Beautylizer

Hlavní | Naše služby | Beautylizer

Beautylizer – chytrý přístroj nejen pro redukci celulitidy

Celulitida je jeden z nejčastějších kožních problémů, který ve velké míře trápí zejména ženy. Výjimkou však nejsou ani muži a jakýkoliv věk. Změny podkožního tuku a následné hrbolky a nerovnosti kůže, je ale možné řešit. Existuje nespočet možností, ale těmi nejúčinnějšími jsou bezesporu metody formování postavy. Beautylizer je inovativní hardwarový přístroj sloužící ke korekci pomerančové kůže, ale i dalších problémů souvisejících s estetikou pokožky. Jeho účinky jsou dokázány vědeckými studiemi i samotnými pacienty. Přidejte se k nim a přesvědčte se sami.

 1. O co se jedná?
 2. O přístroji
 3. Indikace
 4. Účinky
 5. Průběh procedury
 6. Vědecké studie
 7. Frekvence návštěv
 8. Kontraindikace
 9. Zlepšení fyzických i dalších problémů

O co se jedná?

Beautylizer je tzv. službou vibrokomprese. Zjednodušeně řečeno se pomocí pronikání vibrací a červeného LED světla aktivně působí na strukturu pokožky. Lidská kůže je složena ze tří hlavních částí. Epidermis neboli pokožky, dermis nebo také škáry a subcutis, jinak řečeno podkožního vaziva. Při terapii LED červeným světlem a rotací kuliček se působí na všechny zmíněné vrstvy kůže i samotné svalstvo. Díky tomu je ošetření vhodné nejen pro modelaci postavy, ale i pro sportovce. Ty totiž jistě ocení regeneraci, ale i případnou rehabilitaci po sportovních úrazech a náročných výkonech. 

Beautylizer-praha

Kromě působení na svalstvo a pokožku je vibrokomprese skvělá i pro lymfatický systém. Ten plní v lidském organismu nezastupitelnou funkci a má spoustu funkcí. Jednou z nich je odvádění odpadních a škodlivých látek. Pokud je tato úloha narušena hromadí se v těle nepotřebné látky, které způsobují zdravotní problémy. A právě jako prevence i jako prostředek pro řešení tohoto problému je určen i Beautylizer. Podporuje správné fungování lymfatického systému a vylučování nežádoucích toxinů. 

I když jsou výsledky tohoto přístroje zcela převratné a vyrovnávají se snadno i liposukci, jedná se o neinvazivní a zcela bezbolestné ošetření. Navíc nehrozí ani žádné modřiny a další mechanické poškození pokožky. 

O přístroji

Technika korekce těla a popisovaného zákroku je založena na kombinovaném účinku dvou hlavních faktorů:

 • Kompresně-vibrační masáž lékařskými silikonovými válečky a
 • vystavení infračervenému světlu.

Silikonové válečky svým tvarem připomínají včelí plástve a jsou dostupné v různé tvrdosti. Ta se rozděluje dle barev. Světle modré a šedé mají menší hustotu a jiný rozkmit než kuličky černé.  Všechny druhy jsou vyrobeny z hypoalergenního materiálu, který je zdravotně nezávadný a prošel kontrolou ze strany amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Vyškolený pracovník zapne zařízení a na hlavici nastaví přiměřený tlak dle hloubky problému. Spolu se zapnutím vibrací v rozsahu 120–540 Hz se aktivuje 72 silikonových kuliček a LED červené světlo. Jeho záře má čistící a imunostimulační vlastnosti a vlnovou délku 650-660 nm. Díky průniku do hloubky 4-5 mm, světlo příznivě působí na obnovu kožních mechanismů a zlepšuje odolnost dermis vůči vlivům vnějšího okolí.  Navíc díky zlepšení buněčného metabolismu stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a zlepšuje krevní oběh spolu se strukturou pokožky.

Technika-korekce-těla

Působení barevného světla konkrétně červeného světla je velmi populární a efektivní nejen pro řešení kožních problémů. Už před mnoha lety bylo známo, že působí blahodárně i na lidskou psychiku a náladu. Dnes se objevují stále nové studie, které tento fakt jen potvrzují a ukazují pozitivní benefity i pro sportovní výkony, hormonální optimalizaci, celkové zdraví vlasů a nehtů, spánek a cirkadiánní rytmus, kognitivní funkce, obecné zdraví a dlouhověkost. 

Celá terapie je díky přívětivým uživatelským vlastnostem pohodlná pro obě strany. Jak pro vyškoleného odborníka, tak i pro samotného pacienta. Hlavice má rukojeť soft touch a její hmotnost je pouhých 2,3 kg. Klient nemusí mít žádné speciální oblečení a během zákroku může nerušeně odpočívat. Přístroj vydává minimální hluk 49 dB a nic tedy nebrání zavření očí a vypnutí mysli. Jedná se vlastně o příjemný zákrok podobný masáži, při kterém se zároveň ošetřuje až 140 cm 2 pokožky.  To vše za pouhých 45-90 minut. 

Indikace

 • Pomerančová kůže a jakékoliv hrbolky a kožní neduhy
 • Boj proti celulitidě v jakémkoliv stádiu a kdekoliv na těle
 • Lokální ukládání tuku na břiše, pažích a stehnech
 • Sklon k edému neboli otokům, jejichž výskyt se zvyšuje s přibývajícím věkem

Boj-proti-celulitidě

 • Povadlá a stárnoucí kůže
 • Svalové křeče a bolesti po úrazech nebo námaze

Účinky

V lidské kůži je obrovské množství receptorů. Tento orgán je mocným prostředníkem mezi vnějším prostředím a tělem. Receptorový aparát dermis se skládá z velkého množství nervových vláken a specifických nervových útvarů nazývaných zapouzdřená tělíska. Odezva těchto těles na vibrace a stlačení zajišťuje vysokou účinnost léčebného postupu. 

 • Ošetření proti bolesti – vibrace působí na mechanoreceptory kůže a tím výrazně snižují bolest. 
 • Vazodilatační efekt – kompresní účinek na tkáně (střídavá komprese a relaxace) zajišťuje zvýšený průtok krve, mikrocirkulaci, vytváří efekt cévní gymnastiky. Tím se tvaruje postava, redukuje přebytečný tuk a nedokonalosti dermis. 
 • Drenáž – rytmická pulzace stimuluje tok lymfy a omlazuje a pozvedává pokožku. Zároveň detoxikuje pleť a odvádí odpadní látky. 
 • Relaxace – přístroj má relaxační účinek na svaly, uvolňuje svalové křeče. Je proto vhodný i pro sportovce jako prevence nebo řešení svalových úrazů. 
 • Zmírnění syndromu těžkých nohou – ten úzce souvisí se vznikem nežádoucích hrbolků. V důsledku sedavého způsobu života, věku a nesprávné výživy se zpomalují funkce metabolismu, které se projevují zmíněnými problémy. 
 • Sedativní účinek – zlepšení psychiky, nálady a spánku. 

Průběh procedury

Terapie nevyžaduje žádnou speciální přípravu ani oblek. Během maximálně hodiny a půl se provedou tři fáze léčby, které jsou zcela bezbolestné. 

První fáze spočívá v lymfodrenáži. Vlivem nízkého tlaku se podporuje tok lymfy a pokožka se připravuje na vibrační kompresní masáž. Tlak se navýší a vibrace začnou pronikat hlouběji do dermis, kde redukují problémy. Na závěr se aplikuje relaxační část. Během té se opět sníží vliv na pokožku a ošetřují se oblasti s jemnější kůží. Konkrétně krk, ramena či chodidla. 

Výsledky

 • Zlepšení krevního oběhu a metabolismu lymfy
 • Snížené viditelné známky fibrózy
 • zlepšení a normalizace saturace tkání kyslíkem (okysličení tkání)
 • redukce tukových zásob až o 2 velikosti (díky aktivaci lipolýzy v podkoží)
 • Zvýšený svalový tonus
 • Zlepšení tonusu a kvality pleti, vyrovnání reliéfu, zvýšení turgoru (zvýšením syntézy kolagenu a elastinu)
 • Detoxikační účinek, aktivace metabolických procesů
 • Zmírnění svalového napětí a snížení bolesti svalů
 • Sedativní účinek na nervový systém, zlepšení spánku, normalizace psycho-emocionálního stavu
 • Účinek proti stárnutí

Beautylizer-je-unikátní-přístroj

Díky všestrannému účinku na tělo je po absolvování procedury dosaženo opravdu viditelného efektu. Technologie působí nejen lokálně, na jednotlivé části těla, ale i na celkový stav organismu. Zvyšuje se imunita, normalizuje se funkce štítné žlázy, nadledvin a dalších důležitých orgánů. 

Vědecké studie

Beautylizer je unikátní přístroj, který byl vyvinut skupinou odborníků a vědců. Ti jeho účinnost a jednotlivé efekty dokázali i klinickými studiemi. Jedna ze studií zkoumala několik žen ve věku 25-45 let, které trpěly celulitidou prvního a druhého stupně. Během jednoho měsíce ženy absolvovaly prvních deset ošetření a bez jakékoliv změny běžného režimu a stravování se zkoumal vliv přístroje. Výsledky byly všeříkající, protože potvrdily pozitivní vliv na podkožní tkáň. Studentův t-test zaznamenal nejvyšší rozdíl ve snížení objemu tukových buněk. Oproti původním vzorkům, které byly ženám odebrány biopsií se lišil až o polovinu. 

Další studie porovnávala efekt ošetření formou měření. Ze skupiny 7 pacientů bylo již po 3. sezení zjištěno signifikantní snížení obvodu nohou v průměru o 1-2 cm a bérce o 2-3 cm, které indikovalo efektivní snížení otoků. Při vyšetření bylo možné také zaznamenat změnu barvy dermis. Vymizel šedavý nádech, který byl nahrazen přirozeným fyziologickým narůžovělým odstínem.

Kromě odborných výzkumů potvrzuje výsledky Beautylizeru i certifikace ISO 13485:2016. Ta prokazuje kvalitu výrobce i samotného přístroje z hlediska legislativních požadavků státních orgánů. 

Frekvence návštěv

Pro maximální efekt se doporučuje minimálně 10 sezení v intervalu 2x až 3x týdně. Po absolvování prvních 10 cyklů je vhodná přestávka alespoň 1-2 měsíce. Následně lze navázat na preventivní ošetření 2-4x měsíčně, aby nedocházelo ke stagnaci lymfatického systému a potíže se nevracely.

Kontraindikace

RSL metoda (Rotation – Spheres – LED) je skvělou volbou právě pro muže i ženy, pro které jsou ostatní nechirurgické a chirurgické zákroky kontraindikovány, nebo nepřináší požadovaný efekt. I když i použití Beautylizeru má své kontraindikace, jejich četnost není taková, jako tomu může být u ošetření s podobným efektem.

Zákrok nelze provést v případech:

 • onkologických onemocnění,
 • akutních infekčních a chronických onemocnění,
 • těžkých křečových žil,
 • povrchových cév a kapilár,
 • narušené integrity kůže, kožních onemocnění rozsáhlé lokalizace,
 • děložní myomů a další novotvarů 
 • hypertenze,
 • nedávná liposukce,
 • epilepsie,
 • gravidity a 
 • poruch krvácení.

V případě, že máte jakékoliv pochybnosti o vhodnosti terapie, doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem a odborníkem vedoucím sezení. 

Zlepšení fyzických i dalších problémů

Ať už máte problémy s celulitidou, nebo chcete pouze zregenerovat své unavené tělo, Beautylizer je ideálním pomocníkem. Ušetříte nejen několik desítek tisíc korun za náročné chirurgické ošetření, ale zároveň podpoříte i své zdraví. To vše neinvazivně, bezbolestně a bez nežádoucích účinků. Kožní problémy nejsou jen estetickou záležitostí, ale ovlivňují celé naše tělo. Proto je vhodné zvolit přístroj, který neřeší jen kosmetickou stránku věci, ale i vznik potíží. 

problémy-s-celulitidou-praha

Pomyslnou třešničkou na dortu je navíc fakt, že přístroj získal ocenění nejlepšího designového výrobku roku 2019 od společnosti IF Product Design Award.

Imperia Clinic je jedním z pražských kosmetických studií, které poskytuje tento jedinečný zákrok v samotném centru Prahy. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut. 

Těšíme se na vaši návštěvu.