Zase vám padají vlasy? Pomůže mezoterapie i správná domácí péče

Je to pokaždé stejné. Jakoby padání vlasů bylo nezbytnou součástí měnícího se ročního období. Jak to zařídit, abyste to letos řešili naposledy?

Je naprosto přirozené, že vlasy padají. Mají totiž svůj vlastní cyklus, který začíná růstovou fází, která trvá klidně i šest let. V ideálním případě by asi devadesát procent vlasů na hlavě mělo být v této fázi, přičemž rostou průměrnou rychlostí půl milimetru za den. Poté přichází asi třítýdenní přechodná fáze, kdy se růst zastavuje a uvnitř vlasového váčku probíhají nejrůznější změny. Poté přichází na tři až čtyři měsíce klidová fáze, kdy vlas ještě zůstává ve svém váčku, ale neroste a nevyvíjí žádnou jinou aktivitu. Po této době se vlas oddělí a vypadne, a místo něj začne růst nový.

Za normálních okolností by vám mělo každý den vypadnout šedesát až sto vlasů. Pokud vám dlouhodobě bude každý den vypadávat sto až sto dvacet vlasů, je třeba zahájit ofenzivu.

Proč vlasy padají?

Vinou genetiky mohou vlasy padat i trvale (zpravidla u mužů). Za sezónní vypadávání může spíš práce hormonů a také stres. Počítá se k němu i vliv, který pociťuje organismus během střídání ročních období. Příčinou mohou být také toxické látky v ovzduší, léky, nedostatek spánku nebo nezdravá strava, v jejichž důsledku se na pokožce hlavy tvoří mikrozáněty, které padání ještě umocňují. Lidé, kteří trpí řídnutím vlasů, mají pouze šedesát procent vlasů v růstové fázi. Aby k tomuto stavu nedošlo, je tedy třeba včas zakročit. Zapojte vnitřní i vnější zbraně. Nejčastěji se doporučují doplňky stravy. Často stačí ty nejobyčejnější, ale měly by obsahovat zinek, křemík a pomáhá také kyselina pantotenová nebo biotin.

 

Náš tip: Kapsle INNO-CAPS HAIR podporují růst vlasů a vyživují pokožku hlavy. Obsažené aktivní složky podporují tvorbu dihydrotestosteronu, který zapřičiňuje vypadávání vlasů. Rostlinné extrakty obsažené v přípravku normalizují sekreci mazových žláz a zlepšují mikrocirkulaci v kůži hlavy. Součástí složení je také taurin, nezbytná aminokyselina pro syntézu keratinu, který je hlavní stavební složkou vlasového folikulu. Aminokyseliny pak ještě zajišťují účinnou ochranu, opravu a prevenci oslabených vlasů. Aktivní složky mají navíc antioxidační účinek.

Impera clinic logo

Vyměňte šampon, přidejte masáž!

Jakmile se vyskytne problém, je třeba bojovat všemi směry. Pořiďte si speciální šampon na podporu růstu vlasů. Pomoci mohou i nejrůznější přípravky, které se aplikují masáží na pokožku hlavy. Mohou to být nejrůznější séra nebo lotiony, případně kombinace obojího.

Náš tip: Kompletní domácí péči o vlasy se sklonem k vypadávání zajistí řada číslo 3 značky DSD de Luxe. Intenzivní šampon 3.1 očistí i pokožku hlavy a posílí a stimuluje růst vlasů díky výtažku z placenty, kofeinu či obsahu kajenského pepře. Forte Lotion 3.4.1 obsahuje největší koncentraci stimulátorů růstu vlasů, vitamínů, zinku, železa, hořčíku, křemíku či aminokyselin obsahujících síru. Nanáší se na suchou nebo zvlhčenou vlasovou pokožku hlavy, rozetřete jej jemnými masážními pohyby. Nesmývá se. Na výběr je také například Lotion 3.4.2, který zesiluje tenké vlasy a prodlužuje fázi růstu vlasů, a několik dalších produktů a koncentrátů. Díky široké nabídce si každý najde přípravek, který přesně odpovídá jeho problémům s vlasy.

 

Extra péče

Pokud by klasická domácí péče nepomáhala, můžete jít ještě dál.  Hloub,  a to doslova. Abyste z účinných látek dostali maximum, vyzkoušejte speciální mezoterapii, která se používá na pokožku hlavy. Jde o přípravek INNO-TDS HAIR LOSS CONTROL, který vám odborník aplikuje například pomocí mezorolleru, díky čemuž se aktivní složky dostanou hloub až do kořínků vlasů a působí intenzivněji. Podporují růst vlasů a zabraňují jejich vypadávání. Peptidy mědi zlepšují mikrocirkulaci u kořínků vlasů a redukují tvorbu škodícího dihydrotestosteronu. Přípravek dělá vlasy silnější a postará se o jejich celkové zdraví.