...

SMAS lifting

Hlavní | Naše služby | SMAS lifting

SMAS lifting – neinvazivní liftingová procedura bez nutnosti rehabilitace a omezení

S přibývajícím věkem se u každého z nás zvyšuje tvorba vrásek. Na vině stojí rapidní úbytek kolagenu, který je po 30. roce nevyhnutelný. Výsledkem je vrásčitá a povadlá pokožka, která dokáže zatočit i s vysokým sebevědomím.

Díky moderní estetické medicíně se však nemusíme vůbec trápit. Existuje celá řada inovativních a moderních ošetření, které dokazují, že v současné době není nic problém. Velmi oblíbeným zákrokem je SMAS lifting (ultherapie) neboli v překladu metoda, při které se povrchově ošetřuje svalový aponeurotický systém. Poznejte revoluci a dovolte nám seznámit vás s tímto revolučním ošetřením.

 1. O zákroku
 2. Historie
 3. Princip terapie
 4. Pro koho je zákrok vhodný?
 5. Ošetřované oblasti
 6. Řešené problémy
 7. Výhody zákroku
 8. Příprava na zákrok
 9. Počet sezení
 10. Rekonvalescence
 11. Kontraindikace
 12. Facelifting cena
 13. Výsledky

O zákroku

Facelift SMAS dostal svůj název podle mechanického působení na muskuloaponeurotickou vrstvu tkáně pod kůží. Tuto vrstvu si lze zjednodušeně představit jako vnější plášť, který se skládá z kolagenových a elastinových vláken a vrstvy +mimických svalů.  Procesem stárnutí tato část dermis postupně ztrácí oporu a elasticitu, což vede k povislým tvářím, výrazným čelistem, hlubším nosoretním rýhám a obecně propadlým tkáním. Se všemi těmito problémy si však tato liftingová metoda umí skvěle poradit. Problémy řeší přímo u zdroje a zvedá a zpevňuje svalstvo, které lze pak snadněji chirurgicky upravovat. 

SMAS_lifting

To dokazuje i fakt, že plastičtí chirurgové doplňují klasické operace faceliftu právě o SMAS lifting. I bez následného invazivního ošetření však SMAS poskytuje jedinečné výsledky. Kontury obličeje jsou rozjasněné, hluboké vrásky, ale i mimické vrásky jsou méně viditelné a pokožka je pružnější a krásnější.

Historie

Facelift obličeje, ale i dalších částí těla má za sebou mnohem delší historii, než byste čekali. Vše začalo v roce 1901, kdy byl v Berlíně proveden první chirurgický zákrok pro pozvednutí tváří a koutků úst. V té době se však procedura nenazývala, tak jako dnes, a ještě měla před sebou mnoho zkoumání a pokusů. V roce 1907 se vydává první učebnice o kosmetické chirurgii s názvem „The Correction of Featural Imperfections“ a o devět let později, tedy v roce 1916 se provádí první oficiální zákrok faceliftingu.

Ošetření provedl německý chirurg Dr. Erich Lexer a i když se ani zdaleka nedá srovnávat se současnými výsledky, efektu vypnuté pokožky bylo dosaženo. Kromě samotného faceliftu přineslo období první světové války řadu dalších chirurgických inovací, které pomáhaly při ošetřování raněných vojáků. Revoluční byla zejména technika transplantace kůže. 

Na konci 60. let Tord Skoog vyvinul koncept subfasciální disekce, což znamenalo pozvednutí hlubších vrstev tkáně pro ještě lepší výsledek faceliftu. Navrhovaná technika byla dle dochovaných údajů publikována v roce 1973 nebo 1974. O pár let později přichází na scénu lékaři Mitz a Peyronnie, kteří publikovali své vlastní poznatky popisující metodu SMAS liftingu.

Samotný název SMAS byl však zaveden později francouzským plastickým chirurgem Tessierem. Ten vycházel z poznatků Skooga a nadále hledal metody, díky kterým by vylepšil efekt tradičního faceliftu. V dnešní době tedy nejen díky němu, ale i dalším lékařům a vědcům máme k dispozici moderní techniky liftingu. Ty se zaměřují jak na minimalizaci jizev, zefektivnění zákroku,tak i na snížení doby hojení a závažnosti vedlejších účinků.

Princip terapie

SMAS lifting je nechirurgická přístrojová metoda omlazení kůže, která funguje na principu stimulace podkožní tkáně. K léčbě se využívá HIFU přístroj neboli vysoce intenzivní fokusovaný ultrazvuk, který dokáže ovlivnit potřebné oblasti dermis a tkáně. Ten je díky svým účinkům považován za skvělou alternativu k plastické chirurgii. Bez nežádoucích hematomů a zarudnutí, proniká ultrazvuková energie přístroje až do hloubky 5 mm.  Díky optimální teplotě a ultrazvukovým nárazům dochází k regeneraci kolagenu a stimulaci elastinových vláken.  Přístroj má zároveň několik linií a hlavic, které rozhodují o rozsahu ošetření a hloubce ošetřované pokožky. 

omlazení_kůže

Vyškolený odborník si nejdříve zakreslí na pleť linie, kde bude ultrazvuk působit a nastaví systémové požadavky dle typu ošetřované pokožky. Poté nanese speciální gel a zahájí samotné ošetření. Ultrazvuková energie se mění na tepelnou a při teplotě 65-70 °C vyvolává velmi lehké pnutí, které značí proces obnovy kolagenu. Celé ošetření trvá v závislosti na vybrané oblasti ošetření max. 90 minut a je zcela bezbolestné. Klient si tak může dopřát zasloužený odpočinek s bonusem efektivního omlazení pleti.

Pro koho je zákrok vhodný?

HIFU lifting je vhodný pro muže i ženy na základě individuální diagnózy. Známky stárnutí se u každého z nás objevují v jiném věku a jejich fáze je taktéž odlišná. Odborník poskytující ošetření zhodnotí kožní stav klienta a na základě toho rozhodne o vhodnosti zákroku. 

Vzhledem k tomu, že technologie SMAS je založena na vlastních regeneračních procesech pokožky je podmíněna věkem 60 let. Obecně lze říci, že zákrok se doporučuje pro pacienty ve věku 25-45 let, kteří touží po vypnutí obličeje, zpevnění pokožky krku, dekoltu, snížení hloubky rýh a vrásek. Důvod věkového rozmezí je jednoduchý. Dle studií je dokázáno do kolika let se v pokožce tvoří kolagen a určitý existující podíl je základem pro stimulaci. 

Použití je navíc možné i po aplikaci botulotoxinu. Pro klienty, kteří plánují tuto proceduru, není žádný problém v kombinaci. Jediné co, tak je vhodné dodržet týdenní odstup mezi jednotlivými zákroky.

Ošetřované oblasti

Pomocí HIFU přístroje je možné ošetřovat pokožku celého obličeje, krku, třísel, paží či kolen. Nejvíce zákroků se provádí v oblasti obličeje, kde je možné zlepšit stav tváří, čela, brady a oblasti kolem očí.

Řešené problémy

Jednou z nejdůležitějších indikací pro SMAS lifting je gravitační ptóza neboli pokles měkkých tkání obličeje 1-2 stupně. Účinnost metody je prokázána i u:

 • liftingu pokožky obličeje, krku a dekoltu,
 • výrazného zmenšení „dvojité“ brady, zlepšení kontur obličeje,
 • redukce hlubokých vrásek a nosoretních rýh,
 • pozvednutí horních víček a obočí,
 • zlepšení kvality pokožky, zpevnění a zvýšení elasticity.

Výhody zákroku

Spokojenost s popisovaným druhem liftingu je hlášena ve více než 80 % a není divu. Výčet níže uvedených výhod to vysvětluje. 

 • Nechirurgické, bezpečné, neinvazivní ošetření 
 • Stimulace přirozené tvorby kolagenu a v důsledku toho korekce vrásek
 • Bezbolestná procedura bez nežádoucích stop na pokožce
 • Žádná náročná rekonvalescence, po terapii je možné zapojit se zpět do běžného života 
 • Dosažení přirozeného mladistvého vzhledu a zlepšení elasticity pleti
 • Redukce vrásek, napnutí a pozvednutí pokožky 

SMAS_lifting_praha

 • Hluboké proniknutí do kůže a působení na správném místě 
 • Bez nutnosti jakékoliv anestezie 
 • Obnovení kontur tváří
 • Kombinace okamžitého efektu a dlouhodobého účinku
 • Zmenšení objemu tukových tkání (oblast podbradku)

Příprava na zákrok

Před zahájením cesty za mladistvou pokožkou je vhodné zbytečně nedráždit ošetřovanou pokožku. Krémy plné chemie, make-up a hydratační přípravky odložte na později. V případě, že užíváte antibiotika nebo jste nedávno podstoupili léčbu vyžadující tyto léky, je vhodné poradit se s ošetřujícím lékařem. Antibiotika ve většině případů způsobují fotosenzitivitu, což znamená přecitlivělost pokožky na světlo.

Počet sezení

První výsledky jsou viditelné ihned po zákroku. Pokožka je viditelně zpevněná a jasnější s tím, že efekt omlazení postupně roste a vydrží až 18 měsíců. Po 2-3 letech se doporučuje postup opakovat.

Rekonvalescence

Rehabilitační období po SMAS liftingu trvá velmi krátkou dobu a je jen ve výjimečných případech spojeno s mírným otokem. 

Pro maximální efekt se dále doporučuje:

 • vyhýbat se nadměrnému slunění nebo pobytu v maximálních teplotách, a to jak vysokých, tak i nízkých. S tím souvisí omezení saunování alespoň po dobu dvou dnů a používání opalovacích krému s SPF faktorem minimálně 30. S ochranou před UV zářením by se mělo pokračovat do té doby, dokud není proces napnutí pokožky dokončen. Minimálně jeden měsíc je tedy krém s SPF naprostou nutností. 
 • nepoužívat peelingy a počkat s profesionálním kosmetickým ošetřením, alespoň týden po zákroku.
 • neumývat obličej horkou vodou hodinu po ošetření. 
 • dodržovat pitný režim, který je zásadní nejen pro hydrataci, ale i pro zvýšení rychlosti tvorby kolagenu. Ideální jsou minerální neslazené vody nebo bylinné čaje. 

Na rozdíl od většiny podobných terapií je ihned po dokončení sezení možné aplikovat make-up. Nikdo, tak ani nemusí poznat, že jste před chvíli absolvovali účinnou omlazující metodu.

Kontraindikace

I když se jedná o neinvazivní 100 % bezpečné ošetření pro některé klienty není zákrok vhodný. 

Kontraindikacemi jsou:

 • těhotenství a kojení, 
 • otevřené rány, záněty nebo poranění v ošetřované oblasti, 
 • onkologická a závažná endokrinní onemocnění, 
 • invazivní chirurgické zákroky ve vybrané oblasti, 
 • kovové implantáty v místě zákroku. Zubní korunky a implantáty nejsou překážkou. 
 • kardiostimulátor,
 • systémová onemocnění pojivové tkáně např. sklerodermie, lupus apod. 
 • diabetes, epilepsie a další podobné neurotické poruchy,
 • tetování v místě ošetření a 
 • sklon a tvorba keloidních jizev. 

SMAS_liftingu_trvá

Obezřetnost platí i u míst štítné žlázy a velkých cév. Tyto místa se obecně nedoporučuje ošetřovat. V případě jakýchkoliv pochybností o vhodnosti ošetření je vždy nutné obeznámit ošetřujícího lékaře a vyškoleného odborníka provádějící terapii. 

Facelifting cena

Cenu terapie nelze přesně stanovit. Vždy se odvíjí od vybrané oblasti a hloubce problémů. Řádově se však pohybujeme v tisících korun českých.

Výsledky

SMAS lifting je skvělý inovativní zákrok, který má vynikající výsledky bez operace, stehů a jakýchkoliv řezů do kůže. Minimální kontraindikace a rekonvalescence to je jen útržek výhod, které ošetření nabízí. Profesionální HIFU přístroj působí na pokožku pleti do hloubky a na několika úrovních najednou. Díky tomu se obnovuje kolagen, aktivuje se metabolismus bílkovin a dochází k omlazení pokožky, ale i redukci tukové tkáně. To vše na dlouhou dobu a s okamžitými výsledky. 

neinvazivní_liftingová_procedura

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje tento jedinečný zákrok v samotném centru Prahy. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.