Estetické procedury - Laserová epilace

4 estetické procedury v zimním období

4 estetické procedury

I když se dny zkracují a venku začíná přituhovat, podzimní a zimní dny mají přesto něco do sebe. No uznejte ten pocit, když se zachumláte do deky s oblíbenou knihou a šálkem lahodného čaje nebo kávy. Takovou atmosféru zkrátka jindy než v chladných měsících, nezažijete. Kromě toho, že tato roční období jsou skvělá k odpočinku v pohodlí domova, hodí se i pro absolvování nejrůznějších estetických procedur. Estetické procedury, které sice můžete podstoupit i v létě, ale absolvováním v chladnějším měsících se vyhnete případným komplikacím z nadměrného slunění. 

 1. Laserová epilace pro dokonale hladkou pokožku
 2. Mezoterapie – revoluční spojení jehel a účinných látek
 3. Autoplazmaterapie aneb zázrak z vlastní krve
 4. Chemické peelingy známé také jako CHP
 5. Naberte síly v chladných měsících

 

Laserová epilace pro dokonale hladkou pokožku

Jako první si představíme laserovou epilaci. Její podstata spočívá v odstranění nežádoucích chloupků i s jejich kořínkem. K proceduře se využívá speciální typ laseru, jehož světlo pronikne až k vlasové cibulce, kterou působením tepla zničí. Opakováním procedury se zajistí, že chloupky se ztenčují, blednou a postupem času se objevují v delším časovém horizontu. 

I když rozdíly jsou zcela patrné, často dochází k záměně epilace s depilací. Cílem depilace je taktéž zajistit hladkou pokožku, ale proces probíhá odlišně. Chloupky jsou totiž odstraněny jen z povrchu kůže což znamená, že za pár dní opět vyrostou. Rozdíl je i v použitých pomůckách, u depilace se totiž využívají žiletky, strojky nebo nejrůznější druhy holících krémů a gelů. Tuto proceduru lze provádět samozřejmě kdykoliv a nezáleží, zda je parné léto nebo sychravý podzim. 

Vzhledem k tomu, že hovoříme o laserové epilaci vraťme se zpět k laseru. Jak již bylo zmíněno epilační laser funguje na principu vypálení chloupku i s jeho kořenem. I když se na první pohled může zdát, že jde o komplikovanou proceduru, není tomu tak. Právě naopak. Laserové odstranění chloupků probíhá ambulantně ve specializované klinice, kdy se pacientovi zakryjí oči speciálními krytkami nebo brýlemi a následně se v případě potřeby nanese na ošetřovanou oblast znecitlivující krém. Laser poté proniká do kůže a během 10-180 minut odcházíte bez problémů domů nebo se vracíte ke svým běžným denním činnostem. 

Za zmínku jistě stojí i fakt, že terapie je vhodná jak pro muže a ženy a lze s ní ošetřit nejrůznější oblasti kůže od oblasti knírku nad horním rtem, ochlupení v podpaží, na zádech, nohou, rukou až po oblast břicha a intimních partií. Nezáleží ani na typu ochlupení. Epilace si poradí jak s jemnými světlými chloupky, tak i s těmi tmavými a tvrdými. 

I když zákrok je u každého klienta individuální, obecně se doporučuje navštívit alespoň 4-8 sezení s rozestupem několika týdnů. Pro maximální efektivnost celého postupu je třeba řídit se specifickými pravidly a konkrétními doporučeními. Ty vám sdělí jak ošetřující odborník, tak je lze najít i u popisu této procedury na naší klinice. Zde se kromě jiného dozvíte, jaké jsou kontraindikace a jak o pokožku pečovat nejen před, ale i po celé terapii. 

Mezoterapie – revoluční spojení jehel a účinných látek

V souvislosti s lidskou kůží nás kromě častých kožních problémů trápí stárnutí. Vliv věku je zkrátka nezadržitelný a chtě nechtě se dříve nebo později projeví u každého z nás. V dnešní době však existuje spousta revolučních terapií, které si s tímto problémem dokáží poradit. Jednou z těch, kterou je právě lepší podstoupit na podzim nebo v zimě je mezoterapie. Jedná se o proceduru jejíž historie je velmi bohatá a sahá až do období 400 let př. n. l., kdy Hippokrates a čínští lékaři léčili zánětlivá místa na těle pomocí listů kaktusů.

Kdybychom se do této doby dnes přenesli, tak o tomto procesu hovoříme jako o mezoterapii, jejíž podstatou je právě vpravování aktivních látek do kůže za pomoci jehliček. Jehličky mohou být v podobě speciálního pera zvaného dermapen nebo v podobě kanyly, klasické jehly či aqua injektoru.

Mezoterapie praha

Odborník provádějící zákrok se rozhodne pro daný typ pomůcky a zároveň zvolí roztok živin. Zde záleží na pleti klienta a na sortimentu kliniky. Na trhu existují spousty typů roztoků a směsí a jen správně vyškolený specialista zvolí ten nejvhodnější pro konkrétní typ kůže. 

Hlavní výhodou mezoterapie je, že kromě stárnoucí dermis působí i na řadu dalších problémů. Skvělé účinky jsou potvrzeny jak u aknózní dermis, tak i u hyperpigmentace, jizev, hydratace pleti nebo dokonce zpevnění problémových partií těla. Samotnou kapitolou je pak vlasová mezoterapie, která nejen podpoří růst vlasů, ale dodá jim i ztracený lesk a sílu. 

I když se to na první pohled možná nezdá, projde kůže určitým procesem, a proto je nutné podpořit její správnou regeneraci. Zcela zásadní je právě vyhnutí se slunečnímu záření a používání krémů s vysokým SPF faktorem. Nejen z tohoto důvodu je tedy lepší odložit mezoterapii na chladnější měsíce roku. Obecně totiž platí, že dermis i nejrůznější rány a chirurgické zásahy se lépe hojí právě v podzimních a zimních měsících. 

Více o celém procesu mezoterapii včetně orientační ceny se dozvíte v popisu procedury.

Autoplazmaterapie aneb zázrak z vlastní krve

Autoplazmaterapie je revoluční zákrok, který stejně jako mezoterapie nejen redukuje vrásky a nežádoucí linky, ale působí i na další spektrum kožních problémů. Než se k nim však dostaneme, pojďme si říci o co se vlastně jedná. Jak z názvu vyplývá, úzká souvislost je s lidskou krví a plazmou.

Naše krev je totiž plná krevní plazmy, krevních destiček, minerálů, enzymů, bílkovin, vody a růstových látek. Jednoduše řečeno se jedná o takový zázračný koktejl, který je našemu tělu vlastní a byla by škoda nevyužít jeho potenciálu. Už i naši předci v dávných dobách totiž věděli, že krev je mocným lékem. Což se mimo jiné potvrdilo i později, kdy od roku 1997 se účinky plazmaterapie využívají i ve stomatologii, dermatologii, sportovní medicíně, gynekologii a urologii. 

Autoplazmaterapie praha

Princip celé terapie spočívá v tom, že nejprve se klientovi odebere krev (cca 10-20 ml, tak jako u klasického lékařského odběru) a ta se poté v přístrojové centrifuze odstředí na krevní plazmu. Vznikne tedy bohatá tekutina, která je plná zmíněných látek a pomocí jehliček nebo kanyly se vpraví do dermis.

V tu chvíli se v kůži až o 600 % zvětší počet krevních destiček a růstových faktorů a pokožka nastartuje anti-age proces spočívající v přirozeném nárůstu kolagenu a omlazení kůže. Aby klient měl maximální pohodlí lze aplikovat lokální anestetikum a během aplikace odpočívat a relaxovat. Po ukončení terapie se lze vrátit do běhu každodenní života s tím, že od odborníků obdržíte speciální doporučení pro rychlou regeneraci. Více viz popis ošetření

Výhodami autoplazmeterapie jsou: 

 • rychlost, jednoduchost, bezpečnost;
 • minimální nároky na přípravu a rekonvalescenci;
 • bezprostřední návrat k práci nebo domácím činnostem;
 • dlouhotrvající výsledky v rozmezí 8-12 měsíců;
 • okamžité výsledky prohlubující se s opakováním;
 • možnost kombinace s dalšími typy estetických služeb;
 • působení na širokou škálu kožních problémů od vrásek, akné, suché kůže, sjednocení tónu pleti, hyperpigmentace až po vyblednutí jizev a kruhů pod očima;
 • možnost použití i pro oblast vlasové pokožky, konkrétně jsou dokázány skvělé účinky v boji s lupy, posílením růstu nebo nadměrným padáním, tj. alopecií.  

Chemické peelingy známé také jako CHP

Poslední procedurou, kterou je vhodnější absolvovat v období podzimu a zimy je bezpochyby chemický peeling. Peelingů existuje celá řada, ale jejich cíl je de facto stejný. Odstraňují totiž odumřelé kožní buňky, které ulpívají na kůži a tím zanechávají pokožku pleti dokonale hebkou a čistou. Pomineme-li jednotlivé druhy účinných látek peelingů lze exfolianty rozdělit z hlediska hloubky působení na povrchový, středně hloubkový, hloubkový a intimní. 

Povrchové exfolianty jsou ideální pro klienty s výskytem akné, postakné, jemnými vráskami a pigmentací. K ošetření takových typů dermis se používají AHA kyseliny jako je např. kyselina mléčná, jablečná nebo glykolová. Naopak středně hloubkové peelingy jsou vhodnější pro ty, co mají hlubší vrásky s větší pigmentací. Z důvodu výraznějších problémů se v tomto případě volí BHA a TCA kyseliny ve vyšších koncentracích. Zástupcem BHA je např. kyselina salicylová a zástupcem TCA kyselina trichloroctová.

Chemické peelingy praha

U hloubkových CHP se jde nejvíce do hloubky a využívá se látka zvaná Fenol. Ten si totiž jako jediný dokáže poradit i s hlubšími vráskami a je vhodný i pro starší neelastickou pleť. Posledním zmíněným zástupcem je peeling na intimní partie, pro jehož potřeby se využívají stejně jako u povrchových CHP AHA kyseliny.

Ač ne každému je tento druh terapie známý, jedná se o zákrok, který je v současné době stále více na vzestupu a pomáhá pacientům jakéhokoliv pohlaví s nežádoucí pigmentací v oblasti konečníku, genitálií a třísel. 

I když některé druhy exfoliantů si lze zakoupit i k domácí péči, doporučuje se tento typ ošetření absolvovat raději ve specializovaných klinikách. Vyškolený odborník totiž určí typ vaší pleti a přesně na míru stanoví postup terapie. V domácích podmínkách obvykle tento krok chybí, a proto si neuváženou aplikací peelingových přípravků často můžeme způsobit nežádoucí problémy. 

Benefitem peelingů je hlavně fakt, že dokonale čistí pokožku, a tak zabraňují usazování nečistot a dalších odpadních látek na pleti, které následně stojí za výskytem akné nebo nerovnoměrného tónu dermis. Kromě jiného se navíc jedná o rychlé ošetření, které je zcela bezbolestné a má minimální nároky na přípravu i rekonvalescenci. To samé platí i v případě kontraindikací a taktéž ceny, která je vzhledem k výsledkům velmi příznivá. 

Naberte síly v chladných měsících

Pokud i pro vás je podzim a zima klidnějšími měsíci dopřejte si čas na sebe. Odpočívejte a rozmazlujte se. Na naší klinice Impera Clinic vám poskytneme tu nejlepší možnou péči. V našem týmu máme jen odborně vyškolené odborníky, kteří vám pomohou jak s výběrem vhodné procedury, tak i s její aplikací a následnou péči o kůži. Ať už si tedy vyberete z výše zmíněných terapií nebo zvolíte úplně jiný druh ošetření můžeme vám zaručit 100 % spokojenost.

Impera Clinic

V centru hlavního města Prahy máme dvě nadstandardně vybavené pobočky: 

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00).

K dispozici je vám i náš online rezervační formulář, kde si lze odkudkoliv a kdykoliv rezervovat služby z dostupného seznamu a vybrat si konkrétního specialistu. 

Pro aktuální informace doporučujeme také sledovat naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a postřehů o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

PS: Na zmíněné procedury lze zakoupit i dárkové poukazy a potěšit tak své blízké. Přeci jen Vánoce se nezadržitelně blíží.