New skin Kyselina hyaluronová

„New skin“ aneb mezinárodní spolupráce přinesla nové revoluční ošetření

Každý z nás touží po krásné pleti bez jakýchkoliv problémů. Navíc ne každý máme trpělivost, a proto jsou pro nás důležité okamžité výsledky. Svět estetické medicíny je v tomto revoluční a inovativní. Díky novým studiím a postupům se vyvíjejí další a další zákroky, které svými benefity předčí kdejaké zavedené ošetření. Jedním takovým příkladem je zákrok „New skin“, který vyvinuli lékaři z Impera Clinic ve spolupráci s francouzským chirurgem M. A. Schererem. Tato nová estetická procedura vyniká kombinovaným složením kyseliny L-polymléčné a biomodulátoru, jenž dohromady tvoří ucelenou léčbu pro okamžitě pevnou a zářivou pleť. 

 1. Dermální fillery jsou trendy
 2. Syntetický polymer – kyselina L-polymléčná 
 3. Biorevitalizant nové generace
 4. Dokonalé spojení JuveLook a Novacutan BioPro
 5. Princip terapie
 6. Počet sezení
 7. Příprava na proceduru
 8. Kontraindikace
 9. Rekonvalescence
 10. Pevná a zářivá pleť jako u produktů od Mattela

Dermální fillery jsou trendy

Nechirurgická vylepšení pomocí kosmetických injekcí známé také pod názvem dermální výplně, jsou v České republice, a nejen zde, stále populárnější. Zjednodušeně řečeno jde o gelovitý materiál, který se pomocí jehly aplikuje pod kůži a jeho úkolem je snížit výskyt vrásek, pozvednout pleť a zlepšit její celkový stav. V estetické medicíně se v zásadě využívá několik typů fillerů. 

 • Kyselina hyaluronová – zkráceně HA je látka, která se přirozeně nachází v lidském těle. Vysoké koncentrace se nacházejí v měkkých pojivových tkáních a v tekutině obklopující naše oči. Kromě jiného se také objevuje v některých chrupavkách a kloubních tekutinách, stejně jako v kožní tkáni. Pomocí extrahování a přeformulování se z této kyseliny stal jeden z nejoblíbenějších druhů injekčních výplní, který se obecně využívá ke zlepšení kontur pokožky a snížení prohlubní kůže v důsledku jizev, poranění nebo vrásek.
  • Hydroxyapatit vápenatý – se stejně jako HA taktéž běžně vyskytuje v lidském těle, konkrétně v kostech. Vyrábí se biosynteticky, což v překladu znamená, že nedochází ke zpracování žádných živočišných produktů a tím i samotných zvířat. Tím se nejen snižuje riziko alergické reakce, ale není třeba provádět ani žádné kožní testy. Je známo, že tento typ injekční výplně poskytuje velmi přirozený výsledek, v pokožce nemigruje a vedlejší účinky jsou velmi vzácné. Hydroxyapatit vápenatý zkráceně CaHA byl poprvé použit ve stomatologii, kde má stejně jako v estetické medicíně za sebou již dlouhou a léty prověřenou historii. 
  • Polyalkylimid – se řadí mezi semipermanentní dermální výplň, kterou lékařští odborníci často využívají k léčbě hlubších vrásek, zvýraznění lícních kostí a pozvednutí kontur obličeje. 
 • Kyselina L – polymléčná a speciální typy biorevitalizantů

 

Každá z těchto látek má své výhody a nevýhody, stejně jako jedinečnou hustotu, životnost a texturu. To znamená, že konkrétní materiál může být více či méně vhodný pro konkrétní oblast obličeje nebo požadovaný výsledek. Výběr správného typu výplně obličeje, ale i dalších částí těla vyžaduje vedení zkušeného, ​​certifikovaného dermatologa nebo kosmetického chirurga, který dokonale rozumí anatomii lidského těla a je obeznámen s řadou dostupných výplní a jejich příslušnými injekčními technikami. Lékař důkladně zhodnotí všechny konkrétní oblasti ošetření, vyslechne si vaše požadavky a přání, zkontroluje, co lze očekávat před, během a po zákroku a na závěr zajistí co nejlepší možný kosmetický výsledek. 

Syntetický polymer – kyselina L-polymléčná 

Posledním dvěma zmíněným typům výplní věnujeme speciální pozornost. Jde totiž o látky, která jsou součástí terapie „New skin“. Konkrétně kyselina L – polymléčná patří mezi tzv. alfa-hydroxykyseliny a využívá se právě ke zmíněným výplním kůže. Její historie se datuje do roku 2004, kdy se poprvé začala využívat v souvislosti s onemocněním HIV. O pět let později se na základě rozsáhlých studií schválilo použití i pro oblast estetické medicíny. Pomocí injekční aplikace se kyselina polymléčná vstřikuje pod kůži, kde stimuluje produkci kolagenu a tím zajišťuje přirozené omlazení pleti. Vzhledem k tomu, že se navíc jedná o látku, která je biologicky odbouratelná, nevzniká ani žádné riziko ze strany bezpečnosti.

Oproti ostatním typům, jako je např. vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou nebo za pomoci hydroxyapatitu vápenatého se tento druh syntetického polymeru může pyšnit lepší účinností z hlediska hlubších vrásek a také delšími výsledky, které jsou samozřejmě velmi individuální, ale obecně mohou trvat i dva roky. 

Konkrétně kyselina L

Pro terapii „New skin“ se konkrétně používá polymer značky JuveLook, který obsahuje 42,4 mg kyseliny polymléčné a 7,5 mg nezesíťované kyseliny hyaluronové. Primárně zlepšuje strukturu a kvalitu pokožky a s jeho pomocí lze výrazně snížit nerovnosti povrchu pokožky. Nejběžnější indikací pro použití je: 

 • vrásčitá kůže, 
 • kruhy pod očima,
 • redukce rozšířených pórů, 
 • jizvy po akné a 
 • strie.

Hlavní předností výrobku je: 

 • světově jediné hybridní složení Poly D, L Lactyd + HA (kyselina hyaluronová) s velikostí částic 10 až 40 mikronů
 • účinnost a bezpečnost potvrzená klinickými studiemi
 • trvanlivost účinků – i více než 2 roky od posledního sezení
 • okamžitý účinek – díky kyselině hyaluronové
 • bezpečnost – FDA, CE certifikáty pro kyselinu polymléčnou
 • patenty a vlastní klinické studie
 • komfort zákroku – snadné vpichování a žádné ucpávání jehly během zákroku

Jak dokazuje výše uvedený výčet, tento typ výplně skvěle funguje i samostatně, avšak ve spojení s biomodulátory jde o umocnění celkového efektu, a ještě lepší výsledky. 

Biorevitalizant nové generace

Druhou a nedílnou složkou ošetření je biorevitalizant neboli gel, který se stejně jako kyselina polymléčná vstřikuje pod kůži.  Obvykle se skládá z kyseliny hyaluronové, vitamínů a dalších stopových prvků či antioxidantů. 

Pro metodu „New skin“ se však konkrétně využívá francouzská značka Novacutan řada BioPro. Ta vyniká nejen svými rychlými výsledky omlazení, ale i vylepšeným složením díky čemuž vyniká nad ostatní biorevitalizanty. Hlavními složkami Novacutanu jsou čisté aminokyseliny vložené do tekuté sítě kyseliny hyaluronové, která byla metodou 3*DVS přetransformována do své mikropodoby. Díky tomu léčivo eliminuje vnější i vnitřní kožní změny, což má za následek obnovení oválu obličeje, odstranění kruhů pod očima a dosažení efektu zářivé pleti.

Biorevitalizant nové generace

Injekce navíc chrání kůži před slunečním zářením a dokáží opětovně nastartovat proces regenerace pleti. 3 fáze působení tzv. extracelulární, intracelulární a subcelulární se navíc skvěle hodí jak pro problémy spojené s akné, dehydratací pokožky, jejím nerovnoměrným tónem tak i drobnými jizvami. 

Dokonalé spojení JuveLook a Novacutan BioPro

Spojení dvou jedinečných látek, které se samostatně používají pro výplně, je podstatou krásné a hebké pleti jakou můžete mít i vy. Zákrok vyniká nejen okamžitým efektem, ale i dalšími benefity. V zásadě jde o korekci a prevenci změn souvisejících s věkem a problematickou pokožkou, což jsou de facto výhody dermálních fillerů. Předností metody je navíc i fakt, že je vhodná nejen pro ženy, ale i pro muže, kteří si stejně jako ženy zaslouží pravidelnou kosmetickou péči. 

Princip terapie

Stejně jako u výplní i „New skin“ je ambulantní zákrok, který se provádí na počkání. Vyškolení odborníci z Impera Clinic aplikují pomocí tenké jehly pod kůži kombinaci zmíněných látek a vy se po maximálně 60 minutách můžete ihned vrátit zpět do běžného života. Pro minimalizaci bolesti a nepohodlí se navíc používá lokální anestetikum, které zajistí, že celé ošetření je pro klienta příjemnou relaxací. Konkrétní poměr léčivých látek záleží na hloubce problémů a na specialistovi provádějící zákrok. Každý léčebný protokol se tedy řídí pacientem a je velmi individuální. 

Počet sezení

Pro maximální účinky se doporučuje absolvovat balíček tří procedur v rámci jednoho maximálně 1,5 měsíce a následně efekt udržovat 1 x za 3-4 měsíce. 

Příprava na proceduru

Stejně jako před každým jiným ošetřením i zde je základem důkladné odlíčení pleti. Vy se fakt tímto faktorem nemusíte vůbec stresovat. Naši pracovníci vaši pleť vyčistí a připraví na zákrok i bez vaší pomoci. Jediné, co je důležité, je informovat odborníka o lécích, které užíváte. Některé typy léčivých přípravků totiž mohou být kontraindikovány a způsobit nechtěné problémy. 

Kontraindikace

Aplikaci výplní omezují níže uvedené stavy: 

 • alergie na kyselinu hyaluronovou nebo směs látek obsaženou v injekcích, 
 • infekční stavy a onemocnění, 
 • kojení a gravidita,  
 • onkologická onemocnění, 
 • poruchy srážlivosti krve, 
 • diabetes či 
 • autoimunitní onemocnění jako je např. lupus. 

Kyselina hyaluronová

Trpíte-li některých z výše uvedených problémů, vždy buďte 100 % upřímní a poraďte se jak s odborníkem provádějícím terapii, tak případně i se svým lékařem. 

Rekonvalescence

Bezprostředně po zákroku můžete na pokožce zaznamenat drobné zarudnutí v místech vpichu nebo výskyt modřinek. Jedná se o zcela běžnou reakci, ke které navíc patří i zvýšená bolestivost nebo pocit tlaku či napětí v místě ošetření. Všechny tyto příznaky obvykle rychle vymizí a během několika hodin max pár dní nebudete cítit žádné nepohodlí. 

Odborníci vám kromě jiného mohou doporučit i omezení některých sportovních aktivit. Neplatí to však pro každý případ. Jednotlivý pacienti reagují odlišně a doporučení mohou být drobně odlišná. 

Pevná a zářivá pleť jako u produktů od Mattela

Krásnou a zdravou pleť chce každý z nás. Pokud vás tedy tento popsaný zákrok zaujal, neváhejte se objednat k nám na kliniku. V centru Prahy máme dvě pobočky: 

Napište nám na email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolejte na + 420 773 304 008 (pobočka Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00). 

Využít navíc můžete i náš online rezervační formulář, kde si lze rezervovat i další z výčtu našich služeb. 

Pro více novinek a aktuální akce sledujte také naše webové stránky nebo Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů nejen o jednotlivých zákrocích, ale i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Pro odborníky z oblasti estetické medicíny nám dovolte ještě zmínit, že metoda „New skin“ je jedním z protokolů IMA injection course, který se pod záštitou International Medical Academy bude konat na podzim v Praze. 

Těšíme se na vaši návštěvu.