BioRePeel

Hlavní | Naše služby | BioRePeel

BioRePeel aneb chemický peeling s bonusem důležitých aminokyselin a vitamínů

Hledáte inovativní ošetření, které zmírňuje projevy stárnutí a zároveň je vhodné i pro aknózní pleť? Už nemusíte. BioRePeel je unikátní kombinované neinvazivní ošetření, které přináší ty nejlepší možné výsledky, které nadchly celý svět. Nechte se jím unést i vy a zjistěte co stojí za jeho oblíbeností.

 1. O zákroku 
 2. Historie 
 3. Princip zákroku
 4. Pro koho je zákrok vhodný? 
 5. Ošetřované oblasti
 6. Výhody zákroku
 7. Příprava na zákrok
 8. Počet sezení
 9. Délka účinku
 10. Rekonvalescence
 11. Kontraindikace
 12. Výsledky 

O zákroku

BioRePeel neboli také chemická revitalizace je inovativní dvoufázové ošetření pokožky, které má biostimulační, revitalizační a peelingový účinek. Aktivní složky obsažené v tomto ošetření stimulují přirozené procesy pokožky a zároveň spolupracují tak, aby předcházely stárnutí pokožky, stejně jako jejímu případnému poškození vlivem UV záření a znečištění. Zmíněné účinné látky jsou zastoupeny i v samotném názvu zákroku:

 • Bio představuje stimulant, který podporuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím vyhlazuje nežádoucí vrásky. 
 • Re je zkratka pro revitalizaci, a tedy i regeneraci pleti, která je pro celkový výsledek velmi důležitá. 
 • Posledním pojmem, který se skrývá pod názvem je peel. Peel lze doslovně přeložit jako exfoliaci tedy aminokyselinu, která zajišťuje odstraňování odumřelých kožních buněk a zanechává čistou a hebkou pokožku. 

BioRePeel_praha

Zjednodušeně řečeno naše pokožka je jako matrace a její důležitou vrstvou je dermis. V dermis žijí takzvané fibroblasty, které jsou základní buňky vazivové a pojivové tkáně. Kromě toho jsou však zodpovědní i za mladistvý vzhled a krásnou pokožku. 

S postupem času se však na naší pleti, stejně jako na matraci projevují známky stárnutí a to znamená, že aktivita fibroblastů klesá. Nemusí hned jít, ale o prohraný souboj. 

Složky chemického peelingu totiž probouzejí vazivové a pojivové tkáně a ty znovu začínají fungovat. Výsledkem procedury je tedy čistá a svěží pokožka s rovnoměrným tónem a vyhlazenými vráskami. 

Důležité je i zmínit, že peeling je obecně jedna z nejlepších metod pro odstranění odumřelých buněk a existuje vícero druhů. 

 1. chemické peelingy, kam patří i BioRePeel peeling neboli druh, který působí na základě kyselin. 
 2. mechanické peelingy fungující díky mikrokrystalickým abrazivním částicím, které obrušují odumřelou kůži.
 3. fyzikální peelingy, kde je pro správné fungování nutný laser nebo radiofrekvence. 

enzymatické peelingy obsahující enzymy, které hloubkově čistí rozšířené póry a tím léčí aknózní pleť. Zároveň sjednocují tón pleti a napomáhají řešení i dalších kožních problémů. Celá procedura se nazývá enzymoterapie a jejím cílem je substituovat enzymy v místě daného problému. Pomocí enzymů, aminokyselin, rostlinných extraktů a vitamínů se opětovně nastartuje správné fungování organismu a dostaví se kýžené výsledky. To vše bezbolestně a bez narušení a poškození buněčné struktury. 

Historie

I když je historie ošetření poměrně strohá, samotné použití peelingů sahá až do dob starověkého Egypta. Opálená kůže nebyla v té době žádoucí, a proto spoustu lidí přistupovalo k zesvětlení pleti. To prováděli pomocí kyselého mléka a později pomocí starého vína. 

I samotná Kleopatra se koupala v kyselém mléce a nechávala účinkovat kyselinu mléčnou. Ta patří do skupiny AHA kyselin a rozjasňuje a zároveň zesvětluje ošetřovanou pokožku. 

Až v roce 1882 přišel německý dermatolog Unna Paul Gerson s účinky kyseliny salicylové, fenolu, resorcinolu a kyseliny trichloroctové neboli TCA. Efekt se později ověřil i při léčbě akné a následných jizev v roce 1903.  

Na základě dalších studií se popsaly účinky hlubokých peelingů a díky tomu se začaly hojně používat a těší se i dnes velké oblíbenosti.

Princip zákroku

Celé ošetření je bezbolestné, neinvazivní a časově nenáročné. Vyškolený lékař nebo kosmetický odborník nejprve důkladně vyčistí ošetřovanou oblast a následně začne pomocí jemné masáže vpravovat do kůže důležité aminokyseliny a vitamíny. Jedná se o směs stimulantů, látek pro regeneraci pleti a její čištění. Pro lepší pochopení celého zákroku lze zmínit, že mezi stimulanty patří glycin, prolin, hydroxyprolin nebo vitamín C. Všechny mají tentýž účinek, a to podpořit elasticitu a produkci kolagenu.

enzymatické_peelingy

Naopak látky pro regeneraci pleti jsou arginin a gama-aminomáselná kyselina známá pod zkratkou GAMA. Obě kyseliny mají skvělé protivráskové vlastnosti a zlepšují průtok krve. Nedílnou složkou jsou i exfoliační látky jako je např. kyselina trichloroctová, laktobionová, salicylová, vinná nebo citronová. Ty právě skvěle působí na problematickou pleť a zmírňují jak samotné projevy akné, tak i tvorbu mazu a výskyt černých teček. Po aplikaci účinných látek lze ucítit lehké brnění, které stimuluje pokožku a následně spustí proces hojení. Po chvíli se ošetřovaná oblast umyje a nanese se hydratační sérum a krém s SPF 50+ jehož použití je po aplikaci velmi důležité a klíčové. 

Pro koho je zákrok vhodný?

Dvoufázové peelingové ošetření pleti je díky svým jedinečným vlastnostem vhodné pro téměř všechny klienty s problematickou pletí bez závislosti na pohlaví nebo stavu ošetřované pokožky.

Ošetřované oblasti

Jedinečnost BioRePeelu tkví v tom, že pomáhá řešit široké spektrum problémů a zároveň umožňuje použití na oblast obličeje, krku, dekoltu, rukou, nohou i dalších částí těla.

Nejvyhledávanější úpravou je oblast obličeje, kde nejen vyhladí drobné vrásky, ale vyřeší problémy s aknózní pletí a nežádoucí pigmentací. 

Výhody zákroku

Jednou z věcí, co zaručeně pomáhá na akné je ošetření chemickým peelingem. Nejedná se však o jedinou výhodu, ale o jednu z mnoha, což potvrzuje níže uvedený výčet. 

 • Hluboký peeling, který proniká přes horních pět vrstev epidermis až do nejsvrchnějších vrstev dermis
 • Není nutná žádná příprava ani prostoje. Pacient se hned po terapii vrací zpět do každodenního života
 • Rychlé a bezbolestné ošetření s okamžitými výsledky bez nutnosti podání lokálního anestetika
 • Dokonalé odstranění odumřelých kožních buněk a povzbuzení pokožky k regeneraci
 • Okysličuje a zanechává hydratovanou pokožku bez nežádoucích nečistot
 • Uzavírá otevřené póry a zlepšuje texturu pokožky
 • Anti-age efekt zmírňující vrásky a zjemňující linie pokožky
 • Obnovení tvorby kolagenu a kyseliny hyaluronové 
 • Sjednocuje tón pleti, dodává ji zářivost a vyhlazuje kožní nedokonalosti včetně post akné
 • Vhodný pro všechny typy pleti
 • Zesvětluje pigmentové skvrny
 • Infuze vitamínů a antioxidantů bez injekcí a jehel
 • Zklidňuje akutní aknózní záněty
 • Celoroční použití nezávislé na pohlaví a věku (od 18 let)
 • Ošetření různých částí těla nejen obličeje a dekoltu.
 • Lze kombinovat i s dalšími ošetřeními
 • Neobsahuje amoniak

chemické_peelingy_praha

chemický_peeling

Příprava na zákrok

Samotná příprava na sezení není potřeba. Pro minimalizaci nežádoucích účinků je pouze vhodné vynechat minimálně 48 hodin před ošetřením použití jiných peelingů. Stejně se doporučuje vynechat i nanášení AHA a BHA kyselin a retinolu. Žádoucí je i omezení nadměrného slunění a depilace voskem v ošetřované oblasti.

Počet sezení

Pro dosažení trvalých účinků je nutné zpočátku absolvovat 3-4 procedury v intervalu 2-3 týdnů. Maximální efekt lze navíc podpořit kombinací s dalšími ošetřeními. Ideální je mezoterapie, zejména formou jehliček, kdy se do kůže píchá drobnou jehlou a vpravují se do ní léčivé roztoky. Tvrzení dokazuje i polská studie (https://www.mdpi.com/2077-0383/11/10/2744/htm), která zkoumala metody pro zlepšení jizev po akné používané v dermatologii a kosmetologii. Ta konkrétně uvádí, že kombinace jehličkování a BioRePeel poskytuje mnohem lepší výsledky než provádění samostatných ošetření. Výsledkem bude dokonale hydratovaná a čistá pleť bez větších známek stárnutí.

Délka účinku

Ihned po terapii se dostaví kýžený efekt, který jistou dobu přetrvává. Po absolvování počátečních procedur se doporučuje minimálně do roka chemický peeling podstoupit opětovně. Na základě stavu pleti však odborník může upravit délku intervalů a minimalizovat tím případně zhoršení nebo opětovný výskyt původních problémů. 

Rekonvalescence

Viděli jste někdy seriál Sex ve městě a s ním pověstnou scénu, kdy Samantha podstoupila chemický peeling a následně se jí nevzhledně sloupal obličej? Toho se u BioRePeelu bát nemusíte. Bezprostředně po proceduře se můžete vrátit zpět do běžného života a jít do práce a nebo domů. Nikdo si nevšimne, že máte za sebou chemický peeling a že vaše pleť prošla léčebným procesem. Právě naopak, pokožka bude krásná, pozvednutá a už na dálku zářivá a svěží. Očekávat můžete tedy pouze kladnou odezvu. 

2-3 den po aplikaci může dojít k loupání pokožky, ale jaká bude jeho intenzita a zda se vůbec dostaví, je velmi individuální a záleží na stavu ošetřované pokožky. Při pravidelném opakování peelingu se tento negativní efekt minimalizuje a postupně může i zcela vymizet. 

Princip_chemický_peeling

Pro správnou rekonvalescenci platí i další doporučení: 

 • po dobu 48 hodin se vyhnout aplikaci make-upu, nebo zvolit pouze minerální make-up,
 • vynechat přípravky s AHA, BHA a retinolem po dobu 14 dnů,
 • po dobu 14 dnů nedepilovat voskem ošetřované oblasti,
 • omezit plavání, saunování a nadměrné opalování alespoň na 14 dnů.

I přestože je možné terapii zahájit v jakémkoliv ročním období včetně léta, vždy je velmi důležité používat přípravky s SPF. Ideální je faktor 50.

Kontraindikace

Stejně jako každá jiná terapie i tato má své kontraindikace, které u určitých onemocnění vylučují použití. 

Jedná se o: 

 • těhotenství a kojení, 
 • diabetes, 
 • onemocnění ledvin, 
 • autoimunitní onemocnění, 
 • poruchy krve, 
 • sklon k tvorbě keloidních jizev a 
 • onkologické onemocnění. 

Obezřetnost platí i při užívání různých přípravků, léků či alergií a intolerancí. Máte-li nějaké jiné problémy a podezření na kontraindikaci, vždy je vhodné poradit se s odborníkem, který bude zákrok provádět. 

Výsledky

BioRePeel peeling je skvělou metodou pro každý typ pleti. Nezáleží, zda máte aknózní pleť s nejrůznějšími druhy akné. Podkožní akné, hormonální akné, cystické akné, to vše může tento druh chemického peelingu vyřešit. Nefungující krém na akné a náplasti na akné jsou již pasé. Stejně je tomu i u pigmentových skvrn. Pigmentové skvrny po akné nebo pigmentové skvrny na rukou už vás nemusí trápit. Ne nadarmo je BioRePeel nejvyhledávanějším zákrokem nejen v České republice, ale i po celém světě. To dokazuje i fakt, že v roce 2020 získal peeling ocenění na kongresu IMCAS v Paříži. 

Hluboký_peeling

BioRePeel_peeling_cena

Vyzkoušejte ho i vy a přesvědčte se sami. Imperia Clinic je jedním z odborných pracovišť, které poskytuje službu v samotném centru Prahy. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.