...

Biorevitalizace

Hlavní | Naše služby | Biorevitalizace

Biorevitalizace aneb účinné omlazení pleti kyselinou hyaluronovou 

Každá žena touží po krásné a mladistvé pokožce. Běh času je však neúprosný. V současné době, ale naštěstí existuje spousta možností, jak se se stárnutím pleti vypořádat. Jednou z těchto variant je i zákrok revitalizace. Ten je na rozdíl od ostatních anti-age procedur věkově neomezený a je tak vhodný i v případě, že vás zatím žádné vrásky netrápí. To, ale není všechno. Biorevitalizace má další bonusy, které jistě stojí za zmínku. 

 1. O zákroku 
 2. Kyselina hyaluronová
 3. Historie
 4. Princip procedury 
 5. Koktejly
 6. Ošetřované oblasti
 7. Výhody 
 8. Biorevitalizace x Mezoterapie
 9. Příprava na proceduru
 10. Opakování 
 11. Kontraindikace 
 12. Rekonvalescence
 13. Biorevitalizace cena
 14. Závěr

O zákroku

Biorevitalizace je oblíbený a moderní kosmetický postup, jehož hlavním úkolem je omlazení pokožky. Pro vysvětlení je důležité zmínit, že kolem 30. roku dochází u mužů i u žen k rapidnímu úbytku kolagenu a elastinu. A právě kolagen a elastin jsou bílkoviny, které v lidském organismu zajišťují pružnost a hydrataci pokožky. Chybějí-li tyto prvky, pokožka začíná být jemná a suchá a výsledkem jsou drobné vrásky, které se dále prohlubují. 

Biorevitalizace_cena

Podstatou ošetření je suplementace těchto chybějících prvků pomocí injekcí s kyselinou hyaluronovou a dalšími aktivními látkami, které jsou tělu vlastní. 

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová neboli hyaluronan je jedna z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Autoři knihy „Lymfologie“ uvádí, že: „Množství kyseliny hyaluronové v lidském těle je odhadováno na cca 15 g. Více než polovina z tohoto množství se nachází v kůži“. 

V 60. letech minulého století se s ní léčily nejprve kožní poranění, jako např. popáleniny či vředy a později si ji velmi oblíbili kožní chirurgové. Vzhledem k tomu, že nejvíce kyseliny hyaluronové se vyskytuje právě v očním sklivci, přidává se i do očních kapek a roztoků pro kontaktní čočky. 

Kromě lékařů objevili kouzlo hyaluronanu i dermatologové, kosmetičtí a estetičtí pracovníci a dnes tak najdeme široký sortiment produktů s touto kyselinou. A není divu, protože kyselina hyaluronová, spolu s kolagenem a elastinem, dohromady zajišťuje hydrataci a pevnost pokožky a působí jako magnet, který dokáže do pleti navázat až 10 litrů vody. A právě hydratace je pro zdravý a mladistvý vzhled naší pokožky tím nejdůležitějším faktorem. V určité fázi života však naše buňky přestanou vytvářet dostatek kyseliny a v našich pojivových, nervových a epiteliálních tkáních je jí méně. A v tu chvíli je tu kosmetický průmysl, který si s tímto nedostatkem umí poradit a nabízí spoustu řešení, jak kyselinu hyaluronovou vpravit zpět do kůže. 

Historie

Jeden z nejdůležitějších objevů účinků kyseliny hyaluronové na vrásky vzešel od vědců zkoumajících obyvatele japonské vesnice Yuzuri Hara, která se nachází nedaleko Tokia. I když 10 % obyvatel této vesnice bylo starších 85 let, vědce zaujal jejich neobvykle svěží vzhled a hladká mladistvá kůže. Na základě bádání zjistili, že tito domorodci netrpěli ani žádnými závažnými onemocněními, jako jsou onkologické nálezy, diabetes nebo Alzheimerova choroba. Zároveň měli i ohebné klouby a věnovali se sportům, které nekorespondovaly s jejich věkem. Výsledkem studie bylo, že jejich stravu z velké části tvořila potrava bohatá na látky, které stimulovaly tvorbu kyseliny hyaluronové. Tento fakt inspiroval japonskou firmu k vytvoření prvního doplňku stravy s hyaluronanem a od té doby se strhl boom, který zapříčinil, že v roce 2003 byly injekce kyseliny hyaluronové schváleny jako výplně vrásek

Princip procedury 

Při biorevitalizaci se pod kůži injekčně vpravuje speciální forma kyseliny hyaluronové, která se váže na receptory buněk a spustí tak obnovu kůže a vlastní produkci kolagenu. V důsledku celého procesu se objevují mikro léze a plní se střední vrstva kůže. Výsledkem je hustší kůže s výraznou redukcí vrásek a mladistvějším vzhledem.

Celé ošetření není nijak bolestivé, ale samozřejmostí je použití lokálního anestetika, tak, aby klient necítil žádné nepohodlí. 

Koktejly

Pro proceduru se využívají ty nejkvalitnější možné směsi, z nichž nejznámější jsou: 

 • Juvéderm Hydrate – směs která obsahuje antioxidant mannitol, díky kterému je účinek kyseliny hyaluronové mnohem stabilnější. 
 • Juvéderm Volite – inovativní koktejl, který má vynikající účinek i po jedné terapii. Jedná se o skvělou alternativu pro všechny, pro které není vhodné běžné ošetření kyselinou hyaluronovou, protože terapie touto směsí se provádí jednou za 9 měsíců. 
 • Profhilo – obnovující směs neobsahující žádné příměsi ani chemické složky. V důsledku toho je pleť krásná a vyplněná, bez jakýchkoliv vedlejších účinků a alergií. 
 • Biorevitalizace JaluPro – oproti výše vyjmenovaným směsím má tento komplex ty nejlepší možné účinky na stárnoucí pleť.

Ošetřované oblasti

Terapie kyselinou hyaluronovou se primárně využívá k ošetření: 

 • oblasti obličeje, 
 • krku, 
 • dekoltu a 
 • hřbetu rukou. 

oblasti_obličeje_praha

Výhody 

Ošetření dokáže pomoci se: 

 • suchou, dehydratovanou pokožkou, 
 • ztrátou elastinu a kolagenu a
 • pozvednutím kontur obličeje.

Pozitivní účinky byly zaznamenány i při: 

 • akné, usazených pórech a nadměrně se mastící pleti, 
 • pigmentaci a nejednotném tónu pleti, 
 • regeneraci pleti po vystavení UV záření 
 • a samozřejmě při redukci vrásek. 

redukci_vrásek_praha

Na rozdíl od jiných procedur se po proceduře kyselinou hyaluronovou doporučuje absolvovat kosmetický peeling. Jak již bylo zmíněno, hyaluronan váže vodu a díky tomu se zvyšuje účinnost peelingové léčby. Výsledkem je dvojitý efekt, tj. maximálně čistá a hydratovaná pleť bez nežádoucích známek stárnutí. 

Kyselina_hyaluronová_praha

Další výhodou, kterou jistě každý ocení, je rychlý efekt, který je viditelný již po prvním sezení. Navíc, vzhledem k nízkému riziku komplikací, se pleť rychle zotavuje a není tak třeba žádný čas pro absenci v práci nebo v jiném kolektivu. 

Nelze opomenout ani provedení kdykoliv v roce a snadnou dostupnost zákroku bez dlouhých objednacích lhůt.

Biorevitalizace x Mezoterapie   

Mezoterapie je účinný miniinvazivní zákrok, který proniká do střední vrstvy kůže tzv. dermis, kde substituuje chybějící látky a vitamíny zodpovědné za krásnou a zdravou pokožku. Na rozdíl od zákroku revitalizace má však mezoterapie více forem vpravování aktivních látek do kůže. Kromě injekcí je totiž využívána i kanyla, mikrojehličkové pero nebo injekční podtlakový aplikátor. 

Za zmínku stojí i fakt, že mezoterapie je vhodná při problémech s pokožkou hlavy a vlasy. Dokáže pomoci se seboreou, alopecií, předčasnými šedinami nebo s problémy řídnutí a nadměrného maštění vlasů. 

Při rozhodování mezi jednotlivými zákroky, je důležité ujasnit si, co od zákroku očekáváte a jaké je vaše přání. Existuje nepřeberné množství procedur pro omlazení pleti jako je např. botulotoxin, mezoterapie či řešená terapie. Pokud nevíte, jaké ošetření je pro vás to nejlepší, doporučujeme se poradit s odborníkem nebo na klinice poskytující dané služby. Na rozdíl od revitalizace totiž nemusí být všechny anti-age zákroky vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Příprava na proceduru

Pro zákrok není nutná žádná speciální příprava. Jediné co, tak stejně jako u každé jiné kosmetické procedury, je základem čistá a odlíčená pleť. Daný odborník se postará o to, aby vaše pleť byla dokonale připravená a nehrozilo žádné riziko případných infekcí. 

48 hodin před aplikací se nedoporučuje užívat léky na bolest jako je ibalgin, aulin, apod. 

Výhodou pro celý proces může být i dobrá nálada a optimální fáze cyklu. Pro menší bolestivost doporučujeme zákrok provádět týden po skončení menstruace. V tu chvíli je v organismu optimální hladina hormonů, která napomůže jak s hojením, tak i s celkovým prožitkem.  

Celé proceduře revitalizace může také předcházet konzultace se zkušenými odborníky a dermatology. Ti zhodnotí daný problém a rozhodnou o vhodnosti procedury, jak ve vztahu ke zdravotnímu stavu pacienta, tak k jeho potřebám a přáním. 

Opakování 

Proceduru biorevitalizace kyselinou hyaluronovou provádí vyškolený odborník s příslušnou kvalifikací. Celý zákrok trvá cca 30-60 minut a doporučuje se opakovat 3x až 4x v intervalu 7-10 dní. 

Kontraindikace 

I přestože není biorevitalizace pleti limitována věkem, nedoporučuje se u těhotných a kojících žen, u onkologických pacientů, u pacientů s diabetem či s epilepsií. 100 % kontraindikací je i alergie nebo intolerance na složení účinného koktejlu. 

Návštěvu je vhodné odložit i v případě horečky, infekčního a zánětlivého onemocnění nebo v případě kožního onemocnění v místě ošetření. 

Rekonvalescence

Bezprostředně po zákroku se může objevit mírné zarudnutí a otok. Jde však o dočasný jev, který obvykle do několika hodin zcela vymizí. Jak říká Hammelmann ve své knize „Krásná a zdravá pleť“: „Kyselina hyaluronová je většinou velmi dobře snášena“.

Málokdy se tedy vyskytují větší potíže. V opačném případě je vždy na místě vyhledat lékaře a sdělit mu informace o podstoupeném zákroku, nebo při dalším sezení upozornit na zvýšenou reakci organismu. 

Pro správnou rekonvalescenci se doporučuje zmírnit i fyzickou aktivitu a v prvních dvou až třech dnech více odpočívat. Nevhodné je i saunování, masáže ošetřované oblasti, nebo cílené vystavení pokožky UV záření. 

biorevitalizace_pleti

Pacienti by také neměli po dobu několika hodin nanášet na ošetřenou pleť žádná líčidla a kosmetické přípravky. 

Poslední doporučení se týká konzumace alkoholu, který je vhodné alespoň na dva dny vynechat, aby se nenarušil proces správné hydratace pleti. 

Biorevitalizace cena

Cena zákroku se pohybuje od 4500 Kč výše v závislosti na vybraném druhu a množství materiálu. 

Závěr

Biorevitalizace je skvělou metodou, ať už chcete vráskám předcházet, nebo je rovnou eliminovat. Injekce speciální směsi s kyselinou hyaluronovou blahodárně působí na epidermis i dermis a stimulují svalový tonus, kde se znovu aktivuje tvorba kolagenu a elastinu. 

Pleť je hluboce hydratovaná, oživená a rozjasněná.  Chcete-li se sami přesvědčit co všechno dokáže nedostatek kyselinu hyaluronové, objednejte se k nám na proceduru a uvidíte ten rozdíl. 

Těšíme se na Vás při službě biorevitalizace v Praze v našem studiu Imperia Clinic.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.