Dermální výplně praha

JuveLook a Lenisna – hybridní výplně vrásek a jejich hlavní použití

JuveLook a Lenisna – hybridní výplně vrásek a jejich hlavní použití

Když se řekne JuveLook a Lenisna málokdo bude vědět o co se jedná. Není to však žádný nedostatek, většinou jen estetičtí odborníci nebo jedinci, kteří s produkty již mají zkušenost vědí, že se jedná o biostimulační dermální výplně. Dermální výplně známé jako fillery, jsou gelovité látky, které se injekčně vpravují do kůže, kde uvolňují konkrétní léčivou směs.

Mezi nejznámější dermální výplně patří bezpochyby kyselina hyaluronová (HA), která se primárně využívá ke zmírnění vrásek a jako hlavní anti-age produkt. V estetické medicíně však existují i další látky, které kromě omlazení pleti působí i na další problémy. Jedná se o kyselinu L-polymléčnou kterou právě obsahují zmíněné produkty JuveLook a Lenisna. Co všechno tedy tato kyselina umí a v čem spočívá výjimečnost těchto přípravků? To vám prozradíme v níže uvedeném článku.

 1. Odborné pojetí aneb co to je PLA, PLLA a PDLLA?
 2. Lenisna a 3 hlavní indikace
 3. JuveLook pro redukci akné i ošetření kolem očí
 4. Jak Lenisna a JuveLook funguje?
 5. Vlastnosti a výhody použití fillerů Lenisna a JuveLook
 6. Ošetřete svou pokožku unikátním výplňovým roztokem

 

Odborné pojetí aneb co to je PLA, PLLA a PDLLA?

PLA neboli polylaktická kyselina existuje již více než 40 let a používá se v širokém množství produktů denní potřeby od 3D tisku až po produkty kosmetického omlazení. PLA je k dispozici v různých typech, jako je kyselina poly-D-mléčná (PDLA), kyselina poly-DL-mléčná (PDLLA) a kyselina poly-L-mléčná (PLLA). Když se tedy budeme bavit o dermálních výplních nejčastější složkou je PLLA a PDLLA. 

Proces stárnutí obličeje začíná zhruba kolem 20. roku života, kdy se zpomaluje rychlost obnovy buněk. Než jsou však vidět první projevy může to trvat i roky. Každý jedinec je v tomto případě individuální a u některého se vrásky objeví ihned zatímco u jiného to trvá déle. Skvělou možností, jak předcházet a eliminovat již vzniklé rýhy jsou kožní výplně.

Ty lze rozdělit do dvou kategorií. Na dočasné biologicky odbouratelné výplně a na trvalé řešení. Vzhledem k tomu, že proces stárnutí je nepřetržitý a postupný používají se dnes už jen dočasné výplně. 

Pomineme-li ty nejznámější fillery jako je kyselina hyaluronová a hydroxid vápenatý dostáváme se ke kyselině L – polymléčné a jejím dalším odvozeninám. Ty byly schváleny jako kožní výplně v Evropě v roce 1999 pod obchodním názvem New-Fill. V roce 2004 však došlo ke změně na název Sculptra a ke schválení ze strany FDA v USA. I když primárně se tyto látky používaly pro léčbu lipoatrofie související s HIV, byly během pár let ustanoveny jako jedna z možností právě pro estetické účely. 

Lenisna a 3 hlavní indikace

Produkt Lenisna je navržen jako časově působící výplň s koncentrací 170 mg PDLLA kyseliny poly-DL-mléčné a 30 mg nezasíťované kyseliny hyaluronové. Úpravou množství roztoku a velikosti částic od 50 do 60 mikrometrů a jejich kombinací s nezasíťovanou kyselinou hyaluronovou byl získán hybrid, který je vhodný pro aplikaci do podkožní nebo periostální tkáně.

Jedinečnost produktu však netkví jen v samotném složení, ale v širokém spektru problémů, se kterými dokáže pomoci. 

Lenisna

Obnovení objemu kůže

Jako první se pojďme podívat na objem kůže. Opět zde musíme zmínit věk, protože právě s jeho nárůstem souvisí to, že naše pokožka ochabuje a vytrácí se z ní kolagen a elastin. Tím, že tyto látky ubývají, dochází k tomu, že zcela přirozeně pokožka ochabuje. Bohužel tento proces se netýká jen obličeje, ale celého našeho těla. Stejně tak jako tedy povolují naše tváře, tak povolují i svaly na rukou, pevnost prsou, pozadí a dalších částí těla. S tímto faktem se zejména ženská část populace velmi těžce srovnává, protože ani pravidelným cvičením nelze tento proces zcela zastavit.

Přípravek Lenisna si s tím však dokáže účinně poradit. Směs látek, které Lenisna obsahuje, působí totiž jako pleťový booster, který stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu a tím navrací objem ochablé pokožce nejen na obličeji, ale i v dalších částech těla. 

Redukce celulitidy 

S poklesem objemu kůže úzce souvisí i další indikace, kdy je tato dermální výplň vhodná. Jedná se o celulitidu. Problém, který je nechvalně známý zejména ženám. Pomerančová kůže si totiž nevybírá a ať se snažíme sebevíce, trpí jí téměř každá žena bez ohledu na váhu nebo životní styl. I když ve skutečnosti nejde zpravidla o zdravotní problém, ale spíše kosmetický neduh, je její výskyt velkým zásahem do sebevědomí. Pokud chcete namísto již vyzkoušených nejrůznějších krémů, gelů a olejíčků řešení, které opravdu funguje, jsou pro vás dermální fillery Lenisna skvělou volbou.

Redukce celulitidy praha

PLLA stimuluje kolagen přímo v oblastech, do kterých je aplikován. Má tedy vyplňující účinek na prohlubně, které se postupně vyplňují a okolní kůže se krásně napíná. I když je zpravidla nutné absolvovat více sezení, je léčba celulitidy touto metodou velmi úspěšná a vykazuje dlouhodobé výsledky. 

Obličejové vrásky a další známky stárnutí 

Jak již bylo výše zmíněno, Lenisna je progresivní stimulátor kolagenu určený k postupnému a přirozenému omlazení a pozvednutí objemu dermis. Toto ošetření se proto kromě jiného hojně používá i k řešení hlubokých vrásek a ochablé pleti. Duální receptura využívající kyselinu poly-DL-mléčnou a kyselinu hyaluronovou přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu a těží z hydratace, která je pro celý proces vyplnění vrásek zcela zásadní. 

JuveLook pro redukci akné i ošetření kolem očí

JuveLook je stejně jako výplň Lenisna hybridní filler, který v sobě nese kromě kyseliny poly-DL-mléčné i kyselinu hyaluronovou. Základní odlišnost je však v poměru a následné indikaci. JuveLook obsahuje 42,5 mg PDLLA a 7,5 mg nezasíťované kyseliny hyaluronové. Díky odlišnému poměru látek je produkt vhodný pro následující problémy. 

JuveLook pro redukci akné

Redukce akné a jeho jizev 

V estetické medicíně existuje nespočet zákroků, které jsou vhodné pro léčbu akné. Nejčastěji se jedná o lasery nebo mikrojehličkování. Tyto postupy však nepůsobí dostatečně do hloubky a nedokáží tedy účinně řešit poškozenou kůži následkem akné. JuveLook však díky kombinaci PDLLA a HA podporuje produkci kolagenu a tím pozvedá pokožku a přirozeně léčí její vzhled. Samotná kyselina hyaluronová navíc podporuje hydrataci pokožky, čímž chrání pokožku před znečištěním a souvisejícím ucpáváním pórů. Dostatečná hydratace mimo jiné také podporuje hojivé procesy a aktivně bojuje s tvorbou nežádoucích boláčků. 

Oční vrásky a omlazení očního okolí 

Patentovaná mikročástice PDLLA společnosti JuveLook ve spojení s kyselinou hyaluronovou je jediným přípravkem na trhu, který je vhodný pro obnovu mladistvého vzhledu očních partií přirozeným a postupným způsobem. Právě díky molekulární velikosti látek s sebou nese aplikace minimální nežádoucí účinky, které často spočívají v riziku hrudek a granulomů. 

omlazení očního okolí

Po vstříknutí směsi začne v dermis okamžitě působit HA, čímž se bezprostředně dostaví hydratační účinek. Ultrajemné částice PDLLA pak stimulují fibroblasty a indukují přirozenou produkci kolagenu. Postupem času jemná oblast kolem očí opět získá zásoby kolagenu a elastinu a tím dojde k přirozenému vyplnění objemu, redukci tmavých kruhů pod očima, minimalizaci vrásek a celkovému zlepšení textury kůže. 

Redukce jemných linek a vrásek 

Stejně jako u Lenisny ani zde nelze opomenout celkový vliv na tvorbu vrásek a jejich případnou eliminaci. Směs léčivých látek a jejich poměr zajišťuje, že pleť je krásně hydratovaná, pružnější a tím má celkově zdravější vzhled. 

Jak Lenisna a JuveLook funguje?

Ať už se jedná o jakoukoliv indikaci produkt Lenisna i JuveLook zahrnuje tři fáze působení: 

 1. Den aplikace – Bezprostředně po injekci se částice obsažené v přípravku rychle lokalizují a vyplňují vrásčitá místa materiálem HA. Současně mikročástice PDLLA zabraňují migraci hydrogelu HA z cílové oblasti a zvyšují soudržnost prostřednictvím svých jedinečných vlastností.
 2. Po měsíci – Po uplynutí zhruba 30 dní začíná HA podléhat hydrolýze a nastupují mikročástice PDLLA, aby podpořily produkci kolagenu a zvýšily elasticitu pokožky. V této klíčové fázi získává význam působení PDLLA, což vede k trvalé, dlouhodobé syntéze kolagenu.
 3. Po půl roce – Po šesti měsících se plně projeví pozoruhodné výsledky. Produkt postupně prochází biodegradací a zároveň obnovuje objem pokožky fyzickou stabilizací a tvorbou nově syntetizovaných kolagenových vláken. Tato vlákna si udržují přirozený efekt po dlouhou dobu.

Vlastnosti a výhody použití fillerů Lenisna a JuveLook

 • jediná hybridní receptura na světě kombinují kyselinu poly-DL-mléčnou a kyselinu hyaluronovou s molekulární velikostí částic 
 • účinnost a bezpečnost potvrzená klinickými studiemi
 • trvanlivost účinků – přes 2 roky od posledního ošetření
 • okamžitý efekt – díky kyselině hyaluronové
 • bezpečnost – certifikáty FDA a CE pro kyselinu polymléčnou
 • komfort zákroku – rychlá a bezbolestná terapie

Další informace o přípravě na sezení, rekonvalescenci, počtu opakování a případných kontraindikací lze najít v popisu služby. 

Ošetřete svou pokožku unikátním výplňovým roztokem

Trápíte-li se některým z výše uvedených problémů a máte za to, že hybridní fillery zmíněných značek by pro vás mohly být účinným řešením, neváhejte se obrátit na kliniku Impera Clinic. Jsme moderním zařízením se špičkovými odborníky, kteří vám nejen poradí, ale sestaví i konkrétní léčebný plán. Kromě zmíněných výplní JuveLook a Lenisna u nás lze podstoupit i další typy zákroků, ze kterých si jistě vyberete to pravé. 

V centru hlavního města Prahy máme dvě pobočky: 

Objednat se lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00).

K dispozici je vám mimo jiné i náš online rezervační formulář.

Zajímá-li vás více informací, doporučujeme navštívit naše webové stránky nebo Instagram, kde se dozvíte spoustu zajímavých tipů a postřehů o jednotlivých zákrocích, ale najdete zde i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.