...

Lymfodrenážní masáž

Hlavní | Naše služby | Lymfodrenážní masáž

Lymfodrenážní masáž aneb manuální lifting obličeje

1. Historie
2. O zákroku
3. Výhody zákroku
4. Chirurgický lifting x lymfodrenážní masáž
5. Základní princip masáže
6. Studie dokazující účinky
7. Délka procedury
8. Opakování procedury
9. Rekonvalescence
10. Kontraindikace
11. Výsledky

Mnozí z vás již určitě slyšeli o tom, že vliv lymfatického systému je pro náš organismus zcela klíčový. Nejčastěji se v této souvislosti skloňuje pojem celulitida, ale víte, že mízní soustava je zodpovědná i za další onemocnění a ovlivňuje celkové zdraví organismu? Pokud jste o tomto faktu ještě neslyšeli, pak právě pro vás je níže uvedený článek, který vás seznámí s lymfodrenážní masáží obličeje a jejími bonusy. 

Spojte příjemné s užitečným a dopřejte si lymfodrenáž, díky které bude vaše pleť omlazená a vy načerpáte novou energii.

Historie

Povědomí o lymfatickém systému bylo známo již za dob Hippokrata a Aristotela. Po 17. století došlo k výraznému posunu, kdy byl poprvé popsán mízní systém jako celek a byly označeny jeho hlavní funkce. Na základě těchto výzkumů se později začal studovat vliv hmatů na lymfatický systém. Tento fakt lze označit za základ současné lymfodrenáže. Metoda se osvědčila a v roce 1967 byla založena první společnost pro Manuální lymfodrenáže.

Lymfodrenážní_masáž

V České republice byl průkopníkem doktor Bechyně, jehož zásluhou byla založena Česká lymfologická společnost a zároveň proběhlo první školení, jak správně poskytovat manuální lymfodrenáž. 

Speciální liftingovou masáž, založenou pro potřeby obličeje, popsal poprvé Robert Al Aref, který využil své poznatky ze studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a z vlastní praxe v zahraničí.

O zákroku

Lymfodrenážní masáž je neinvazivní ošetření, které využívá k zákroku jemné hmaty vyškoleného odborníka. Díky tomu je tato metoda velmi jemná a šetrná k pokožce. Masírováním svalstva v obličeji dochází ke zlepšení prokrvení kůže, k regeneraci struktur pokožky, ke správnému odvodu odpadních látek a tím ke zlepšení látkové přeměny a následně k eliminaci podkožních tukových buněk. Kromě vizuálních benefitů má masáž široké benefity pro naši psychiku a pro celkové zdraví organismu.

Výhody zákroku

Lymfatická drenáž dokáže: 

 • osvěžit a rozjasnit pleť,
 • odstranit otoky,
 • zlepšit akné,
 • zabránit vzniku tmavých kruhů pod očima,
 • zlepšit hojení a regeneraci kůže,
 • zbavit kůži odpadních látek a toxinů,
 • ulevit od bolesti hlavy a migrén,
 • vyhladit pokožku, 
 • zlepšit její elasticitu,
 • eliminovat vznik vrásek, 
 • zpomalit stárnutí pleti, 
 • zlepšit prokrvení pokožky,
 • zlepšit stav chronických onemocnění dutin,
 • pomoci při obrně lícního nervu, po mozkové příhodě, při borelióze,
 • zmírnit únavu, 
 • snížit psychické napětí a
 • zvýšit sebevědomí.

Chirurgický lifting x lymfodrenážní masáž

Abychom správně vysvětlili benefity a princip lymfodrenážní masáže, je nutné vysvětlit pojem lifting. Lifting je ošetření, které zmírňuje a předchází vzniku nových vrásek. Ve své podstatě je tedy liftingem i lymfodrenáž. Rozdíl však spočívá v tom, že lymfodrenáž je prováděna manuálně, zatímco lifting může být provádět i invazivně. Nejznámější je chirurgický a tzv. niťový lifting.

Manuální_lifting

Niťový lifting je miniinvazivní zákrok, při kterém se do podkoží zavádí tenké nitky. Ty mají za úkol pozvednout pokleslé tkáně obličeje a krku a napomoci k mladistvému vzhledu. Na rozdíl od manuálního liftingu však zanechávají modřinky a otoky. Náročnější je i rekonvalescence a regenerace organismu. 

Chirurgický lifting vytahuje povolenou kůži, jejíž přebytky se následně odstraní. Ošetření se provádí v celkové anestezii a představuje, stejně jako každá jiná operace, velký zásah pro organismus. Stejně jako u niťového liftingu je i proces hojení zdlouhavější a více bolestivý. 

Ať už se, z jakéhokoliv důvodu, vyhýbáte nebo obáváte invazivního zákroku, je pro vás manuální lymfodrenáž obličeje tím nejlepším možným řešením. 

Základní princip masáže

Vlivem věku naše pleť ochabuje a zejména kolem úst, očí a na čele se nám tvoří vrásky. Manuální lymfodrenáž je jedním z prvků anti-age faceliftingu a dokáže tak oddálit proces stárnutí pokožky. Jednoduché masážní hmaty zlepšují vzhled a kvalitu pleti natolik, že dochází ke změně celkového výrazu obličeje. Mizí strhané a unavené rysy a pleť je prokazatelně mladší a svěžejší. 

Krouživými pohyby, zkušené masérky nebo maséra, se jemně masíruje odlíčená oblast za ušima, střed čela, spánky, brada a následně okolí očí a nosu. V důsledku masáže dojde k aktivaci obličejového svalstva a lymfa začíná pracovat. Nejprve se uvolní hlavní uzliny a následně lymfa začne odvádět odpadní látky, vodu a choroboplodné zárodky, které vznikly v důsledku činnosti našeho metabolismu. 

Na rozdíl od krve není lymfa ovládána činností našeho srdce. K její funkčnosti je zapotřebí fyzická aktivita. Pokud tedy má naše pleť málo „pohybu“ je pohyb mízy omezen a její cirkulace rapidně klesá. Následkem je pak zanesený mízní systém, který způsobuje nejrůznější zmíněné vnější, ale i vnitřní problémy. 

Lymfatická_drenáž_dokáže

Pro maximální efekt lze lymfodrenáž kombinovat i s kosmetickým ošetřením. V takovém případě se, dle diagnostiky pleti, aplikují na pleť klienta nejrůznější kosmetické přípravky. Výsledkem tak je nejen eliminace vrásek, ale i dokonale čistá pleť.  

Masáž lymfy je možné zvládnout i v pohodlí domova, ale je nutné dodržovat určité zásady, aby nedošlo k nežádoucím účinkům. Pokud by byl tlak na lymfatické uzliny velký nebo nevhodný, hrozí riziko otoků nebo narušení správného toku lymfy a následného hromadění tělních tekutin v mízních uzlinách. I přestože na internetu najdete velké množství tipů a postupů na domácí lymfodrenážní masáž, raději doporučujeme využít služeb zkušených odborníků, kteří znají zásady a striktně je dodržují. 

Studie dokazující účinky

Lymfodrenáž obličeje prokazuje svou účinnost i uznáním ze strany odborníků a plastických chirurgů. Ti ji považují za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku, která může zlepšit spoustu problémů od poruch prokrvení až po nežádoucí maštění pleti. 

Studie týkající se anatomie obličeje uvádí, že manuální lymfodrenáž je důležitá pro předcházení a šíření infekčních, neoplatistických a dalších onemocnění. Škodliviny a nežádoucí toxiny se nejprve odvádějí ze středu čela a očního okolí do lymfatických uzlin v oblasti krku. Následně se masér přesouvá ke střední oblasti tváře, ze které odchází odpadní látky do mízních uzlin pod čelistí. Nakonec se věnuje masáži spodní části obličeje, která podpoří odtok škodlivin do submentálních uzlin, které se nacházejí v oblasti brady. 

Kromě zmíněných benefitů existují i studie, které dokázaly, že: „Lymfodrenážní masáž je vhodná i při idiopatických paralýzách obličeje a často se doporučuje jako podpůrná léčba. Redukuje totiž otok nervu a zároveň má relaxační účinek, který je pro léčbu velmi důležitý“. (Facial Palsy: Techniques for Reanimation of the Paralyzed Face, Chieh-Han John Tzou, Andrés Rodríguez-Lorenzo, 2021.)

Délka procedury

Celá masáž trvá přibližně 60 minut, během kterých se uvolňují všechny mimické svaly. Vyškolený masér provede za danou hodinu až 1 000 jemných hmatů, které vám navodí blahodárný pocit klidu a uvolnění.

Opakování procedury

Pro dosažení trvalých účinků je nutné pravidelné opakování zákroku. Nejčastěji se doporučuje 8-10 procedur v intervalu 1-2x týdně s minimálním odstupem tří dnů pro regeneraci. Po absolvování této kůry se doporučuje navštívit odborníka jednou za tři týdny až za měsíc.

Rekonvalescence

Správná rekonvalescence je základem úspěšné léčby a není radno ji podceňovat. Doporučujeme po každé masáži přiměřený odpočinek. I když to na pleti nebude znát, prošla ona i celé Vaše tělo jistým procesem. Můžete se tedy cítit unavenější, a proto je vhodné se nepřetěžovat a zvýšit pitný režim. Nejlepší je čistá voda bez bublinek, bylinný nebo zelený čaj. Dodržením správného pitného režimu podpoříte odplavování odpadních látek z těla a podpoříte i celkový účinek zákroku. 

Manuální_lymfodrenážní_ masáž

Nevyděste se, pokud následující den po probuzení budete účinek masáže vnímat intenzivněji než bezprostředně po zákroku. Je to normální a zcela běžné. 

V rámci regenerace nedoporučujeme také po absolvování manuálního liftingu navštívit solárium nebo laserové ošetření. 

Kontraindikace

Manuální lifting obličeje není vhodný při jakýkoliv infekčních a zánětlivých onemocněních kůže v oblasti hlavy a obličeje. Jeho provedení vylučuje i lupénka, zánět obličejového nervu, pokožka podrážděná nebo spálená sluncem a popraskané žilky na pleti. 

Kontraindikací pro provedení masáže jsou i poruchy štítné žlázy a lymfatického systému, onkologická onemocnění, cévní a žilní choroby či neléčený vysoký krevní tlak. 

V případě, že jste v nedávné době absolvovali botoxový zákrok, nebo máte silikonové výplně, doporučuje se vždy poradit s odborníkem. Vhodnost masáže je nutné konzultovat s lékařem i v případě pooperačních stavů, epilepsie a onemocnění očí. Důležitý je i fakt farmakologické léčby. Při léčbě antibiotiky není ošetření možné a je nutné vyčkat nejméně 14 dní od ukončení léčby.  

Pokud nosíte kontaktní čočky, nezapomeňte si na zákrok vzít pouzdro a příslušný roztok. Při masáži není vhodné mít čočky ani dioptrické brýle. 

Niťový_lifting

Máte-li nějaký jiný problém, vždy se obraťte na vašeho ošetřujícího lékaře nebo na vyškoleného odborníka. Neodborné provedení masáže by vám, v souvislosti s kontraindikacemi, mohlo způsobit více škody než užitku.

Výsledky

Manuální lymfodrenážní masáž je skvělým řešením pro muže i ženy, kteří chtějí vylepšit nejen svůj vzhled, ale i napomoci svému zdraví. Již po prvním ošetření jsou viditelné výsledky a pleť doslova září.  Jemné hmaty vyškoleného odborníka aktivují lymfatické cévy a zlepší celkovou funkci lymfaticko mízního systému. A to je, nejen pro náš organismus, ale i pro péči o pleť, zcela zásadní. 

Přesvědčte se sami, že i bez skalpelu je možné zbavit se nežádoucích vrásek a omladit svou pleť.

V Imperia Clinic vám zvýšíme sebevědomí a vaší pleti dodáme přirozený vzhled. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.