Kosmetické ošetření

Hlavní | Naše služby | Kosmetické ošetření

Kosmetické ošetření pro krásnou a zdravou pleť

Řešení problémů s akné, jizvami, nejednotným tónem, vráskami a nerovnostmi pleti může být neuvěřitelně frustrující. Naštěstí v současné době je k dispozici nepřeberné množství kosmetických zákroků, které dokážou pokožku vyhladit a zabránit vzniku nepříjemných pupínků či jiných kožních problémů. Jedním velmi známým a oblíbeným zákrokem je kosmetické ošetření. To je správným řešením jak pro klienty, kteří chtějí pravidelně pečovat o svou pokožku, tak i pro ty, kteří chtějí svou pleť uzdravit a navrátit jí ztracenou krásu.

 1. O zákroku
 2. Historie
 3. Peptidy
 4. Postup kosmetické procedury
 5. Typy ošetření
 6. Pro koho je terapie vhodná?
 7. Frekvence opakování
 8. Výhody
 9. Domácí péče po zákroku a jak čistit pleť
 10. Výsledky

O zákroku

Většina lidí se často mylně domnívá, že ke správné péči o obličej, dekolt a krk postačí kosmetické přípravky. Opak je však pravdou. Samotné krémy, séra a další typy pečující kosmetiky toho moc nezmůžou, pokud nejsou aplikovány správně a dle typu vaší pokožky. Profesionální kosmetiku provádějí vyškolení odborníci, kteří zajistí nejen požadované efekty, ale i 100 % bezpečnost. Nemusíte se tak bát žádných nežádoucích účinků či bolesti. Kosmetické ošetření je skvělým neinvazivním zásahem s ihned viditelnými výsledky. Dopřejte pokožce svého obličeje, krku a dekoltu přesně to, co potřebuje a zahajte svou cestu za krásnou a zdravou pletí.

Historie

Historie kosmetické služby a kosmetiky samotné sahá až do starověkého Egypta. Zhruba před 6 000 lety začali Egypťané poprvé používat kosmetické přípravky k ochraně a vyživení kůže. Nejvíce se využívaly různé druhy olejů jako např. sezamový, moringový či ricinový olej. Pozadu však nezůstávaly ani pleťové masky. Ty se vyráběly z hlíny, medu, mléka či soli z mrtvého moře. Hladká a čistá pleť nebyla však výsadou jen Egypťanů. Staří Řekové si taktéž na péči o kůži zakládali a používali k ní hlavně olivy či pasty z jogurtu a mléka. 

Kosmetické-ošetření-pro-krásnou-a-zdravou-pleť

Ve středověku se nejrůznější druhy mastí používaly již běžně. Známé byly zejména krémy z živočišných tuků, které podporovaly redukci pupínků. Pro fázi čištění se pak skvěle osvědčila aloe vera, okurka či rozmarýn. 

Postupem času se péče o kůži zdokonalovala a zkoušely se stále nové metody. Některé byly sice bez účinku nebo s opačným efektem, ale podstata zůstávala stejná. Ženy i muži chtěli mít krásnou a čistou pokožku bez jakýchkoliv nedokonalostí.

Peptidy

Na naší klinice jsme pro vaši pleť chtěli zvolit to nejlepší, a proto ke kosmetice používáme výhradně kosmetiku s peptidy, tedy látkami, které mají pro lidskou kůži mnoho benefitů. Pro pochopení působení těchto sloučenin je nejprve vhodné říci k čemu jsou peptidy dobré a co to vlastně peptidy jsou.

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin (nebo proteinových fragmentů), které fungují jako signální molekuly a regulují buněčnou komunikaci, normalizují a řídí metabolické procesy za účelem udržení a prodloužení buněčného zdraví a mladistvého vzhledu pokožky.

kosmetika s peptidy

Zjednodušeně řečeno jde o tzv. „pomocníky“ nebo „učitele“, kteří radí naší pokožce, co má dělat, aby byla mladistvá a dostatečně hydratovaná. Každý z peptidů, který pokožce předáme, má svůj úkol. Například, když zvolíme peptidy proti vráskám, dostanou buňky epidermis informaci, že mají omlazovat pokožku.

Kromě nosiče úkolů mají však peptidy i další benefity. Jedním z nich je ochrana proti škodlivinám z vnějšího okolí. Na naši kůži denně působí spousta faktorů, a proto je nutné ji chránit. Navíc peptidy se přirozeně nacházejí i v našich buňkách, a proto dokáží přímo působit na daný kožní problém. Peptidové přípravky dále volíme i z důvodu toho, že stimulují přirozenou tvorbu kolagenu, který obecně napomáhá k předcházení stárnutí a udržení mladistvého vzhledu. 

Jednou ze značek, která má skvělé recenze ze strany zákazníků po celém světě a z našich zkušeností je americká společnost HydroPeptide. Ta byla založena v roce 2004 týmem chemiků, genetiků, technologů a dermatologů. K dnešnímu dni nemá značka na kosmetickém trhu obdoby a překonává mnoho známých světových prémiových značek, pokud jde o jedinečnost, účinnost a inovativnost kosmetických přípravků.

Klíčové výhody produktů HydroPeptide jsou následující.

 • Vysoce koncentrovaná peptidová terapie.
 • Ve složení přes 85 peptidů nejnovější generace. Peptidové komplexy jsou zahrnuty ve všech řadách produktů bez výjimky.
 • Klinicky testováno. 
 • Bez testování na zvířatech.
 • Kromě peptidové terapie je v přípravcích použito více než 500 inovativních složek: „kmenové“ rostlinné buňky, antioxidanty, zapouzdřený retinol, kyseliny, rostlinné extrakty, trojitý komplex kyseliny hyaluronové atd.
 • Každý produkt má bez výjimky silný zvlhčující účinek.
 • Značka má certifikáty kvality GMP a FDA, což naznačuje vysokou úroveň bezpečnosti a znamená nepřítomnost následujících složek ve složení: aniontové povrchově aktivní látky, ftaláty, rafinované produkty, parabeny, produkty živočišného původu, hormony a sloučeniny podobné hormonům, syntetické vůně a barviva.

kosmetika-hydro

 • Používají se konzervační látky nejnovější generace, uznávané jako nejbezpečnější pro použití v kosmetických přípravcích.
 • Účinné produkty na změny související s věkem, akné, pigmentací, citlivostí a dalšími estetickými kožními problémy.
 • Kosmeceutické přípravky lze užívat v jakémkoli věku dle indikací, protože peptidové komplexy nemají abstinenční syndrom a fungují na principu negativní zpětné vazby.
 • Může být použit během těhotenství a kojení, kvůli nedostatku systémové expozice signálním peptidům.

peptidy-kosmetika-praha

Tyto faktory jen potvrzují, že jde o ty nejlepší přípravky, které volí i nejprestižnější kliniky světa s náročnými zákazníky. V sortimentu lze najít široké spektrum produktů na nejrůznější druhy epidermis. Za zmínku jistě stojí Hydropeptide Power Serum, které bylo oceněno i nejlepším produktem roku 2014 v kategorii péče o pleť společností Les Nouvelles Esthétiques & Spa. Sérum je unikátní svým složením, kdy obsahuje 13 peptidů, které skokově zvyšují obsah kolagenu a tím redukují vrásky a navrací mladistvý vzhled.

Postup kosmetické procedury

Jak už bylo zmíněno správné provedení kosmetiky má své zásady a postupy, které je třeba dodržovat, aby bylo dosaženo kýženého efektu. 

Krok 1. Diagnostika 

Základem kosmetického ošetření je prvotní provedení diagnostiky epidermis. Ta má zásadní vliv na použité přípravky a doporučení na další typy kosmetických zákroků či četnost opakování procedury. 

Při závažnějších problémech jako je silné akné, růžovka, hyperpigmentace apod. se po konzultaci s odborníkem provádějícím zákrok, lze domluvit na další terapii. Vhodná je zejména mezoterapie, chemický peeling, enzymoterapie či BioRePeel

Krok 2. Povrchové čištění 

Za pomoci čistících mlék a odličujících přípravků se z kůže odstraní make-up a nečistoty. 

Krok 3. Exfoliace

Aby byla pokožka důkladně vyčištěná a vstřebala účinné látky, je nutné proniknout hlouběji a odstranit odumřelé kožní buňky. Jejich ulpívání v pokožce totiž způsobuje mdlý vzhled, šupinky a následný vznik ucpaných pórů a akné. Na pleť se proto v této fázi nanese peeling, který mechanicky odumřelé buňky odstraní a zajistí dokonale hladkou pokožku. 

Krok 4. Čištění pleti

Po uvolnění ucpaných pórů je třeba z pokožky odstranit přebytečný maz. Dalším krokem je tedy hloubkové čištění pleti speciálním přístrojem nejčastěji ultrazvukovou špachtlí, která zajistí lepší prokrvení kůže a její dokonalou čistotu. Ultrazvukové čištění pleti je navíc unikátní v tom, že násobí účinky aktivních látek, které se vpravují do pokožky. 

Krok 5. Vpravení aktivních látek 

Po důkladném vyčištění kůže se na obličej, krk a dekolt nanesou dle její diagnostiky potřebné látky a vitamíny. 

Krok 6. Masáž 

Aby aktivní látky ještě lépe pronikly do epidermis následuje kosmetická masáž. Během ní se uvolní napětí a kůže se bude rychleji regenerovat. Výsledkem je viditelně svěží a odpočatý vzhled, jak po dovolené plné relaxace. 

Krok 7. Použití speciálních sér 

Na pleť se nanese několik druhů sér, které se důkladně zapracují a napomůžou ke zdravému vzhledu pokožky. 

Krok 8. Hloubková maska 

Dle typu pleti se na pokožku nanese a nechá působit určitý druh masky. Po pár minutách se maska smyje a kůže je nádherně čistá. 

Hloubková-maska

Krok 9. Péče o oční okolí

Při kosmetice je nutné zaměřit se i na oblast očního okolí. I ta nejjemnější kůže totiž potřebuje svou péči. Většinou se používají speciální druhy krému a masek, které obsahují kolagen a kyselinu hyaluronovou. Ty působí na jemné vrásky a působí na jejich redukci. 

Krok 10. Závěrečné sérum a krém 

Závěr terapie je věnován nanesení krému a séra dle konkrétních problémů epidermis. 

V případě potřeby je možné během postupu zařadit i světelnou terapii či ultrazvuk. O konkrétním postupu vždy rozhoduje odborník provádějící zákrok. 

Typy ošetření

Na naší klinice nabízíme několik druhů kosmetických zákroků s přípravky značky HydroPeptide. Jejich vhodnost pro vaši pokožku je vždy vhodné konzultovat s vyškoleným pracovníkem. Na samostatnou konzultaci je možné objednat se ještě před absolvováním samotného zákroku. 

 • Expresní – čas je to nejdražší co máme, a proto pokud ho nemáte nazbyt, je tento zákrok ideální volbou. Zářivá a jasná pokožka ihned po zákroku. 
 • Uklidňující a obnovující – citlivá pokožka vyžaduje speciální péči. Nejen pro tu, ale i pro další typy pleti je tento zákrok vhodný. Ať už máte jakýkoliv typ pleti, po této terapii bude pokožka zklidněná a nádherně jemná. 
 • Proti vráskám – vrásky chtě nechtě začnou v určitém věku trápit každého z nás. Peptidová terapie je unikátní svým složením a účinky. Dokáže totiž obnovit tvorbu kolagenu a dalších důležitých látek pro mladistvý vzhled pokožky. 
 • Zázračné hydratační – Jedno z našich nejoblíbenějších typů ošetření. Hydratace je základem pro jakýkoliv kožní problém. Po absolvování této speciální péče bude vaše pleť dokonale hydratovaná, vyživená a regenerovaná. 
 • Rozjasňující – Stopy po akné, stařecké skvrny, pigmentace? Řešením je rozjasňující péče, které zesvětluje nejrůznější zabarvení pokožky. 
 • Očišťující proti akné – Problematická pleť si žádá důkladné čištění. Předejděte nežádoucím pupínkům a získejte zpět svou krásnou pleť.
 • Led a oheň – jedinečný typ zákroku střídající teplo a chlad pro okamžité rozzáření pokožky. 
 • Luxusní detoxikační – Zákrok pro zajištění optimálního fungování vaší pleti skrze důkladné vyčištění a posílení odolnosti vůči vlivům vnějšího prostředí. 

Zpevňující a vitalizující s vitamínem C – Léčba vitamínem C, vhodná pro mladistvý vzhled a zvýšení pevnosti a zářivosti pokožky.

Pro koho je terapie vhodná?

Jakýkoliv druh kosmetického ošetření je vhodný pro muže i ženy na základě individuální diagnostiky pleti. Každá pokožka potřebuje péči a nezáleží, zda jde o mužskou nebo ženskou pleť. Každý z nás je totiž denně vystaven negativním faktorům, které ovlivňují vzhled a zdraví naší epidermis.

druh-kosmetickéh- ošetření-je-vhodný-pro-muže

Ať už chcete udělat dobrý dojem před důležitou schůzkou, událostí či se pravidelně zaměřit na stav vaší pokožky, kosmetikou nikdy neprohloupíte. Jde o základní péči o pokožku, která se doporučuje, pokud klient váhá, nebo neví jakou proceduru má pro svou pokožku zvolit. Díky provedené terapii a případné konzultaci je následně možné zvolit specifické typy zákroků zaměřující se na řešení konkrétních kožních problémů.

Frekvence opakování

Doporučená frekvence provádění procedury je 1x měsíčně nebo častěji v případech speciální události či důležité schůzky. Ihned po zákroku bude pokožka svěží, odpočatá a dokonale rozzářená.  

Výhody

Spokojenost s popisovaným zákrokem je hlášena u všech klientů a není divu. Výčet níže uvedených výhod to jasně dokazuje. 

 

 • Nechirurgické, bezpečné, neinvazivní a bezbolestné ošetření
 • Terapie není omezena ročním obdobím, problém není ani v létě či v zimě
 • Žádné vedlejší účinky
 • Žádná rekonvalescence
 • Ihned viditelný efekt
 • Bez kontraindikací, vhodné i pro těhotné a kojící ženy či onkologické pacienty
 • Dosažení přirozeného mladistvého vzhledu a zlepšení elasticity kůže
 • Bez nutnosti jakékoliv anestezie
 • Redukce vrásek a zlepšení elasticity kůže
 • Pro jakýkoliv typ pleti 
 • Vhodné pro běžnou péči i jako prevence častých kožních problémů

Domácí péče po zákroku a jak čistit pleť

Po absolvování kosmetické terapie je vhodné dodržovat níže uvedené body, které zajistí déle trvající výsledek a lepší kondici kůže.

 1. Nejdůležitějším a prvním pravidlem je omezení mechanického čištění pleti. Zjednodušeně řečeno si nesaháme na obličej a nemačkáme pupínky nebo černé tečky. 
 2. Dále stojí za zmínku i častější výměna povlaku na polštáři a ručníku na obličej. Nejrůznější nečistoty totiž ulpívají na pleti a mohou způsobit nežádoucí pupínky. 
 3. Samozřejmostí je použití základní domácí péče pro čištění obličeje. Před spaním je nutné odstranit make-up a jakékoliv zbytky líčidel. (Čištění pleti pro muže je stejně důležité jako u žen, a to bez ohledu na použití make-upu)
 4. Pro lepší efekt kosmetiky je vhodné vyčkat s aplikací dekorativní kosmetiky alespoň 24 hodin. 
 5. Nedrhnout a neodírat pokožku. 
 6. Odložit nejlépe na tři dny návštěvu sauny, solária, posilovny a bazénu. 
 7. Nepoužívat žádné přípravky s ovocnými kyselinami, alkoholem a éterickými oleji po dobu 72 hodin. 

Domácí-péče-po-zákroku

Další tipy a případné individuální rady vám sdělí naši specialisté během zákroku.

Výsledky

Kosmetické ošetření je nejsnazším a jedním z nejúčinnějších způsobů, jak udržet pleť zdravou, čistou a krásnou. Žádné kontraindikace a rekonvalescence, to je jen útržek výhod, které tento zákrok nabízí. Ať už máte jakýkoliv typ pleti, péče o pokožku je pro vás vhodná a je základem dokonalosti. Odborníci určí typ pokožky a zvolí ty nejlepší možné přípravky k dosažení kýženého efektu.

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje tento zákrok v samotném centru Prahy. Navíc ošetření provádí vyškolení odborníci, kteří mají požadované zkušenosti a nemusíte se bát žádných problémů. V Praze máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

 

Těšíme se na vaši návštěvu.