...

Autoplazmaterapie

Hlavní | Naše služby | Autoplazmaterapie

Autoplazmaterapie, přirozené omlazení i podpora růstu vlasů vlastní krví

Autoplazmaterapie známá spíše pod pojmem plazmaterapie nebo plazmalifting je efektivní miniinvazivní terapie vhodná pro redukci vrásek a zpomalení projevů stárnutí. Aplikace vlastní krevní plazmy k omlazení pokožky je skvělou inovativní a bezpečnou metodou, která má kromě omlazení i další benefity. Spokojenost klientů zaručena.

 1. O zákroku
 2. Historie
 3. Princip zákroku
 4. Pro koho je zákrok vhodný
 5. Ošetřované oblasti
 6. Výhody zákroku
 7. Vlasová plazmaterapie
 8. Příprava na zákrok
 9. Počet sezení
 10. Délka účinku
 11. Rekonvalescence
 12. Kontraindikace
 13. Plazmaterapie cena
 14. Výsledky

O zákroku

Lidská pokožka je složena z několika důležitých částí. Ty hlavní jsou: pokožka (epidermis), škára (dermis) a podkoží (subcutis). Postupem věku a s přibývajícím časem však naše pleť začne stárnout a jednotlivé vrstvy ochabují. První známky vrásek se objevují již od 25 let, kdy prudce ubývá kolagen a kyselina hyaluronová. Pokožka ztrácí svou pružnost, ochabuje a v důsledku ztráty hydratace je náchylnější k vnějším vlivům. 

Díky moderním technologiím a inovativním řešením je v dnešní době dostupné nepřeberné množství omlazujících zákroků. Není tedy třeba jednotlivé vrásky složitě maskovat. Řešení existuje několik a jedním z nich je i plazmaterapie. Ta se řadí mezi efektivní metody regenerace pleti a vyhlazení vrásek, která funguje na bázi vlastní krve. 

přirozené_omlazení

I když se může na první pohled zdát, že se nejedná o vábný a sterilní proces, opak je pravdou. Stejný mýtus panuje i kolem názoru, že krev je něco špinavého. Krev obsahuje krevní plazmu, která je důležitou složkou bohatou na krevní destičky. Kromě krevních destiček však obsahuje i vodu, bílkoviny, minerály, enzymy a růstové látky. Všechny tyto součásti jsou základem pro obnovu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Aplikace krevní plazmy je tak zcela bezpečná a velmi prospěšná a lze říci, že jde o produkt té nejčistší kvality. Ve speciálním sterilním prostředí se z krve odebere krevní plazma bohatá na vlastní trombocyty a následně se použije k regeneraci a vyhlazení pokožky. 

Historie

Už v dávných dobách léčitelé věřili, že krev má magické účinky. A měli pravdu. Už v roce 1997 se poprvé využili účinky krevní plazmy. I přestože se nejednalo o oblast kosmetologie, ale stomatologie, efekt byl prokazatelný. Hojení po nasazení zubních implantátů bylo mnohem rychlejší a účinnější než dříve dostupné metody. Po pár letech a nespočetně studií, byla díky ruským a japonským lékařům a vědcům představena procedura omlazení pokožky vlastní plazmou neboli plazmaterapie. Od té doby je zákrok považován za moderní elixír mládí, a kromě kosmetologie a stomatologie se hojně využívá i v dalších medicínských odvětvích. Známá je především oblast sportovní medicíny, kde jsou prokázány účinky pro hojení zánětů šlach, kloubů, bércových vředů apod. V poslední době se hovoří i o použití v urologii a gynekologii, kde lze vyřešit nejen problémy s případnou sexuální dysfunkcí.

Princip zákroku

Plazmalifting je ambulantní zákrok, který lze provést do jedné hodiny. Vyškolený odborník nebo lékař nejprve provede odběr krve. Standardně se odebírá stejně jako u klasického lékařského odběru 10-20 ml krve, kdy přesné množství a jeho potřeba závisí na ošetřované oblasti. Následně se zkumavka s krví vloží do speciální centrifugy, kde se vlivem odstředivé síly oddělí z krve krevní plazma. Plazma se pomocí mikrojehliček nebo tenkou kanylou aplikuje do ošetřované kůže, a tak se zahájí proces omlazení pokožky. Pro maximální pohodlí a eliminaci bolesti a nepříjemných pocitů, lze aplikovat lokální anestetikum. 

Autoplazmaterapie_praha

Pro maximální efekt lze ošetření podpořit dalšími růstovými faktory, důležitými pro obnovu kůže. V takovém případě hovoříme o proceduře autoplazmaterapie, kterou nabízí i naše studio. Díky speciálním zkumavkám MEAPLASMA, které obsahují tixotropní separační gel si krevní destičky zachovávají větší množství růstových faktorů, které poskytují maximální regenerační a obnovující účinek. 

Na rozdíl od klasického plazmaliftingu neboli PRP (platelet rich plasma) trvá metoda PRGF (plasma richin growth factors) pouze 30 minut.  Stejně jako PRP je i tento druh zcela bezbolestný a postačí tedy využití lokálního anestetika.

Pro koho je zákrok vhodný

Plazmaterapie je metoda vhodná jak pro muže, tak i pro ženy již při prvních známkách stárnutí pleti. Kromě regenerace pleti je však ošetření vhodné i pro osoby s nadměrným padáním vlasů.

Vzhledem k bezpečnosti zákroku a použití vlastní krve je minimální riziko vzniku alergií, kontraindikací a vedlejších účinků, které by mohly narušit celkový dojem z provedené terapie. Zákroku se tak nemusí obávat ani pacienti s citlivou a náchylnou pokožkou.

Ošetřované oblasti

Jedinečnost plazmaliftingu tkví v tom, že pomáhá řešit široké spektrum problémů na nejrůznějších částech těla. Na obličeji, na krku, v dekoltu, ale i na hřbetech rukou.

Výhody zákroku

Terapie vlastní krví dokáže pomoci s:

 • vráskami,
 • dehydratovanou a suchou pokožkou,
 • navrácením elasticity pleti, 
 • navrácením přirozeného tónu pleti, 
 • hyperpigmentací (melasma),
 • regenerací pokožky po náročnějších ošetřeních, 
 • nadměrným vypadáváním vlasů a tvorbou lupů, 
 • kvalitou vlasů, 
 • akné a stažením pórů,
 • zlepšením jizev,
 • kruhy pod očima a 
 • ochranou pokožky před vnějšími vlivy. 

Kromě výše zmíněných výhod je důležitý i fakt, že terapii lze kombinovat s dalšími zákroky. Doporučuje se biorevitalizace, při které se do pleti aplikuje speciální forma kyseliny hyaluronové.  Tím se stimulují fibroblasty i v těch nejhlubších vrstvách kůže a výsledkem je maximálně hydratovaná pleť s redukcí jemných i hlubších vrásek. Kombinace ošetření prodlouží délku účinku a potřebu častějšího opakování. 

Pozitiva lze spatřovat i v: 

 • rychlosti, 
 • jednoduchosti a bezpečnosti,
 • možnosti okamžitého zařazení zpět do běžného života, 
 • přirozeném zákroku s minimalizací rizik a nároků na rekonvalescenci a
 • bezbolestné terapii.

Vlasová plazmaterapie

Vypadávání vlasů, lupy a zhoršená kvalita trápí čas od času každého z nás. V případě, že je překročena únosná míra je možné zvážit zákrok vlasového plazmaliftingu. 

Stejně jako u ošetření obličeje nebo dekoltu se pacientovi odebere vlastní krev, která se poté pomocí odstřeďování přemění na plazmu. Následně se plazma aplikuje do vlasové pokožky a po provedení klient odchází a ihned se může zařadit zpět do běžného života.

Vlasová_plazmaterapie

Díky použití vlastní krve je zákrok zcela bezpečný a nevyvolává žádné nežádoucí vedlejší účinky. Efekt je dlouhodobý a léty prověřený. Výsledkem je obnovení růstu vlasů, jejich posílení a redukce lupů. Některé studie navíc uvádí, že aplikace plazmy do pokožky hlavy může pomoci i s alopecií, tedy autoimunitní chorobou, která způsobuje padání vlasů. 

Nejen proto se ani spousta světových celebrit jako je Angelina Jolie či Demi Moore netají faktem, že za krásu svých vlasů vděčí plazmaterapii.

Příprava na zákrok

Před terapií je základem správně vyčistit ošetřovanou oblast. Nezáleží na tom, zda přijdete s make-upem nebo bez, i tak vyškolený odborník nebo estetický lékař důkladně vyčistí vybranou oblast. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o léčbu za pomocí vlastní krve je nutné dodržovat určité náležitosti. 

 • Pokud kouříte, v den zákroku se snažte vydržet a kouření se zřeknout. 
 • Den před zákrokem dodržujte pravidelný pitný režim, ideální je neslazená voda.
 • 24 hodin před sezením omezte konzumaci tučných a smažených potravin.
 • Od obvodního lékaře si vyžádejte opis krevního obrazu, který nebude starší více než 6 měsíců. 
 • V případě, že berete jakékoliv léky na ředění krve, kortikosteroidy nebo léky na akutní nebo chronickou bolest poraďte se vždy s ošetřujícím lékařem a vyškoleným odborníkem provádějícím zákrok.
 • Stejně jako u biorevitalizace a mezoterapie je vhodné absolvovat zákrok v optimální fázi cyklu. Nejlépe týden po skončení menstruace, kdy je v organismu ideální hladina hormonů, která napomáhá s hojením a regenerací. 

Počet sezení

Četnost aplikace krevní plazmy je různá a záleží na ošetřované oblasti a typu problémů. Nejčastěji se však doporučují dvě až tři sezení s odstupem tří týdnů a následným opakováním zhruba po půl roce. První výsledky však lze očekávat téměř okamžitě s tím, že u každého je výsledek velmi individuální. Pokud tedy nezaznamenáte efekt ihned, nelekejte se. U některých pacientů se výsledek umocňuje postupně a kýženého účinku může být dosaženo až po půl roce.

Délka účinku

U každého pacienta je účinek terapie velmi individuální a závisí jak na životním stylu, tak i dalších faktorech. Z dostupných informací je průměrná délka účinku udávána mezi 8-12 měsíci, a proto je doporučeno minimálně 1-2x ročně proceduru opakovat.

Rekonvalescence

Ihned po zákroku je možné vrátit se zpět do běžného života a pokračovat v obvyklých aktivitách. 

Po ošetření se mohou na kůži objevit drobné modřinky a otoky. Riziko je však minimální a zákrok bývá obecně velmi dobře snášen. 

Délka_účinku_Autoplazmaterapie

Pro správnou rekonvalescenci je doporučováno:

 • chladit ošetřovanou oblast, 
 • vyhnout se nadměrné fyzické zátěži, a naopak více odpočívat, 
 • vyhýbat se nadměrnému slunečnímu záření a používat ochranu před UV zářením minimálně faktor SPF 50 a více,
 • odložit peelingové, kosmetické a laserové ošetření pokožky, 
 • omezit v prvních dnech saunování a plavání, 
 • pobyt v extrémně nízkých teplotách,
 • nezatěžovat ošetřovanou oblast zbytečnou aplikací kosmetických přípravků a líčidel,
 • v případě vlasové plazmaterapie nemýt vlasy 2-3 dny po výkonu a 
 • dostavit se v případě jakýchkoliv obtíží na konzultaci.

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, že se jedná o přirozené ošetření za pomoci vlastní krve je u některých klientů zákrok vyloučen. 

Terapie není vhodná při:

 • těhotenství a kojení,
 • poruchách srážlivosti krve, 
 • systémových a infekčních onemocnění krve, 
 • onkologických onemocněních,
 • oparech nebo jiné infekci v organismu, 
 • epilepsii, 
 • prodělané cévní příhodě, trombóze, embolii a náchylnosti ke zvýšené krvácivosti, 
 • alergii na sóju, enoxaparin a 
 • horečkách a teplotách jakéhokoliv původu.

Plazmaterapie cena

Cena plazmaliftingu je individuální a závislá jak na velikosti ošetřované oblasti, tak i jejím typu. Rozdíl v ceně je patrný i v metodách zákroku, zda se jedná o PRP nebo PRGF. Pro rámcovou představu lze uvést cenu v řádu tisíců odvíjející se i od lokality a kvality estetického studia.

Výsledky

Plazmaterapie je inovativní anti-age zákrok, který je zcela bezpečný a zaručuje jak vyhlazení vrásek, tak i prevenci stárnutí pokožky a zmírnění častých kožních problémů. Bez použití cizích látek se do kůže vpraví až o 600 % více destiček a růstových faktorů, které přirozeně podpoří funkci kolagenu a nastartují tak kýžené omlazení kůže.

Autoplazmaterapie

Vyberte si odborné pracoviště, kde mají se zákrokem zkušenosti a nehrozí riziko aplikace prázdné plazmy, která by neměla žádný účinek. V Imperia Clinic dbáme na maximální sterilní prostředí a jsme jedním ze studií, které navíc poskytuje zákrok autoplazmaterapie, který má oproti klasické metodě ještě lepší účinky. 

V samotném centru Prahy máme 2 pobočky:

Neváhejte nás tedy navštívit. Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.