Ultrazvuková-špachtle

Ultrazvuková špachtle – revoluční přístroj pro domácí i profesionální použití

Po krásné pleti touží každý. Bez ohledu na pohlaví i věk je vzhled naší kůže velmi důležitý. A není se čemu divit. Ať už se jedná o formální nebo neformální schůzky, kůži obličeje vystavujeme denně na odiv. Ne každý má však to štěstí, že jeho pokožka vypadá jak z alabastru. Na trhu však dnes existují stovky ne-li tisíce řešení, které pomohou jak k udržení krásné pokožky, tak i k redukci častých kožních problémů. Jednou z těchto metod, je ošetření pomocí ultrazvukové špachtle, jednoduchého přístroje, který funguje na principu ultrazvukových vln. Přesvědčte se sami. Toto revoluční kosmetické ošetření minimalizuje nejen nedokonalosti pleti, ale zajistí i mladistvý vzhled.

 1. Kůže a její složení
 2. Akné – bolestivé pupínky, které potrápily každého z nás
 3. Ultrazvuk nejsou jen snímky
 4. Další výhody
 5. Jak používat ultrazvukovou špachtli?
 6. Kontraindikace
 7. Doma i v salonu aneb nepodceňujte péči o pleť

Kůže a její složení

Než si představíme samotný přístroj a jeho účinky, je na místě vysvětlit fungování lidské pokožky. Kůže je obecně největší orgán lidského těla. Nejenže zabírá plochu až 2 m2, ale představuje také kolem 7 % naší hmotnosti. Nejdůležitější úlohou pokožky je ochrana. Zjednodušeně řečeno jde o štít, který nás chrání před vlivy vnitřního a vnějšího prostředí. 

Kůže se skládá ze tří hlavních vrstev. Epidermis, dermis a hypodermis. Epidermis je vrchní vrstva kůže, která má cca 0,1 mm a jejím hlavním účelem je chránit před úbytkem vody a bakteriemi. Druhou části je dermis. V té se nachází velké množství cév, žláz a dalších složek. Hlavními a zcela nejdůležitějšími jsou kolagen a elastin tzv. pojivové látky, které jsou zodpovědné za elasticitu kůže. Poslední a neméně významnou vrstvou je podkožní vrstva zvaná hypodermis. Ta je tvořena tukovými buňkami a spojuje kůži s jednotlivými svaly. A právě tato část je nejnáchylnější k tvorbě vrásek nebo akné.

Akné – bolestivé pupínky, které potrápily snad každého z nás

Acne vulgaris je typické kožní onemocnění, které bezpochyby jednou za život potkalo každého. Většinu lidí trápí pupínky pouze v pubertě, ale u některých jedinců akné přetrvává i do dospělosti. Typické začervenalé a bolestivé hrbolky jsou výsledkem nahromadění kožního mazu, který se ucpe a následně zanítí. Obecně rozeznáváme několik typů pupínků. Z nichž asi nejznámějším druhem, který trápí nejvíce lidí jsou černé tečky.

Akné–bolestivé-pupínky

Ty se objevují zejména v T-zóně neboli oblasti čela, nosu a brady. Tím, jak se kožní maz nahromadí v pórech, dojde k jeho ucpání a výsledkem je černá tečka, tzv. otevřený komedon. Opakem černých teček jsou bílé tečky. Kožní maz se opět ucpe, ale uzavře se do vyvýšeného bílého hrbolku. Tyto dva typy nejsou většinou bolestivé, ale společně se vyskytují i s dalšími druhy jako jsou pupínky, papuly, cysty a pustuly. Tyto závažnější a bolestivé projevy akné se liší svým tvarem a přítomností hnisu. I když se příčina vzniku jednotlivých typů nedá snadno určit, základem je správná péče o pleť. A právě ultrazvuková terapie je jedním z ověřených řešení, které svými účinky pomáhá proti akné na obličeji a k čisté pokožce bez jednotlivých druhů akné. 

Ultrazvuk nejsou jen snímky

Když se řekne slovo ultrazvuk, většině se jistě vybaví fotka miminka. Bez ohledu na to, zda jste nebo nejste rodiči tuto fotku viděl snad každý dospělý. Ultrazvuk však neslouží jen k pořizování snímků spojených s touto radostnou událostí. Jeho použití je mnohem širší a své nezastupitelné místo má i ve stomatologii nebo právě v estetickém průmyslu. Rozdíl mezi jednotlivými typy ultrazvuků a jejich použitím spočívá ve frekvenci ultrazvukových vln. Pro účely kosmetických zákroků se pohybujeme v jednotkách megahertzů. 

Ultrazvuk-nejsou-jen-snímky

Oproti klasickému ultrazvuku je také špachtle ultrazvuková malý přístroj, který se snadno vejde do ruky. Přístroj se jednoduše přiloží na pleť a zapne se příslušný režim. Skrze aplikační hlavici prostupují do kůže ultrazvukové vlny, které narušují celistvost tukových buněk. Uvolněný tuk se přeměňuje na volné mastné kyseliny, které z těla odcházejí přirozenou cestou a výsledkem je čistá pokožka, která se postupem času méně mastí a je taktéž méně náchylnější k tvorbě akné.

Zcela bezbolestně a naprosto šetrně je tak možné zbavit se mikropórů, které jsou později zodpovědné za tvorbu akné. Ošetření pomocí ultrazvuku dokáže díky tomu zcela nahradit i použití peelingů. Rázové vlny vytlačují odumřelé kožní buňky a zajišťují jejich rozpad a následný přirozený odchod z těla. Výhodou však je i samotný fakt vibrace. Tím, že ultrazvukové vlny prostupují do pokožky, dochází k zahřívání pokožky a její mikromasáži. Výsledkem je tedy nejen vyčištění pleti, ale i její oživení a stimulace kolagenu a elastinu.

Další výhody

Čištění pleti ultrazvukem má však kromě zmíněných účinků na problematickou a stárnoucí pleť i spoustu dalších benefitů. 

 • Použití na jakýkoliv typ kůže

Ať už máte jakýkoliv typ pokožky, špachtle ultrazvuková se skvěle hodí pro každého. Bát se nemusí ani osoby s citlivou či suchou pokožkou. Celé ošetření je zcela bezbolestné a klienti pociťují jen mírné vibrace. Navíc kůže po ošetření není nijak začervenalá a nevykazuje známky jakéhokoliv zákroku.

 • Sjednocení tónu pokožky

Tmavé skvrny, hyperpigmentace a jizvy po akné jsou běžné kožní problémy způsobené několika faktory, včetně poškození sluncem a akné. Peeling pokožky pomocí ultrazvukové terapie odbourává odumřelé kožní buňky, takže tón obličeje je rovnoměrnější a jasnější.

 • Zlepšení průtoku krve

Kromě zvýšení absorpce exfoliace stimuluje přístroj průtok krve, což může pomoci pokožce produkovat více kolagenu a elastinu. Jemným klouzáním ultrazvukové kožní špachtle po obličeji se aktivují a čistí póry. Buňky jsou okysličené a vaše pokožka je zdravá zevnitř i zvenčí. Použití ultrazvukového zařízení také zajišťuje normální detoxikaci kožních buněk, která je nezbytnou pro bezchybnou a tonizovanou pleť.

 • I na domácí použití 

Ultrazvukové čističe jsou stejně jako většina dalších produktů dostupná na trhu i pro širokou veřejnost. V závislosti na požadavcích je možné si vybrat z nejrůznějších druhů od známých i těch méně známých značek.

HydroPeptide-kosmetika-anti-age-lídr

V případě, že si však na pravidelné čištění pleti ultrazvukovou špachtlí doma netroufáte, svěřte se raději do rukou profesionálů. V našem pražském studiu Imperia Clinic poskytujeme speciální typy kosmetických ošetření, které za pomoci luxusní kosmetiky HydroPeptide a estetických přístrojů včetně ultrazvukové špachtle, změní vaši pleť od základu. 9 druhů procedur cílí na každý druh pleti a poskytují pokožce zaslouženou péči.

 • Hygiena na prvním místě 

Na rozdíl od mnoha jiných nástrojů péče o pleť, nepoužívá ultrazvuková špachtle na obličej agresivní metody, které mohou zachytit odumřelou kůži a bakterie. Po každém použití je tedy velmi jednoduché zařízení vydezinfikovat a připravit pro další použití. V případě kosmetických studií je samozřejmostí ještě důkladnější hygiena než v domácích podmínkách.

 • Vyšší účinnost produktů 

Produkty na obličej, jako jsou séra a krémy obsahují skvělé přísady, kterými podporujete lepší zdraví pokožky. Pokud se však účinné látky nedostanou tam, kam mají, jejich účinky jsou velmi slabé. Dnešní ultrazvukové špachtle na čištění pleti mají kromě režimu čištění i režim zapracování, který zajistí, že přípravky budou efektivnější než jejich použití samostatně.

 • Cenová dostupnost 

Ať už hovoříme o samotném pořízení ultrazvukového přístroje nebo profesionálním kosmetickém ošetření za pomoci tohoto zařízení, v obou případech jde o cenově přijatelné varianty. Skvěle se zde hodí přirovnání: „Za málo peněz, hodně muziky“.

Jak používat ultrazvukovou špachtli?

Základem správného použití čistící špachtle na pleť je dodržování určitých zásad. Platí zde pravidlo méně je více. To znamená, že na špachtli nikdy netlačíme, ale naopak po obličeji přejíždíme jemně a šetrně. Dále je velmi důležité mít vždy navlhčenou pleť. V profesionálních salonech opět není nutné tento bod řešit, ale pro domácí použití je třeba na tento fakt neustále myslet. Pro účel zvlhčení pokožky skvěle poslouží jak obyčejná voda, tak i přípravky určené přímo ke špachtli např. gel pod ultrazvukovou špachtli nebo změkčující roztok pro ultrazvukovou špachtli. 

Jak-používat-ultrazvukovou špachtli

Co se týče frekvence použití, záleží vždy na typu problémů. U akné je doporučováno domácí použití 1 x týdně a v případě kosmetického studia postačí 1 x měsíčně. Konkrétní frekvenci však určuje vyškolený pracovník nebo výrobce daného zařízení. 

Kontraindikace

Ještě před tím, než se rozhodnete, zda se přihlásíte na pravidelné ošetření pomocí ultrazvukové špachtle nebo si samotný přístroj zakoupíte je vhodné se seznámit s možnými kontraindikacemi. 

Ultrazvuková špachtle v těhotenství není obecně vhodná. Použití se vylučuje i v případě kožních onemocněních jako je: ekzém či lupénka. Obezřetnost platí i v případě onemocnění štítné žlázy, pooperačních stavů a podráždění nebo popálení kůže. Zcela nevhodná je kosmetická špachtle v případě onkologických onemocnění, implantátu, kardiostimulátoru a s tím souvisejících onemocnění týkající se srdce. 

Pokud si nejste jistí a váháte, vždy se raději obraťte na svého ošetřujícího lékaře nebo v případě profesionálního ošetření na odborníka, který zákrok poskytuje.

Doma i v salonu aneb nepodceňujte péči o pleť

Čištění pleti je základem zdravé a krásné pokožky. Věnujte proto svůj čas své kůži a minimalizujte vznik nežádoucích kožních problémů. Vaše pleť se vám bohatě odvděčí. Ať už zvolíte ošetření v pohodlí domova nebo v prostředí salonu ani v jednom případě neprohloupíte. 

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje zákrok pomocí ultrazvuku v samotném centru Prahy. Navíc terapie probíhá pod vedením vyškolených odborníků, kteří mají požadované zkušenosti a nemusíte se bát žádných problémů. 

Čištění-pleti

Součástí kosmetického ošetření je navíc diagnostika pleti, čištění, vpravování aktivních látek, masáž, použití speciálních sér, hloubková maska, péče o oční okolí a nanesení závěrečného séra a krému. Zajímá-li vás více, přečtěte si o kosmetickém ošetření a jednotlivých typech ošetření, nebo nás rovnou navštivte.

V Praze máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Zahajte cestu za krásnou a čistou pokožkou ještě dnes.