péče o pleť pro muže

7 oblíbených estetických ošetření pro muže

7 oblíbených estetických ošetření pro muže

Estetický průmysl se neustále rozvíjí a jde kupředu. Objevují se nové a nové přístupy a trendy. A není se čemu divit. Každý z nás totiž chce vypadat dobře, a proto péči o svůj zevnějšek vynakládáme více času i financí. I když historicky byla většina kosmetických a estetických ošetření zaměřena na ženy dnes se tento trend mění.

Ženy sice stále tvoří většinu této tržní demografické skupiny, ale stále více mužů vyhledává zákroky, které zlepší stav jejich pleti a kůže samotné. Je logické, že i muži chtějí vypadat dobře a uvědomují si, že správně vybrané ošetření jim dokáže pomoci s běžnými problémy pleti a tím i se zvýšením sebevědomí.

Dámy nám tedy pro tentokrát prominou a my se dnes zaměříme na mužskou část populace a představíme si top 7 procedur, které muži nejčastěji podstupují a jaké jsou jejich benefity.

  1. Aplikace botulotoxinu
  2. Dermální fillery
  3. Laserová epilace
  4. Odstranění tetování
  5. Fotona léčba akné
  6. Vlasová mezoterapie
  7. Beautylizer
  8. I muži mají své dny

Aplikace botulotoxinu

Jako první se pojďme podívat na ošetření, které je velmi známé a často kolem něj panuje spousta mýtů. Jedná se o botulotoxin známý spíše jako botox. I když je toto označení určeno až pro pojmenování konkrétního obchodního produktu, většina lidí ho používá pro označení dané služby.

Botulotoxin je bakteriální neurotoxin, který svými vlastnostmi způsobuje svalovou paralýzu. V historii, ale i v současné době proto můžeme najít zmínky o onemocnění zvané botulismus, které právě tento toxin vyvolává.

I když se jedná o opravdu závažnou chorobu, tak při samotné aplikaci botulotoxinu se není čeho obávat. Roky vědeckých výzkumů zkoumaly různé typy tohoto toxinu a pro estetickou medicínu určily jako nejlepší možný typ A.

Ten je tedy oficiálně považován za lék a pro zkrášlování pleti se užívá již více než 20 let. Díky tomu, že do pleti se aplikuje až 1000x menší dávka, než je v těle přítomna při chorobě botulismu, není na místě žádný strach. 

estetických ošetření pro muže

Stejně jako ženy i muži podstupují tento zákrok primárně za účelem vyhlazení vrásek. Botulotoxin si totiž umí skvěle poradit s vráskami kolem očí, mezi obočím, kolem rtů či na čele. Velmi rychle, bez nežádoucích prostojů a téměř bez bolesti tak lze získat krásně mladistvou pleť.

To však není všechno, aplikace botulotoxinu dokáže pomoci kromě vrásek i s ostatními problémy. Dalším nejvíce vyhledávaným ošetřením ze strany mužů, je léčba hyperhidrózy neboli nadměrného pocení. Zkráceně řečeno, se jedná o situaci, kdy se tělo nadměrně potí i když k tomu není zjevný důvod.

Tato situace je velmi nepříjemná a zasahuje do každodenního života jedince a ovlivňuje jak jeho sebevědomí, tak i psychickou pohodu. I když v současné době existují speciální léky, které problém dokážou zmírnit, mají velký počet nežádoucích účinků, a proto se jako lepší řešení jeví právě aplikace botoxu.

Ten lze aplikovat do různých částí těla, které jsou nadměrnou perspirací postiženy a už během pár dní je možné pozorovat první účinky. Stejně jako v případě vrásek je i tento postup zcela bezpečný, velmi rychlý a má minimum vedlejších účinků. 

Dermální fillery

Každá pleť bez ohledu na pohlaví začíná zhruba kolem 25 roku života stárnout. Důvodem je, že v pleti ubývá kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Právě tyto látky jsou zodpovědné za mladistvý vzhled a jejich úbytek tedy logicky vyvolává první známky stárnutí. Jako první se objevují mimické vrásky, které se postupem času prohlubují a stávají se viditelnějšími.

Pokrok v estetické medicíně naštěstí zajistil, že tento problém lze velmi snadno řešit. Pomineme-li již zmíněný botox, jsou skvělou alternativou právě dermální výplně.

Ty fungují na bázi vpravování chybějících látek do pleti. Prostřednictvím injekcí jsou kůži suplementovány přirozené látky, které se v lidském těle běžně vyskytují, jen s přibývajícím věkem jejich množství upadá. Jedná se tedy primárně o kyselinu hyaluronovou, kyselinu poly-L-mléčnou a hydroxyapatit vápenatý.

Všechny tyto složky mají jeden hlavní úkol, a to přirozeně podpořit produkci kolagenu. Kůže se nabudí a vy již po pár dnech můžete sledovat první účinky. Kromě řešení mimických vrásek jsou výplně skvělé na hluboké nosoretní rýhy, korekturu rtů, modelaci brady, lícních kostí, výplně tváří či vyplnění jizev po acne vulgaris.

Vzhledem k tomu, že se navíc jedná o miniinvazivní proceduru, lze ji kombinovat i s dalšími typy ošetření. Právě ve spojení se zmíněným botoxem se jedná o skvělé omlazující duo.

Laserová epilace

Stejně jako nadměrné pocení, je častým problémem u mužů nadměrné ochlupení. To se může objevit kromě nohou a rukou i na zádech, ramenou, hrudníku nebo v oblasti břicha. V případě, že vás tento jev trápí, jistě víte, jak je nepříjemné a pracné holit vše ručně.

Právě pro tyto případy existuje laserová epilace. Ta spočívá v odstranění chloupků i s jejich kořínkem. Světlo laseru totiž pronikne až k vlasové cibulce, kterou zahřátím zničí. Výsledkem je, že chloupky světlají a rostou méně a méně. To lze mimo jiné pozorovat už po prvním ošetření.

Laserová epilace pro muže

Oproti klasické depilaci pomocí žiletek nebo strojů, navíc nehrozí podráždění okolní kůže a v konečném důsledku vás cena procedury vyjde mnohonásobně méně než neustále dokupování depilačních pomůcek. Benefitem je navíc i fakt, že celý postup je bezbolestný, rychlý a funguje na všechny typy ochlupení bez ohledu na jejich umístění, tloušťku či barvu. 

Odstranění tetování

V mladistvém věku se většina z nás poddá impulzivním nápadům. Jedním z nich je i tetování. Pro někoho může jít o skvělou a promyšlenou vzpomínku, ale jiní se postupem času za danou malůvku můžou začít stydět a neuvážené volby začnou litovat.

Dnes už však naštěstí neplatí, že tetování je celoživotní záležitostí. Existují totiž estetické přístroje, které efektivně zajistí odstranění jakékoliv malůvky. Dokonce nezáleží ani na tom, zda se jedná o černobílé nebo barevné tetování. Řeč je o speciálním typu laseru, který se nazývá Fotona StarWalker MaQX.

Ten se od ostatních typů liší vyšší výkonností a kombinací 4 vlnových délek a 14 laserových modalit. To je zcela unikátní, protože právě díky těmto vlastnostem dokáže vyškolený odborník zvolit konkrétní program tak, aby se efektivně odstranila barva tetování bez nežádoucích kontraindikací a vlivu na okolní kůži.

Zjednodušeně řečeno barva z nechtěné nebo nepovedené malůvky se rozpadne na malé částice pigmentů, které jsou následně vyplaveny díky imunitnímu systému lidského těla. 

Fotona léčba akné

Akné je známé kožní onemocnění, které minimálně jednou za život potrápí každého jedince. Bez ohledu na pohlaví nebo věk se zkrátka každý z nás jistě setkal s nechtěnými pupínky, které snižují naše sebevědomí. U většiny osob se naštěstí jedná o dočasný stav, který obvykle po pubertě zcela vymizí. Bohužel toto pravidlo však neplatí u všech a akné přetrvává i do dospělosti.

Důvodů proč tomu tak je, může být široké spektrum od dědičnosti, nevhodné péče o pleť až po působení hormonů. Vzhledem k tomu, že se konkrétní příčinu často nepodaří zjistit, lze podstoupit speciální typ zákroku, který pleti zaručeně pomůže i bez ohledu na příčinu samotného akné. Hovoříme o laserové terapii pomocí přístroje Fotona.

Toto zařízení proniká do hloubky 8 mm, kde působením tepla rozpouští kožní maz a zlepšuje jeho odtok prostřednictvím vlasového folikulu. Díky tomu se pokožka neucpává a na pleti následně nevznikají nevzhledné boláčky. Benefitem celé terapie je navíc i fakt, že odstraňuje zarudnutí a pleť působí svěžím a vyrovnaným dojmem. Kromě toho, že laser se nejčastěji používá na oblast obličeje, ho lze použít i na další zasažené části těla jako jsou např. záda nebo hruď. I když dosažení trvalých výsledků vyžaduje určitý počet opakování, první výsledky jsou viditelné již po první proceduře. 

Pro maximální hojení a správnou péči o dermis lze navíc zákrok pomocí laseru Fotona kombinovat i s klasickým čištěním pleti. Vyškolený odborník zhodnotí stav vaší dermis a na základě konkrétního léčebného postupu vám pleť dokonale vyčistí a následně ošetří zmíněným přístrojem. S péčí o dermis a redukcí akné mimo jiné souvisí i správně zvolená kosmetika.

Před jejím výběrem je vhodné poradit se s konkrétním odborníkem, který zjistí, jaký typ je pro vás ten nejlepší. I přestože většina přípravků není označena dovětkem, že se jedná o péči pro mužskou dermis, ve skutečnosti nezáleží na tom, zda produkt užívá žena nebo muž. Pokud si však na tomto označení potrpíte, nezoufejte. I takových kosmetických přípravků je na trhu spousta.

Za zmínku např. stojí Hydropeptide Men´s Age Defense Kit. Jedná se o sadu přípravků vyvinutou speciálně pro mužskou pleť. V sadě najdete kromě čistícího přípravku, krém pro hydrataci a sérum, které účinně omlazuje dermis. Celá kosmetika Hydropeptide je velmi unikátní a díky obsaženým peptidům se jedná doslova o anti-age lídra, s kterým jistě nešlápnete vedle. 

Vlasová mezoterapie

Řídnoucí a slábnoucí vlasy jsou dominantou mužů i žen. Paradoxně tento problém obvykle více trápí muže. Není se však čemu divit. Každý má jiné preference a to, že pro někoho je pleš žádoucí, nemusí platit pro druhého. Marketingové společnosti se nás dennodenně snaží ve svým reklamách přesvědčit, že na tento problém stačí používat speciální typy šamponů a je vystaráno.

Vlasová mezoterapie pro muže

Bohužel tak snadné to není a pokud navíc máte dědičné předpoklady k úbytku vlasů, šampon problém jen zmírní nebo oddálí. Proto je nutné zahájit včas léčbu, která se zaměří jak na správné kosmetické produkty, tak i na suplementaci vitamínů a doplňků stravy, tak i na samotnou podporu vlasových cibulek. Hovoříme o vlasové mezoterapii. Speciálním typu zákroku, který pomocí jehliček nebo mikrojehličkového pera uvolňuje do vlasové pokožky konkrétní druh přípravku, který zabrání padání vlasů a podpoří naopak jejich růst.

Vlasy nejenže jsou na pohled plné života, ale navíc netrpí ani známými problémy typu lupů, seborey nebo nadměrného šedivění. Pro maximální účinky je navíc možné kombinovat mezoterapii s plazmaterapií, kde se využívá vlastní plazma, která se následně aplikuje do vlasové pokožky. 

Beautylizer

Zejména sportovci nám jistě dají za pravdu, že velmi oblíbenou procedurou je ošetření pomocí Beautylizeru. Jedná se o systém, který funguje na principu vibrokomprese a červeného světla. V lidské kůži se nachází obrovské množství receptorů a nervových vláken. Ty jsou nejen cvičením, ale i sedavým zaměstnáním narušeny a je třeba je obnovit. A právě k tomu skvěle přispívá Beautylizer.

Nejenže totiž zmírňuje svalové napětí a bolestivost svalů, ale zároveň působí i na nervový systém a má prokazatelné sedativní účinky. To však není všechno, vibračně kompresní masáž zlepšuje tok lymfy a tím podporuje i celý imunitní systém a kvalitu kůže.

Po ošetření tedy bude vaše pokožka nejen uvolněná, ale i krásně vypnutá a celkově se zlepší její vzhled. V případě, že vás tedy trápí např. celulitida, která se nevyhýbá ani mužům, nebo chcete redukovat své tukové zásoby, je tato terapie skvělou volbou. 

I muži mají své dny

Oblast estetického průmyslu již není striktně určena jen pro ženy. Sedm popsaných procedur jasně dokazuje, že není třeba žádného ostychu a pokud vy, jako muži řešíte jakýkoliv problém, neváhejte se obrátit na vyškolené odborníky. Naše klinika Impera Clinic poskytuje kromě zmíněných léčebných terapií širokou škálu zákroků, ze kterých si jistě vyberete. 

Kontaktovat nás lze přes email recepce@imperaclinic.cz nebo zavolat na + 420 773 304 008 (adresa Králodvorská 663/13, Praha 1, 110 00) či +420 776 473 564 (pobočka Českomoravská 2510/19, Praha 9, 190 00).

K dispozici je vám mimo jiné i náš online rezervační formulář.

V centru Prahy máme dvě pobočky: 

Zajímá-li vás více informací, doporučujeme navštívit naše webové stránky nebo Instagram, kde se dozvíte spoustu zajímavých tipů a postřehů o jednotlivých zákrocích, ale najdete zde i oblíbené fotky ze zákroků známé jako „před“ a „po“. 

Těšíme se na vaši návštěvu.