Laserová epilace

Hlavní | Naše služby | Laserová epilace

Laserová epilace aneb jak se zbavit chloupků jednou provždy

Už vás nebaví neustále řešit odstraňování nežádoucích chloupků a hledáte bezbolestnou metodu, která vám zaručeně pomůže? Pak jste tu správně, protože laserová epilace je kosmetické ošetření, které skoncuje se všemi nechtěnými chloupky jednou provždy.

 1. O zákroku
 2. Výhody zákrok
 3. Epilace x depilace
 4. Princip laseru
 5. Délka procedury
 6. Opakování procedury
 7. Bolí odstranění chloupků laserem?
 8. Jaké oblasti těla lze epilovat a která raději vynechat?
 9. Příprava před epilací
 10. Kontraindikace
 11. Průběh eliminace ochlupení
 12. Péče o pokožku po provedení zákroku
 13. Výsledky

O zákroku

Laserová epilace je jedním z nejvyhledávanějších zákroků, který spočívá v odstranění nežádoucích chloupků i s jejich kořínkem.

Princip_laseru

Zjednodušeně řečeno, laserové světlo detekuje pigment a následně díky tomu pronikne až k cibulce chloupků, kterou díky působení tepla zničí. To znamená, že chloupek již nevyroste a okolní pokožka nebude nijak podrážděná ani narušená.  Na naší pražské klinice Impera Clinic provádíme laserovou epilaci pomocí tzv. diodového laseru, který si umí poradit i se světlými a tenkými chloupky a je tak skvělým pomocníkem a jedním z nejúčinnějších přístrojů pro epilaci. 

Výhody zákroku

Kouzlo celého ošetření a diodového laseru spočívá v několika bodech:

 • bezbolestná metoda;
 • rychlý a účinný zákrok;
 • pro muže i ženy;
 • na všechny typy ochlupení, bez ohledu na jejich umístění či tloušťku;
 • trvalé odstranění ochlupení;
 • bezpečný zákrok;
 • bez podráždění pokožky;
 • už žádné zarůstající chloupky;
 • z dlouhodobého hlediska nejlevnější varianta z oblasti odstraňování nechtěného ochlupení

Epilace x depilace

Určitě jste se kromě pojmu epilace také setkali s pojmem depilace. Znáte, jaký je mezi těmito metodami eliminace ochlupení rozdíl? 

Jak už bylo zmíněno výše, epilace spočívá v odstranění chloupků i s jejich kořínkem, zatímco depilace odstraňuje chloupky pouze z povrchu kůže. Výsledkem depilace je tedy sice také hladká pokožka, ale pouze po určitou dobu, než chloupek opět doroste. 

Hlavní rozdíl mezi epilací a depilací spočívá tedy v délce trvání procedury, procesu eliminace ochlupení a částečně i v odlišných pomůckách, které se pro daný zákrok využívají. 

Depilace může být prováděna pomocí žiletky, strojku či speciálních krémů a gelů. V kosmetických salonech jsou nejvyužívanější právě metody depilace pomocí vosku či tzv. shugaring neboli depilace cukrovou pastou. 

K epilaci se naopak využívají epilátory, nebo taktéž vosk či cukrová pasta. Pro účely trvalé eliminace chloupků však slouží lasery a IPL světla, které, za účelem odstranění nežádoucího ochlupení, využívají i jednotlivé kliniky a kosmetická studia.

Princip laseru

Laser, který slouží pro epilaci, funguje na principu laserového světla. Abychom pochopili, jak laser funguje musíme nejprve zmínit, že v chloupku se nachází tzv. melaninový pigment, který ovlivňuje jeho barvu, kterou pak vidíme na povrchu naší kůže.

Laserové světlo pronikne do tohoto pigmentu a díky zahřívání ho odstraní i spolu s vlasovým folikulem. Námi používaný diodový laser je navíc tzv. zlatým standardem mezi epilačními přístroji a využívá vlnovou délku 808 nm, jejíž výsledkem je hebká pokožka bez podráždění a nežádoucího ochlupení. 

Délka procedury

Celková délka zákroku závisí na ošetřované oblasti a trvá přibližně kolem 5–180 minut. Například odstranění knírku nad horním rtem či celkově zákroky v oblasti obličeje zaberou jednotlivě max. 10 minut. Naproti tomu však epilace celých dolních končetin může zabrat i zmíněné tři hodiny.

Vzhledem k tomu, že metoda je jen mírně bolestivá, můžete tento čas využít k odpočinku a relaxaci třeba po náročném pracovním dni, nebo hektickém týdnu.

Opakování procedury

Laser působí jen na chloupky v tzv. aktivní růstové fázi, a proto je pro eliminaci všech chloupků nezbytné proces epilace absolvovat vícekrát. Při jednom sezení lze odstranit přibližně 30-40 % ochlupení. V závislosti na tom je tedy nutné zákrok opakovat minimálně 4x až 8x s rozestupy 4 až 5 týdnů mezi jednotlivými ošetřeními

Kolik sezení budete konkrétně potřebovat, bude záviset i na množství ochlupení, jeho barvě, vašem genetickém pozadí a na tom, jak přesně dodržujete pokyny a rady odborníků v oblasti epilace. 

Nenechte se však odradit větším počtem sezení, první výsledky lze pozorovat už po prvním sezení, kdy uvidíte, že chloupky budou jemnější a postupně jich bude ubývat.

Bolí odstranění chloupků laserem?

Obavy nejsou na místě, epilaci laserem nelze označit za bolestivou proceduru. Dopad laserového paprsku na pokožku lze přirovnat k mírnému štípnutí a možná ho ani neucítíte. Aby tato situace nenastala, využívají se zejména u citlivých partií znecitlivující krémy, díky kterým nebudete pociťovat žádnou bolest ani nepohodlí.

Jaké oblasti těla lze epilovat a která raději vynechat?

Díky pokroku doby a těm nejmodernějším epilačním laserům, lze provádět epilaci kdekoliv, kde budete chtít. Nezáleží, zda tedy toužíte po hladké pokožce v oblasti obličeje, rukou, podpaží, nohou, třísel, intimních partií, břicha, hrudníku či zad. Všechno je možné. Výjimku tvoří pouze místa s akutním zánětem kůže anebo s určitými typy mateřských znamének či tetováním. 

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás ošetření vhodné vzhledem k případným kožním útvarům, doporučujeme poradit se s lékařem nebo odborníkem, který bude provádět epilaci. 

Příprava před epilací

Aby byla eliminace nechtěných chloupků úspěšná a celá procedura byla co nejefektivnější, je vhodné věnovat čas přípravě a doporučeným radám odborníků. 

Jako první musíme zmínit, že před epilací není vhodné opalování, kůže by totiž měla být v době procesu co nejsvětlejší. Pokud se mu nemůžete z nějakého důvodu vyhnout, využívejte vždy ochranné krémy s vysokým UV faktorem min. 50 SPF. Předejdete tak nežádoucí pigmentaci a případným dalším problémům, souvisejícím s nižší kvalitou zákroku. Stejné doporučení platí i pro solária a samoopalovací krémy, které jsou, v souvislosti s epilací, zcela nevhodné.

epilačním_laserům

Odstranění musí být také provedeno při aktivní růstové fázi. Nejméně pět až osm týdnů před procedurou se nemohou využívat žádné metody epilace, tj. způsoby, kdy se chloupek odstraňuje zároveň s vlasovým folikulem. Ideální je namísto toho zvolit depilační metody, jako například holení nebo pouhé zastřihování chloupků. 

Bezprostředně před zákrokem, nejlépe 1-2 dny, si depilujte pokožku, kde bude prováděna epilace. Do ošetření chloupky dorostou do délky cca 0,5 – 1 mm a budou ve zmíněné aktivní fázi růstu. Naopak zcela omezte použití peelingů nebo scrubů. Pokud hodláte podstoupit epilaci obličeje a trpíte oparem, vždy vyhledejte svého ošetřujícího lékaře a požádejte včas o předpis antivirových léků. 

V den zákroku také zapomeňte na veškerou kosmetiku, tj. jakékoliv krémy, oleje, deodoranty, make-up apod. 

Kontraindikace

I přestože je laserová epilace velmi bezpečnou metodou, má několik kontraindikací, které je nutné vzít v potaz, viz. seznam níže. 

 • Těhotenství a kojení 
 • Hormonální poruchy 
 • Epilepsie 
 • Hyperpigmentace 
 • Osoby užívající fotosenzitivní léky nebo bylinky 
 • Akutní a chronická kožní onemocnění 
 • Akutní virová onemocnění 
 • Poranění kůže v epilované oblasti 
 • Čerstvé opálení nebo popálení kůže od slunce či jiných vlivů
 • Cukrovka 
 • Mladiství pod 18 let 
 • Onkologická onemocnění 
 • Neléčená herpetická infekce
 • Určité typy mateřských znamének 
 • Tetovaná pokožka 
 • Poruchy srážlivosti krve

V případě, že si nejste jisti, zda je pro vás metoda laserového ošetření vhodná, doporučujeme se vždy poradit s vaším ošetřujícím lékařem, popřípadě s epilačním odborníkem.

Průběh eliminace ochlupení

Laserová epilace probíhá na speciální klinice nebo v kosmetickém studiu. Pacientovi se speciálními brýlemi či krytkami zakryjí oči a na vybranou oblast se nanese znecitlivující gel. Následně se nastaví dle fototypu a typu chloupků parametry laseru a zahájí se epilace.

Laserová_epilace

Laser během své činnosti generuje impulzy, které připomínají záblesky a odstraňují tak nežádoucí chloupky. Celková doba procedury a počet záblesků se volí individuálně s ohledem na ošetřovanou plochu kůže a množství chloupků.  

Péče o pokožku po provedení zákroku

Po ošetření laserem vyžaduje pokožka speciální péči, která přispěje nejen k efektivnějšímu výsledku, ale také k její rychlejší regeneraci. 

Bezprostředně po zákroku může být ošetřovaná kůže mírně zarudlá, nateklá nebo lze pozorovat svědění či pálení pokožky. V ojedinělých případech, zejména u citlivé pokožky, je možný výskyt puchýřků, strupů nebo změna pigmentu. Není třeba se však znepokojovat. Tato reakce bývá zcela normální a většinou během pár dní zcela vymizí. Stejně tak mohou být přítomny i zbytky vlasových folikul v podobě černých teček. I zde není třeba žádné speciální péče a stačí vyčkat, až folikuly samy vypadnou. Pokud byste přece jen chtěli tento proces urychlit, použijte pinzetu.

I když to nemusí být zcela zřejmé, vaše pokožka prošla náročným procesem a je nutné ji, stejně jako před zákrokem, chránit před slunečním zářením. Solárium, samoopalovací krémy, dlouhý pobyt na slunci, to vše by pro vás po dobu minimálně dvou týdnů mělo být tabu. Kromě těchto služeb a aktivit doporučujeme zrušit i bezprostřední návštěvu bazénů či saun. Vhodné není ani cvičení či nadměrná fyzická zátěž, díky které by mohlo dojít ke zpocení pokožky a jejímu následnému podráždění. 

Depilační odborník vás kromě jiného poučí i o používání vhodných krémů, které musí být s obsahem UV faktoru, a zcela bez alkoholu. Současně budete poučeni i o faktu, že první dny je nutné vynechat peelingové a abrazivní přípravky a celkově ošetřenou pokožku nezatěžovat a během dne nenamáčet. 

Výsledky

Laserová epilace je skvělým řešením pro všechny, kteří již nechtějí ztrácet svůj drahocenný čas nekončící depilací. Již po prvním ošetření přestává růst až 80 % chloupků a s každým dalším ošetřením se efekt pouze umocňuje. Výsledkem je hebká a hladká pokožka bez nežádoucího ochlupení a podráždění. 

Navzdory větší počáteční investici je laserová epilace lepším řešením než depilace. Tento rozdíl vynikne zejména v dlouhodobějším horizontu, kdy epilace vychází několikanásobně levněji.

Vyzkoušejte i vy tuto revoluční metodu a uvidíte, že nebudete litovat. Naši odborníci jsou vám k dispozici. Laserovou epilaci provádíme i v naší klinice estetické medicíny Impera Clinic a objednat se lze prostřednictvím tohoto odkazu .