstající chloupky a podrážděná pokožka po domácím holení. Kromě redukce chloupků může laserové ošetření také snížit frekvenci a závažnost akné či zabránit tmavým skvrnám.

Zcela-nejdůležitější-bod-a-benefit-laserové-procedury-je-rychlost-a-účinnost-metody

Což dokazuje velké množství pacientů po celém světě, kterým zákrok pomohl zároveň zlepšit tón i texturu pleti. Pozitivní ohlasy byly zaznamenány i u snížení tělesného zápachu a pocení. Vlasové folikuly totiž v sobě drží zápach a bakterie a pokud jsou odstraněny, je obecně snížena i míra pachu a potu. 

Jednoduše řečeno klady zákroku zcela jistě převyšují potencionální mínusy, které zahrnují vyšší počáteční finanční a časovou investici. 

Co dělat před ošetřením a čemu se naopak vyvarovat?

Aby byla celá procedura eliminace nežádoucího ochlupení efektivní, je třeba dodržovat určité zásady. Předejdete tak nejen případným problémům, ale zajistíte si i dlouhodobé výsledky. Zcela nejdůležitější je, před celým zákrokem omezit opalování. Čím totiž bude pokožka světlejší, tím lépe laser pronikne do kůže a zabráníte tak nehezké pigmentaci.

Minimálně měsíc předem, je tedy vhodné v případě pobytu na slunci používat krémy s vysokým UV faktorem. Stejně jako slunci je dobré vyhnout se i pobytu v soláriích a použití samoopalovacích krémů. 

Odstranění vlasových folikulů se provádí při jejich aktivní růstové fázi. Z tohoto důvodu je nutné omezit před procedurou jakékoliv metody epilace. Pokud totiž odstraníte vlasové folikuly, laser pak nebude mít kde působit a výsledky nebudou zcela takové, jaké byste očekávali. Ideální je tedy epilaci nahradit depilací, nebo chloupky pouze zastřihovat.

Bezprostředně před zákrokem však vynechte depilaci i zastřihování ochlupení. Během 1-2 dnů dorostou chloupky do délky 0,5 – 1 mm a budou tak ve zmíněné aktivní fázi růstu, která je pro celou proceduru nejideálnější. 

chloupky-při-depilaci

Tři dny před epilací také zapomeňte na peelingy nebo scruby. Stejné doporučení platí i pro krémy, gely, oleje, deodoranty nebo make-up. Veškeré tyto kosmetické prostředky nenanášejte na pokožku v den samotného zákroku. 

Obecně také platí kontraindikace, které samotnou metodu vylučují. Jedná se o těhotenství a kojení, hormonální poruchy, epilepsii, onkologická onemocnění, hyperpigmentaci, akutní virové infekce, cukrovku, poranění v ošetřované oblasti, poruchy srážlivosti či specifická mateřská znaménka a pihy.

Ošetření se taktéž neprovádí po čerstvém opálení, při užívání fotosenzitivních léků nebo bylinek a u osob mladších 18 let. 

Jak pečovat o pokožku po zákroku?

Po ošetření laserem vyžaduje kůže speciální péči. O konkrétních doporučeních budete poučeni v každém kvalitním kosmetickém studiu. Obecné zásady jsou však následující.

 • Po zákroku může být ošetřovaná oblast mírně zarudlá, oteklá nebo svědivá. Jedná se o zcela běžnou reakci, která během pár dní zcela vymizí a zůstane pouze krásně hebká pleť. 
 • Pravidlo času platí i při přítomnosti zbytku vlasových folikulů. Ty jsou na pleti nejčastěji ve formě černých teček, které během pár dní vypadnou. Pokud chcete proces urychlit je možné s největší opatrností použít pinzetu. 
 • Používání krémů s vysokým UV faktorem a ochrana pokožky před sluncem. Cílené opalování a solária by na dobu minimálně dvou týdnů mělo být zcela tabu. 
 • Vhodné je vyhnout se i návštěvě veřejných prostor jako jsou bazény či sauny. 
 • Ideální je omezit i nadměrnou fyzickou zátěž a pocení, které by mohlo podráždit pokožku, která i když se to na první pohled nezdá, prošla náročným procesem. 
 • Zvolit krémy pro citlivou pleť a bez obsahu alkoholu, které nedráždí pleť, ale naopak jí dodají hydrataci, díky které bude kůže rychleji regenerovat. 
 • Stejně jako před procedurou jsou i po ní zakázané peelingové a abrazivní kosmetické přípravky. 
 • V prvních dnech po epilaci není také dobré pleť zbytečně zatěžovat. Pokud je to tedy možné vynechte make-up a případná odličovadla. Během dne pokožku ani nenamáčíme a v případě vysušení naopak sáhneme po speciálních krémech na doporučení epilačního odborníka. 

Ušetřete svůj čas s revoluční metodou odstraňování chloupků

Laserová epilace je skvělou variantou klasické depilace, kterou většina z nás provádí v domácích podmínkách. Její hlavní předností je bezesporu dlouhotrvající efekt a z dlouhodobého hlediska úspora času i finančních prostředků. 

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje laserové odstranění chloupků v samotném centru Prahy. Celá terapie probíhá pod vedením vyškolených odborníků, kteří nejprve zakryjí oči pacienta speciálními krytkami, nanesou znecitlivující gel a zahájí ošetření.

Pacienti nic necítí a během odstraňování nežádoucích chloupků mohou nerušeně odpočívat. Laser mezitím generuje záblesky, které prostupují do pokožky a zcela bezpečně eliminují ochlupení.  

revoluční-metoda-odstraňování-chloupků

Naše studio navíc používá nejmodernější řešení v podobě laseru Milesman s chladnou diodou. Díky přítomnosti speciální chladivé diody laser zabírá větší plochu ošetření a eliminuje nežádoucí účinky spočívající v přechodném zarudnutí nebo svědivosti pokožky.

Laser Milesman se kromě jiného může pyšnit i velkým výkonem až 2 000 W a certifikáty CE a FDA, které deklarují, že přístroj je kvalitní a splňuje všechny legislativní požadavky EU. 

Celková doba procedury a počet sezení závisí na konkrétní ošetřované oblasti. Nejčastěji se volí 4-8 opakování s rozestupy mezi jednotlivými ošetřeními v délce čtyř až pěti týdnů. I když při epilaci platí, že čas je přítel, už po jednom sezení vám můžeme zaručit odstranění minimálně 30 % chloupků, kterým bude s každým dalším opakováním ubývat. 

Zajímá-li vás více, přečtěte si o laserové epilaci, nebo nás rovnou navštivte.

V Praze máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Zahajte cestu za hladkou pokožkou bez chloupků ještě dnes.