Omlazení-pokožky

Omlazení pokožky za pomocí mezoterapie a peptidových koktejlů

Ruku na srdce. Kdo z nás by opět nechtěl mladistvou a krásnou pokožku. Vždyť touha po věčném mládí je gro každého kosmetického výrobce. My jsme tento trend rychle přijali za svůj a neustále toužíme po dalších krémech a estetických zákrocích, které neúprosný tok času zastaví. Pokud už jste se na cestu za mladou pokožkou vydali, jistě můžete potvrdit, že to není jen tak a spousta produktů představovala jen vyhozené peníze. Naštěstí však existují medicínské metody, které jsou nejen léty prověřené, ale tisíce spokojených klientů po celém světě potvrzují jejich účinnost. Jednou takovou léčbou je mezoterapie. Metoda, při které se pod kůži aplikují speciální směsi koktejlů, které zajistí nejen omlazení pleti.

  1. Proč naše pleť stárne?
  2. Léčba pomocí jehličkování
  3. Princip zákroku
  4. Používané roztoky
  5. ARES ® AK Dermo Restructurant
  6. ARES® AA Anti Age
  7. ARES ® AO Antioxidant
  8. ARES ® HB Hair Booster
  9. Zdravá a krásná pleť za pomoci peptidových koktejlů

 

Proč naše pleť stárne?

Stárnutí kůže je realitou života. Každý z nás se s ním dříve nebo později setká. Abychom pochopili, jak tento proces funguje, je důležité znát základy kůže. Epidermis, dermis a podkožní tkáň jsou tři vrstvy, které tvoří lidskou kůži. Epidermis je povrch kůže neboli vrstva bohatá na keratin, která zajišťuje pevnost a odolnost proti vodě. Tato vrstva kůže je místem, kde se uvolňují odumřelé buňky a kde se zároveň nachází melanin, tj. látka ovlivňující barvu pleti. Druhou a silnější vrstvou je dermis. Ta se skládá z nervů, tuků, krevních cév, elastinu a kolagenových vláken, které zajišťují pružnost. A nakonec podkožní vrstva, která se skládá z tuku a je zodpovědná za udržování teploty těla. 

Z pohledu stárnutí rozeznáváme dva druhy. Jako první tzv. vnitřní stárnutí. To je charakteristické tím, že probíhá v průběhu let bez ohledu na vnější vlivy. Po 20. roce se v dermis produkuje ročně o jedno procento kolagenu méně. Kolagenová a elastinová vlákna jsou volnější, což vede k nepružné a křehké pokožce, a nakonec až k vráskám a ochabování pleti. Ve zmíněných letech se taktéž až o 28 % snižuje proces exfoliace pokožky. To má za následek hromadění odumřelých kožních buněk a jejich ulpívání na kůži po delší dobu. Po 30. roce se proces stárnutí ještě více prohloubí. Zpomalí se přenos vlhkosti z dermis do epidermis, což způsobuje matnou a tenkou pleť. Dále ubývá kolagenu a na kůži se objevují vrásky a stárnoucí linie. Výsledkem je citlivá pleť náchylná k dehydrataci a poškození.

 

Druhým typem stárnutí je vnější stárnutí. Na rozdíl od předchozí příčiny stárnutí pleti je možné jej kontrolovat, protože vzniká v důsledku působení životního prostředí. Vnější stárnutí se projevuje ztluštěním zrohovatělé vrstvy (nejvzdálenější vrstva epidermis), prekancerózními změnami (příkladem je aktinická keratóza), tvorbou pih, slunečních skvrn a obrovskými ztrátami kolagenu, elastinu a glykosaminoglykanů. V důsledku těchto procesů se pokožka stává hrubou a na pohled má nerovnoměrný tón s výskytem vrásek.

Příčinou těchto chemických změn jsou volné radikály (molekuly nebo atomy hladové po elektronech). Když jsou elektrony vytaženy z jiných molekul, chemické struktury a biologické funkce se mění. Vlivy prostředí, jako je znečištění, kouření a ultrafialové záření, vytvářejí volné radikály. Proti těm se lze bránit zejména prevencí, která spočívá v dodávání chybějících látek. Konečně se tedy dostáváme k samotnému procesu mezoterapie. 

Léčba pomocí jehličkování

Obličejová mezoterapie je inovativní technika pro omlazení pleti a zlepšení jejího zdraví a vzhledu. Ošetření dodává přizpůsobený koktejl živin, jako je kyselina hyaluronová, vitamíny, minerály a léčiva schválená FDA, do spodní vrstvy vaší pokožky.

Léčba-pomocí-jehličkování

Obecně lze konstatovat, že mezoterapie patří mezi nejúspěšnější ošetření pleti ke zvrácení viditelných známek stárnutí, včetně vnějších faktorů, jako je znečištění, sluneční záření, faktory životního stylu a stres. V závislosti na směsi živin poskytne ošetření obličejovou mezoterapií pokožce intenzivní a dlouhodobou hydrataci, omlazení a stimulaci tvorby kolagenu a elastinu.

Léčba je navíc ideální pro všechny typy pleti, je téměř bez bolesti a nevyžaduje žádné „prostoje“. Po zákroku se tak ihned lze vrátit k běžným aktivitám. 

Princip zákroku

Zmíněné koktejly živin a směsi vitamínů se do pleti vpravují několika metodami. Jako první lze zmínit speciální přístroj zvaný Dermapen. Jedná se o tenké pero, které funguje na bázi mikrojehličkování a následné aplikace roztoků do kůže. Kromě pera existuje i možnost použití kanyly. Ta je sice silnější než jehličky, ale její výhodou je pouze jeden vpich. Často se taktéž využívá klasická jehla nebo zařízení Aqua Injektor. V tomto případě se jedná o nejmodernější typ vpravování látek do kůže, který funguje na principu podtlaku. Na ošetřovanou pleť je přesně dodáváno odměřené množství směsi, které zahájí proces omlazení. 

Důležité je také podotknout, že terapie je kromě svých anti-age účinků proslulá i dalšími benefity. Dokáže totiž velmi dobře pomoci i s problematickou pletí, akné, kruhy pod očima, povadlou kůží, eliminací podkožního tuku, zpevněním dekoltu, ale i celulitidou. Svou oblibu si však získala i hlavně díky vlasovému ošetření, kdy dokáže efektivně pomoci s řídnoucími a slábnoucími vlasy. Speciální komplex látek se v tomto případě vpravuje přímo do vlasové pokožky, kde kromě jiného účinkuje i na lupy, alopecii či seboreu. 

Speciální-komplex-látek

Ať už se jedná o zákrok na pleti, těle nebo ve vlasech obecně je procedura velmi dobře snášena. Pro maximální pohodlí se využívá lokální anestezie a není nutná žádná speciální rekonvalescence. Jediné co, tak je vhodné se vyhnout přímému slunci a v prvních dnech omezit návštěvu veřejných saun, solárií či bazénů. Odezva organismu u každého jedince je velmi individuální, a proto se raději všem doporučuje pleť po zákroku nijak nezatěžovat a nechat jí čas na regeneraci. Objevit se mohou i drobné stroupky, modřinky, začervenání nebo otok. Ve všech případech se však jedná o klasické příznaky, které maximálně během několika dní odezní. 

Pro podrobnější informace doporučujeme prostudovat popis procedury, nebo jeden z našich minulých článků zaměřující se na toto téma. Samostatně jsme navíc zpracovali i téma vlasová mezoterapie.

Používané roztoky

Jak bylo zmíněno výše, podstatou celého ošetření je aplikace aktivních látek do pleti. Konkrétní použité směsi záleží na typu problému a rozhodnutí pracovníka provádějící léčbu. Na naší klinice využíváme světové trendy a používáme ty nejkvalitnější roztoky. Jedním z nich jsou vysoce koncentrované peptidy ARES od značky Biorepeel.

Biorepeel

Ty jsou schopny normalizovat stav pokožky a opravit narušené procesy v pleti. Konkrétně jsou v řadě celkem čtyři produkty: Anti-age, Dermo Restructurant, Anti-Oxidant a Hair Booster. Jak už je vám jistě jasné, každý koktejl cílí na jiný problém.

ARES ® AK Dermo Restructurant

Roztok, jehož cílem je stimulace matné a zjizvené pokožky za účelem obnovení metabolických procesů, díky nimž bude pleť vypadat živější, zdravější a jasnější.

Mezi hlavní složky AK patří kyselina hyaluronová dvou různých molekulových hmotností, jedna nízká a jedna vysoká, dále kyselina jantarová a 14 aminokyselin. Kyselina jantarová je produkována v mitochondriích buňky, mitochondrie hrají zásadní roli v kůži a poskytují energii pro procesy, jako je buněčná signalizace, hojení ran a pigmentace. Kyselina jantarová urychluje taktéž metabolické procesy, které podporují omlazení pokožky a v konečném důsledku může pomoci zvýšit pevnost a pružnost pokožky.

Bylo prokázáno, že snižuje zánět, eliminuje kožní maz a pomáhá s vyblednutím tmavých pigmentových skvrn. Peptidy v AK podporují buněčný růst, syntézu kolagenu, syntézu elastinu a produkci glykosaminoglykanu. Modulátory zahrnují peptidy mědi ke stimulaci dermálních fibroblastů a vaskulárních endoteliálních růstových faktorů. Oligopeptid – 34 pro modulaci aktivity melaninu a tyrosinázy odmašťující tvorbu pigmentací. Pal Tetra peptid -7 inhibuje zbytečné zánětlivé reakce.

ARES® AA Anti Age

Speciálně vyvinutý pro redukci vrásek a obnovení pružnosti syntézou kolagenu, kyseliny hyaluronové a elastinu.

Formulováno s použitím trojnásobné hmotnosti hyaluronových kyselin a peptidů pro zlepšení povrchové textury z dermální úrovně. Účinek pentapeptidu-3 podobný botoxu poskytuje okamžité zlepšení. Oligopeptid -34 zlepšuje texturu a tón pleti, myristoyl pentapeptid -8 zlepšuje obnovu pleti, mikrocirkulaci, texturu a jas. Tripeptid -29 zvyšuje syntézu kolagenu.

Silná kombinace kyseliny hyaluronové a peptidů redukuje výskyt vrásek a omlazuje vzhled pleti.

ARES ® AO Antioxidant

Antioxidant AO je antioxidační a anti-aging ošetření používané pro foto a chrono stárnutí pleti s nedostatkem záření. 

Antioxidační složení je směsí silných aktivních látek s vychytáváním volných radikálů, protizánětlivou aktivitou a povrchovou stimulací krevního řečiště. Kurkumin zlepšuje ukládání kolagenu a zvyšuje hustotu fibroblastů a cév. Kyselina ferulová inhibuje enzymy, které katalyzují tvorbu volných radikálů a zesiluje aktivitu lapačů enzymů.

Má ochrannou roli pro hlavní kožní struktury: keratinocyty, fibroblasty, kolagen a elastin. Inhibuje melanogenezi, zvyšuje angiogenezi a urychluje hojení ran. Safranal podporuje inhibici exprese zánětlivých markerů, jako je interleukin, vykazující silnou protizánětlivou aktivitu.

ARES ® HB Hair Booster

Komplexní řešení používané k léčbě nejběžnějších onemocnění pokožky hlavy. Působí na opětovný růst vlasů, prevenci jejich padání, mikrocirkulaci a doplnění mikroživin.

Komplex růstových faktorů vyrobený z CG-αFGF [Sh-polypeptid-11], CG-IGF1 [Sh-oligopeptid-2], CG-KGF [Sh-polypeptid-3], CG-thymosin [Sh-oligopeptid-4] a Fucoidan z mořských řas podporuje růst vlasů, stimulaci cibulí a revitalizaci folikulů.

Extrakt swertia japonica napomáhá inhibici 5α-reduktázy a produkci DHT, čímž zabraňuje vypadávání vlasů, zatímco biotin je nezbytný pro růst zdravých vlasů. Růstové faktory CG-bFGF [Sh-Polypeptid-1], CG-VEGF [Sh-Polypeptid-9], CG-Copper [Cop-per Tripeptide-1] a arginin zvyšují mikrocirkulaci vlasové cibulky a posilují vlasy. Vitamíny B1, B5, B6, keratin a glukón železný pak poskytují energii pro obecnou stimulaci růstu.

Zdravá a krásná pleť za pomoci peptidových koktejlů

Zaujala-li vás zmíněná procedura mezoterapie za pomoci unikátních koktejlů ARES ® neváhejte nás kontaktovat. 

Impera Clinic je moderní estetická klinika hned se dvěma pobočkami v hlavním městě. 

Objednat se lze snadno online prostřednictvím našeho online rezervačního formuláře nebo nám v případě jakýchkoliv dotazů zavolat na číslo: +420 773 304 008. Naši vyškolení pracovníci vám za poplatek 500-1 000 Kč poradí ohledně všech vašich nejasností. Kromě toho, že dostanete veškeré informace o stavu vaší pleti, navíc obdržíte plán ošetření na míru. Kromě mezoterapie lze navíc aktivní látky vpravovat do pleti i pomocí biorevitalizace. Defacto jde o totožný zákrok jen s tím rozdílem, že v případě biorevitalizace pleti se využívá pouze injekční forma podání. O tom, která léčba je právě pro vaši pokožku vhodnější, vám taktéž poradí náš tým odborníků

Pro více novinek a aktuální akce sledujte naše webové stránky nebo náš Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i doporučovaných produktech v péči o pleť. 

Těšíme se na vaši návštěvu.