Luxus Plasma Liner

Hlavní | Naše služby | Luxus Plasma Liner

Luxus Plasma Liner aneb výsledky plastické chirurgie bez skalpelu a jizev

Povislá kůže a tvorba vrásek jsou přirozené procesy stárnutí, s kterými se chtě nechtě setká během života každý z nás. Primární příčinou je ztenčení dermální vrstvy a snížená produkce kolagenu. V současné době existují dostupná řešení, která si s těmito problémy dokáží poradit. Jedním z nich je neinvazivní inovativní technika, která dokáže konkurovat výsledkům plastické chirurgie. Jde o Plasma Liner. Zákrok, který bez jakéhokoliv zásahu do pokožky dokáže redukovat známky stárnutí.

 1. O zákroku
 2. Princip zákroku
 3. Řešené problémy
 4. Pro koho je zákrok vhodný 
 5. Výhody zákroku
 6. Příprava na zákrok
 7. Počet ošetření
 8. Rekonvalescence
 9. Kontraindikace
 10. Cena
 11. Výsledky

O zákroku

Lidská kůže se skládá z několika vrstev buněk a pojivových tkání. Základní buňkou vazivové tkáně, která se nachází v různých částech lidského těla je fibroblast. Fibroblast je zodpovědný za tvorbu mezibuněčné hmoty a kolagenu. Jak mezibuněčná hmota, tak i kolagen je základní oporou tkání a dokáže regenerovat jejich případné poškození. Fibroblasty se v lidských tkáních vyskytují v různých formách. Pro naši pokožku jsou nejdůležitější tzv. dermální fibroblasty, které se vyskytují v lidské kůži.

Hlavní funkcí těchto buněk je řídit produkci pojivové tkáně, kožních vláken, kolagenu a glykosaminoglykanů (aminokyselin v kůži). V důsledku této funkce hrají fibroblasty zásadní roli při tvorbě kožních buněk, buněčné regenerace, buněčného dělení a hojení kůže po prodělaném typu traumatu nebo poranění. Jak stárneme, produktivita fibroblastů začíná klesat a proces buněčného dělení se téměř nebo úplně zastaví. 

Luxus Plasma Liner přístroj

Luxus Plasma Liner přístroj

Unikátní přístroj Luxus Plasma Liner, který je svým vzhledem podobný psacímu peru, funguje na principu stimulace přirozené a fyziologické reakce k hojení pokožky a obnovení jejího přirozeného vzhledu. Díky vytvoření elektrického náboje mezi hrotem přístroje a pokožky dochází k omlazení pleti. Během tohoto procesu se plazma dostane do kontaktu s povrchem kůže a aplikuje přímé teplo, které se poté přenese do vnitřních papilárních vrstev kůže, které obsahují zmíněné fibroblastové buňky.

Tepelná energie vyzařovaná z plazmového pera stimuluje tyto buňky, vytváří kontrakce v kůži a nutí pokožku, aby se napnula a vytvořila zcela nové kožní buňky. V podstatě stimulací těchto buněk je plazmové pero schopno napodobit a urychlit proces buněčné regenerace. Elektrické impulsy napodobují malý akt řízeného traumatu na povrchu kůže, a jakmile jsou fibroblastové buňky stimulovány, začnou proces obnovy těchto buněk. 

Během procesu, kterým se tyto buňky obnovují, jsou nově vytvořené kožní buňky napjatější a tonizovanější. Kromě toho, je tento proces buněčné regenerace schopen stimulovat produkci životně důležitých látek pro péči o pleť, jako je kolagen a elastin. Ty napomáhají jak k mladistvějšímu vzhledu pokožky, tak i k redukci známek stárnutí a obnovení pružnosti pleti. 

Princip zákroku

Plasma Liner je ambulantním zákrokem spočívajícím v přeměně elektrické energie na elektrostatickou energii.  Když se pero dostane do vzdálenosti asi 1 mm od pokožky, dusík a kyslík se smísí a vytvoří oblouk plazmového výboje podobný mini blesku. Následně dojde k tepelné poruše v dermis a náhlé kontrakci kožní tkáně. Zvýší se produkce kolagenu a v několika dalších měsících se aktivují důležité proteiny v dermis.

Zákrok poskytuje vysoce kontrolované a přesné mikrotrauma epidermální vrstvy pokožky, která se hojením omlazuje. Poté se vytvoří drobné suché uhlíkové krusty a strupy, které se během týdne odlupují a nakonec odpadnou. Výsledkem je napnutá, osvěžená a mladistvá pleť.

Plasma-LinerPrincip-zákroku

Pro maximální pohodlí a minimalizaci bolesti se obvykle 30 minut před terapií aplikuje lokální znecitlivující krém. Plazmové pero je poté nastaveno tak, aby dodávalo správné množství plazmové energie do ošetřovaných oblastí, a poté je opatrně vedeno nad ošetřovanou oblastí. Zařízení se nikdy nedotýká pokožky, ale místo toho dodává energii shora. Doba zákroku se může lišit od 30 do 60 minut, přičemž oblasti, jako jsou horní a dolní víčka, lze ošetřit za 30 minut, zatímco větší oblasti budou vyžadovat delší dobu ošetření.

Řešené problémy

Pomocí plazmového pera lze ošetřovat téměř všechny části těla. Nejčastější oblasti jsou tváře, horních a dolních víček, krku, dekoltu, hřbetu rukou, břicha, kolen a loktů.

Skvělé účinky jsou zaznamenány především u:

 • převislé kůže očních víček,
 • anti-age efektu a napnutí kůže obličeje, 
 • vyhlazení jemných vrásek v okolí očí
 • zmírnění a redukce glabely (vráska mezi obočím) a dalších rýh na obličeji, konkrétně vrásky na čele a vrásky kolem úst budou minulostí, 
 • pozvednutí a napnutí kůže na krku a v dekoltu,
 • zlepšení elasticity kůže v oblasti břicha, kolen a paží, 
 • zmírnění projevů akné a redukce jeho jizviček, 
 • pigmentace a skvrn vlivem věku a slunce, 
 • zesvětlení strií a permanentních tetování. 
Pro koho je zákrok vhodný

Řešení vrásek, nežádoucích záhybů a zlepšení elasticity kůže pomocí Plasma Liner je metoda vhodná pro muže i ženy na základě individuální diagnózy. Známky stárnutí se u každého objevují v jiném věku a jejich fáze je taktéž odlišná. Odborník poskytující terapii zhodnotí kožní stav klienta a na základě toho rozhodne o vhodnosti zákroku. 

Řešení-vrásek-nežádoucích-záhybů-a-zlepšení-elasticity-kůže-pomocí-Plasma-Liner

Obecně lze říci, že věk kolem 30 let je ideální pro řešení prvních známek stárnutí a přecházení hlubším problémům. 

Výhody zákroku

 • Ošetření je relativně bezbolestné, pohodlné a rychlé. Typicky trvá cca 30 minut
 • Nechirurgické a neinvazivní omlazení pleti 
 • Přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo vašim specifickým potřebám
 • Nežádoucí účinky jsou minimální a nejsou potřeba žádné prostoje tzn. je možné zařadit se zpět do běžného života
 • Rychlé výsledky s pokračujícím zlepšením až po dobu několika let 
 • Zlepšuje širokou škálu běžných kosmetických problémů včetně vyhlazení vrásek na čele, odstranění vrásek kolem úst a nežádoucí pigmentace v obličeji.
 • Výrazně nižší cena než u plastické chirurgie 
 • Pomáhá rozjasnit a zlepšit texturu, tón a elasticitu pokožky
 • Stimuluje produkci kolagenu a spouští buněčnou obnovu
 • Zákrok, který je možné provádět téměř na všech částech těla 

Příprava na zákrok

Stejně jako u ostatních kosmetických a estetických zákroků je základem důkladné vyčištění pleti. Oblast, která bude ošetřovaná se zbaví make-upu, nečistot a kožního mazu. Důležité je také sundat všechny kovové předměty, jako jsou náušnice, piercingy, řetízky či náramky. Zhruba 30 minut před zahájením terapie se na pleť nanese speciální anestetický krém, který danou oblast znecitliví a zajistí maximální pohodlí pro klienta. Po procesu znecitlivění následuje samotné ošetření, které provádí vyškolený odborník kvalitním německým přístrojem schváleným pro český trh. 

Příprava-na-zákrok-plazma-liner

Vhodná doba pro zákrok pomocí Plasma Liner je v období od podzimu do jara, kdy sluneční svit nemá takovou intenzitu. Terapie se nedoporučuje v letních měsících právě z důvodu možného vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. 

Počet ošetření

Počet ošetření závisí na závažnosti ochablé pleti a vrásek. Pacienti se středně těžkými nebo těžkými vráskami a povislou kůží mohou vyžadovat větší frekvenci. Konečné rozhodnutí však vždy závisí na odborníkovi provádějícím terapii.

Rekonvalescence

Po zákroku se ve většině případech vytvoří mírné strupy.  Jedná se o zcela běžný jev, který většinou do 5. až 7. dne zcela vymizí a zanechá svěží a hladkou pokožku. Typickým projevem je také tečkovité zarudnutí a otok, který v závislosti na typu vaší pokožky trvá 2 až 4 týdny a snadno ho zamaskujete tenkou vrstvou make-upu. 

Pro maximální efekt léčby a zabránění nežádoucím účinkům dále dodržujte níže uvedená opatření.

 • Žádné mechanické odstraňování vzniklých stroupků. Postupem času strupy sami odpadnou.
 • Po dobu 6 týdnů se vyvarujte nadměrnému slunečnímu záření a chraňte pokožku SPF faktorem 50+. 
 • Ošetřenou pokožku lze promazávat hojivými krémy. Vyškolený odborník vám po zákroku doporučí konkrétní přípravky. 
 • 2–3 dny omezte nadměrnou fyzickou aktivitu. 
 • Pro snížení otoku doporučujeme spaní na zádech s podloženou hlavou. Možné je využít i led, který však nepřikládejte přímo na pokožku, ale vložte do látky, kterou následně přiložíte na pleť. 
 • Do doby samovolného odpadnutí stroupků je vhodné omezit návštěvu saun, solária, páry a prostředí s velkým výskytem prachu.
 • Ošetřovanou pokožku udržujte dezinfikovanou a čistou. 

Rekonvalescence-Plasma-Liner

U každého pacienta je doba hojení zcela individuální a záleží na typu pleti a dalších faktorech. Obecně však lze říci, že po zákroku kůže prochází třemi fázemi hojení: zánětem, proliferací a zráním. Během zánětu dochází k zarudnutí a otoku ošetřované oblasti. Obvyklé trvání je v řádu 3-8 dní. Následuje fáze proliferace, kdy se kůže stahuje a vzniká nový kolagen. Fáze proliferace nastává mezi 3-30 dnem. Nakonec dochází ke zrání mezi 6 týdnem až 2 lety, kdy se kolagenová vlákna a extracelulární matrix stávají více organizovanými a pokožka je viditelně mladší a pevnější. 

Kontraindikace

Použití Plasma Liner omezuje přítomnost: 

 • keloidních jizev,
 • těžké hyperpigmentace,
 • vitiligo nebo další kožní autoimunitní onemocnění např. lupus či sklerodermie,
 • onkologického onemocnění,
 • herpetické infekce, 
 • těhotenství a kojení,
 • epilepsie,
 • přítomnost kardiostimulátoru, měřiče EKG nebo dalších kovových implantátů, 
 • zánětlivých onemocnění,
 • diabetes,
 • bezprostřední užívání antibiotických léků či kortikoidů.

Pro minimalizaci nežádoucích účinků není také vhodná návštěva solária nebo nedávné terapie pomocí chemického peelingu.

V případě jakýchkoliv pochybností o vhodnosti terapie, je vždy nutné obeznámit ošetřujícího lékaře a vyškoleného odborníka provádějící terapii.

Cena

Přesnou cenu nelze říci. Vždy se odvíjí od vybrané oblasti a hloubce problémů. Řádově se však pohybujeme v tisících korun českých.

Výsledky

Hledáte bezpečné a účinné anti age ošetření s dalšími benefity? V našem kosmetickém studiu Impera Clinic poskytuje tento jedinečný zákrok tým vyškolených odborníků, kteří vám sestaví personalizovaný plán ošetření pro ihned viditelné omlazení vaší pleti. 

V samotném centru Prahy. Máme 2 pobočky:

Získejte pružnější a mladistvější pokožku a objednejte se na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.