Fotona SP Dynamis

Fotona SP Dynamis – revoluční laser pro boj s akné

Fotona SP Dynamis

Trápí vás problémy s pupínky? Pokud jste odpověděli ano, není třeba zoufat. Obecně se jedná o nejčastější kožní onemocnění, které alespoň jednou za život potká každého bez ohledu na pohlaví. Typicky se u většiny populace objeví v pubertě a jak rychle přišlo, tak rychle i vymizí. Některé z nás však vydrží trápit déle, než je nutné. Výjimkou není ani věk okolo 40 let, kdy již o pubertálním věku nemůže být řeč.

Proč-se-akné-tvoří

I když příčin vzniku nevzhledných a často bolestivých hrbolků může být nespočet, existuje jedna účinná a revoluční terapie, které funguje a je skvělým doplňkem v celkové léčbě nebo samostatným řešením. Jedná se o laserový zákrok pomocí přístroje Fotona SP Dynamis, zařízení, které má prokázané účinky a skrývá v sobě mnoho výhod. Pojďte s námi objevit tajemství krásné a zdravé pleti. Dozvíte se nejen jak laser funguje, ale i mnoho dalšího o samotném akné.

 1. Proč se akné tvoří a jaké jsou jeho druhy?
 2. Celosvětově uznávané řešení aneb Fotona SP Dynamis a jeho funkce
 3. V čem je Fotona SP Dynamis jiná?
 4. Zlepšete svou pokožku a přestaňte se trápit

Proč se akné tvoří a jaké jsou jeho druhy?

Ještě, než se ponoříme do předností laserové léčby, je vhodné si vysvětlit, jak vzniká akné a co tento pojem znamená. Medicínsky hovoříme o pojmu acne vulgaris, které je klasifikováno jako chronické zánětlivé onemocnění vlasových a mazových žláz.

První příznaky se u většiny populace objevují v období puberty, tj. kolem věku 12 a 13 let a končí zhruba po dosažení věku 25 let. Ne u všech však samozřejmě toto věkové rozmezí platí a často se pupínky objevují i v pozdějším věku bez ohledu na pohlaví. 

Základní faktory, které podmiňují vliv pupínků je produkce kožního mazu, nedostatečné odstraňování odumřelých kožních buněk a bakterie. Všechny tyto okolnosti spolu s genetikou a hormony mají největší vliv na vzhled pokožky. Není to však jen o vnitřních vlivech, ale i o vnějších vlivech. Za podmiňující, a tedy nevhodné při problematické pokožce se považuje kouření, užívání steroidů a péče o kůži nevhodnými přípravky.

Nejen make-up, ale i spousta krémů zbytečně zatěžuje pokožku a přispívá k tvorbě problémů. Rizikem je i nadměrné sahání na kůži. Pravidlo čistých rukou tedy neplatí jen při konzumaci potravin, ale i v souvislosti s naší pletí. Právě nečisté ruce jsou totiž typickými přenašeči bakterií, které způsobují jednotlivé druhy akné. 

komedony

Primárním projevem acne vulgaris je komedon neboli černá tečka. Ta se řadí mezi tzv. otevřené komedony a nejvíce se vyskytuje v oblasti T-zóny neboli čela, nosu a brady. Právě v této oblasti můžeme pozorovat hnědavé nebo skutečně černé tečky o průměru 2 mm. Laicky řečeno je tento stav bezbolestný a také nejlépe řešitelný i volně dostupnými kosmetickými prostředky.

Dalším ukázkovým příkladem akné jsou uzavřené komedony také známé jako bílé tečky. Jejich vznik je podmíněn mazem a bakteriemi, které způsobí následné ucpání pórů. V místě lokace se poté vytvoří malý otvor, kterým neproniká vzduch a nahromaděný maz vytváří bílou „čepičku“.

V případě, že se u vás vyskytuje jeden nebo oba druhy zmíněných komedonů, jedná se o mírnější formu akné zvanou také jako „acne comedonica“. Acne papulopustulosa je v českém překladu střední forma kožního onemocnění, která zahrnuje tvorbu papul a pustul. Papuly jsou zpravidla malé červené pupínky, které jsou zanícení a mírně bolestivé, ale jejich základním rozdílem odlišující je od pustul je fakt, že neobsahují hnis.

Poslední formou akné, která se řadí mezi těžší formu je acne conglobata. Ta se projevuje velmi bolavými pupínky, které jsou nepříjemné jak po vzhledové, tak i po psychické stránce. Konkrétně se jedná o noduly neboli podkožní akné, které je typické hrbolky a nateklou a začervenalou oblastí. V podkoží vznikají i cysty. Ty jsou často velmi hluboko a po vyléčení zanechávají na kůži nežádoucí jizvy a hyperpigmentaci. 

Ať už se jedná o jakýkoliv typ tohoto kožního onemocnění, laserová péče si s ním dokáže poradit. A platí pravidlo, že čím dříve se léčba zahájí tím lepší budou výsledky i minimalizace budoucích problémů. Navíc nezáleží na tom, kde se pupínky objevují. Laser dokáže léčit nejen obličej, ale i další postižené partie jako jsou například záda, dekolt či paže. Akné na čele, tvářích, nose a bradě neboli obecně řečeno akné na obličeji, zádech i ostatních částech těla může být minulostí.

Celosvětově uznávané řešení aneb Fotona SP Dynamis a jeho funkce

Laserová terapie je jedna z nejmodernějších a nejpokročilejších metod pro boj s kožními onemocněními. I když se tato forma, může některým jedincům zdát velmi radikální, opak je pravdou. Ošetření je zcela bezpečné a velmi efektivní. Jedním z předních výrobců laseru je značka Fotona, která proti akné vyvinula přístroj Fotona SP Dynamis.  Tento přístroj je unikátní hned v několika věcech což jen potvrzuje fakt, že získal ocenění za nejlepší laser v letech 2015 a 2018.

První benefit spočívá v tom, že Fotona SP Dynamis kombinuje 2 nejvýkonnější lasery tzv. erbiový a neodymový. Er:YAG neboli erbiový laser vyniká účinným odstraňováním kožních výrůstků a jejich následnému hojení. Kromě toho podporuje omlazení pleti a její přirozené vypnutí. Neodymový (Nd: YAG) typ laseru redukuje hyperaktivní mazové žlázy, čímž zabraňuje vzniku nových pupínků a stejně jako předchozí typ stimuluje tvorbu kolagenu a s tím související omlazení pokožky. 

Fotona SP Dynamis Impera Clinic

Kombinace těchto dvou typů laseru proniká do ošetřované kůže, kde v hloubce 8 mm rozpouští kožní maz a usnadňuje jeho správný odvod. To způsobuje redukci maštění pleti a následného ucpání pórů. Současně laser působí na zanícené žlázy a aktuální problémy, které rychle hojí bez jakýkoliv viditelných stop. Výsledkem je viditelně klidnější a čistější pleť, již po prvním sezení. V závislosti na formě pupínků se postupným opakováním zákroku, bude pozitivní efekt nadále prohlubovat. Konkrétní míru pro maximální a dlouhotrvající výsledky však vždy určuje vyškolený odborník. 

V čem je Fotona SP Dynamis jiná?

I když je na trhu dostupné velké množství prostředků, ze kterých si mohou lidé trpící dlouhodobým akné vybrat, je laser nezpochybnitelně číslem jedna. Spoustu krémů, sér a dalších přípravků totiž funguje pouze povrchově a pokud se nekombinuje se speciálním ošetřením, nedostanou se účinné látky, tam, kam mají. Navíc u každého jedince vznikají pupínky z jiného důvodu. Někomu tedy může pomoci například pravidelné čištění pleti nebo speciální kosmetika, ale na jiného tyto kroky nemusí mít vůbec žádný vliv. Na otázku „Jak se zbavit akné?“ tedy neexistuje univerzální odpověď.

Laser Fotona však dokáže pomoci všem bez rozdílu a bez ohledu na konkrétní příčinu. Vždy je však vhodné poradit se s odborníkem pohybující se v oblasti estetických záležitostí. Ten totiž jako jediný spolu s dermatologem dokáže určit, který typ léčby bude pro vaši pleť nejvhodnější. 

čištění-pleti-v-Praze

Laserové ošetření akné pomocí přístroje Fotona má několik základních předností. 

 • Léčba jakékoliv formy akné a možnost ošetření akné kdekoliv na těle. 
 • Prostřednictvím tepelné energie, kterou laser vyzařuje dochází ke stimulaci kolagenových buněk a posléze k samotné tvorbě kolagenu.
 • Terapie pomáhá nejen na akutní problémy, ale redukuje i viditelné jizvy a hyperpigmentaci.
 • U každého typu pokožky poskytuje zákrok efektivní výsledky. Nezáleží, zda máte suchou nebo mastnou pleť. 
 • V závislosti na počtu sezení přetrvává ozdravená a viditelně mladší pleť dlouhodobě. 
 • Zcela bezbolestný a rychlý zákrok, po kterém se ihned můžete vrátit zpět do běžného života. Na oči dostanete speciální klapky proti laseru a můžete odpočívat nebo se přenést do říše snění. 
 • Neinvazivní a nechirurgický proces. Žádné modřiny, podráždění a minimální rekonvalescence. Vhodné je omezit používání make-upu, alespoň na 24 hodin, a naopak zařadit přípravky zajišťující vyživení kůže. Po aplikaci můžou také některé osoby pociťovat drobné zarudnutí, otok nebo svědění. Jedná se však o typickou reakci, která nejdéle během pár dní vymizí. 
 • Viditelný efekt je již po prvním sezení. 
 • Jemnější alternativa k chemickému peelingu, která prostupuje ještě více do hloubky a řeší problém přímo v podkoží. 
 • Kombinace dvou nejefektivnějších typů laserů ověřená i studiemi. Největší změnu zaznamenávají pacienti s cystickým hrbolky. Úleva od bolesti v důsledku povolení zánětu a odstranění hnisu se zpravidla dostaví do 24 hodin.  

Zlepšete svou pokožku a přestaňte se trápit

Pokud vás zaujalo laserové odstranění akné, obraťte se na naši kliniku. Jsme jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje zákrok pomocí laseru Fotona SP Dynamis v samotném centru Prahy, kde máme dvě pobočky. 

Celá terapie probíhá pod vedením vyškolených odborníků, kteří mají požadované zkušenosti a nemusíte se tak bát žádných problémů.

Speciálně pro jedince, kterým nezabraly dostupné kosmetické přípravky na pupínky, akné u nich přetrvává několik měsíců či let a trápí je bolestivé cysty či noduly je laser efektivním pomocníkem.  Navíc je zákrok možné podstoupit i v případě systémové léčby. 

Jedno sezení trvá přibližně 20 minut a během něj důkladně, ale zároveň velmi jemně ošetřujeme problémovou oblast. V závislosti na hloubce problémů doporučujeme 6-8 ošetření 1 x týdně. Každý případ však posuzujeme individuálně, a proto výsledný návrh léčby může být odlišný. 

HydroPeptide-kosmetika-anti-age-lídr

Pro maximální zlepšení nabízíme také variantu v kombinaci s ultrazvukovým a mechanickým čištěním pleti, při kterém používáme kvalitní peptidovou kosmetiku HydroPeptide. Ta sama o sobě skvěle pečuje o pokožku a dodává jí chybějící vitamíny a minerály. Společně v kombinaci s revolučním laserem se pak jedná o 100 % úspěch. Produkty HydroPeptide si lze navíc zakoupit i pro domácí péči a každodenní používání. V širokém sortimentu najdete krémy vhodné pro mastnou pokožku, které svým složením podpoří vnější ochranu pleti a správné fungování pleti. 

PS: Laser Fotona neslouží jen k léčbě zanícených pupínků. Právě naopak. K dispozici jsou i další typy laserů jejichž spektrum účinků je tak široké, že lze řešit problémy s povislou kůží, růžovkou nebo i pomerančovou kůží zvanou celulitida. Více zjistíte na našich webových stránkách

Vyberte si vhodný zákrok nebo osobní konzultaci a snadno se objednejte prostřednictvím našeho online rezervačního formuláře. Zabere to pouze pár minut a my se budeme těšit na vaši návštěvu. 

Zdravá a krásná pokožka je již na dohled, stačí jen udělat první krok.