pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny. Nejúčinnější způsob, jak se je zbavit

Právě teď je ta nejlepší doba, kdy zahájit boj proti pigmentovým skvrnám. Ještě než dorazí paprsky prvního jarního slunce, zaměřte se na následující efektivní řešení.

Odborně se tmavým skvrnám na kůži říká hyperpigmentace. Často máme pocit, že jsou symbolem stárnutí, a ony se opravdu s věkem vytvářejí častěji, ovšem samotný věk na ně má jen pramalý vliv. Ve skutečnosti je mnohem častější příčinou nadměrné slunění. Skvrny se na slunci netvoří ihned. Můžete si to představit třeba tak, jako by pokožka měla paměť – každé nechráněné vystavení slunci si v sobě ukládá a po nějakém čase to projeví navenek právě vznikem hyperpigmentace.

Vznik tmavých flíčků na pleti však může být i rychlejší, například pokud se jedná o reakci některé agresivnější látky v kosmetice na sluneční záření. Ze stejného důvodu vám každá kosmetička či dermatoložka klade na srdce, abyste se po chemickém peelingu, ošetření laserem a podobných procedurách nevystavovali slunci, jinak hrozí ztmavnutí kůže.

Může se však také jednat o skvrny po akné či poranění. Kůže také reaguje na hormonální vlivy, proto se pigmentové skvrny rády tvoří například v těhotenství.

 

Nejúčinnější řešení

Zbavit se pigmentových skvrn není úplně jednoduché, ale jde to. Chce to trochu trpělivosti, ale také najít ten nejúčinnější postup. Vůbec nejlepší je přitom svěřit se do rukou odborníků, kteří díky speciálním ošetřením boj se skvrnami výrazně urychlí. Jedním z takových ošetření, které přinese viditelný výsledek a ještě navíc zabrání další tvorbě pigmentových skvrn, je retinolový peeling anebo depigmentační koktejl Md:complex Melanoceuticals, který zároveň využívá i benefity mikrojehličkování.

Za tímto názvem se skrývá profesionální ošetření speciálním koktejlem, který obsahuje kyselinu tranexamovou, azelaovou, kojovou, askorbovou, citronovou a glykolovou, glutathion a arbutin. Kromě toho, že Vás zbaví skvrn, tak také zlepšuje regeneraci pokožky, brání stárnutí, zlepšuje hydrataci, zvyšuje pružnost, snižuje počet vrásek, stimuluje produkci kolagenu a elastinu.

 

Jak to probíhá?

Na vyčištěnou pleť, respektive na ošetřované oblasti se 30 minut před zákrokem nanese štětcem anestetický krém a na dobu působení se přikryje fólií. Po uplynutí této doby se pleť znovu vyčistí a kosmetička do ní jemně vetře depigmentační koktejl. Okamžitě poté ošetří pleť mikrojehličkovým perem W&O Microneedle Pen pomocí kruhových pohybů. Znovu nanese koktejl a vmasíruje, aby se lépe vstřebával.

 

Každodenní domácí péče

Kdybyste chtěli proti pigmentovým skvrnám bojovat jen v domácí péčí, připravte se na zdlouhavější proces, během něhož musí být ošetřování tmavých míst opravdu důsledné a pravidelné. Velmi dobré výsledky však má depigmentační krém s omlazujícím účinkem Melan:off od značky Md:ceuticals.

Odstraňuje hyperpigmentaci rychle, bezpečně a účinně. Působí totiž na všechny etapy tvorby melaninu, což je přírodní pigment, který propůjčuje pokožce, vlasům a očím jejich přirozenou barvu. Právě jeho nadměrná produkce způsobuje vznik skvrn. Zároveň krém aktivně chrání pleť před slunečním zářením, působí tedy také preventivně. Není ani třeba se obávat, že by postižená místa nepřirozeně vybělil. Díky obsahu pigmentačního činidla hezky sjednotí odstín pleti.