Mezoterapie-a-biorevitalizace

Mezoterapie a biorevitalizace – přirozené omlazení pokožky se spoustou dalších benefitů

Mezoterapie a biorevitalizace – přirozené omlazení pokožky se spoustou dalších benefitů

Trendem v omlazení pleti je v současné době přirozený přístup, který zachová rysy a mimiku. Cílem moderních metod navíc není jen omlazení, ale i dodání potřebné péče a hydratace pleti. Které druhy ošetření však tyto podmínky splňují? Jedná se o mezoterapii a biorevitalizaci. Revoluční procedury, které vás jednoduše nadchnou a zpomalí celkový proces stárnutí.

  1. Nevyhnutelné stárnutí
  2. Jak to celé funguje?
  3. Jehličky a zázračná kyselina hyaluronová
  4. Inovativní dvoufázová terapie
  5. Mikrojehličky pro krásnou pleť celého těla i vlasů
  6. Zdravá a krásná pleť jednou pro vždy

 

Nevyhnutelné stárnutí

Okolo 30. roku dochází u naší kůže k rapidnímu úbytku kolagenu a elastinu. Tyto dvě látky jsou však extrémně důležité, protože zajišťují základní pružnost a hydrataci kůže. V případě, kdy v našem těle zmíněné bílkoviny ubývají, začínají se na dermis projevovat první známky stárnutí. Jako první obvykle začíná být pokožka sušší a jemnější a postupem se objevují vrásky, které se vlivem času prohlubují. 

Cílem mezoterapie i biorevitalizace je tomuto procesu zcela zabránit nebo přibývající léta co nejvíce eliminovat. Oproti chirurgickým ošetřením jsou však zmíněné zákroky zcela neinvazivní a po aplikaci se téměř ihned můžete vrátit k běžným činnostem.

Jak to celé funguje?

Obě procedury mají společnou podstatu a tou je suplementace chybějících látek, které způsobují stárnutí. Liší se pouze dané látky a způsob jejich vpravování do kůže. V případě biorevitalizace se využívá kyselina hyaluronová, která je jednou z přirozeně se vyskytujících složek v lidském těle.  Její výskyt je velmi důležitý. Spolu s kolagenem a elastinem totiž působí na celkové zdraví a krásu dermis.

V případě, že v našem těle máme optimální poměr, je kůže krásně hydratovaná a pevná. Jak již však bylo uvedeno, vlivem věku naše buňky postupně začnou vyrábět méně a méně této kyseliny a bílkovin a v případě zachování mladistvé pokožky je nutné přistoupit k jejich suplementaci. 

Jehličky a zázračná kyselina hyaluronová

Procedurou biorevitalizace pleti se kůže skrze injekce směsi kyseliny hyaluronové obnovuje a sama opět začíná produkovat kolagen. V důsledku tohoto procesu se plní střední vrstva kůže a pokožka je výrazně vypnutější a zároveň působí mladistvějším dojmem. Suplementace hyaluronanem se nejčastěji používá pro oblast obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou.

kyselina-hyaluronová

Nespornou výhodou je také fakt, že zákrok pomáhá i na aknózní pleť, rozšířené póry, pigmentové skvrny či regeneraci pokožky po nadměrném vystavení UV záření. Celé ošetření je navíc velmi dobře snášeno a jediné zaznamenané nežádoucí účinky spočívají v mírném zarudnutí nebo otoku. Oba jevy však obvykle během několika hodin vymizí a vy si můžete užívat omlazenou pleť již po prvním sezení. Pokud však chcete předejít jakýmkoliv problémům platí určité zásady před samotným zákrokem i po něm. Z hlediska přípravy na proceduru je důležité vyhnout se bezprostřednímu užívání léků na bolest jako je např. ibalgin nebo aulin. Ideální je také dobrá nálada a u žen optimální fáze cyklu.

Zejména období týden po skončení menstruace je z hlediska rozložení ženských hormonů nejlepší. Oproti použití chemických peelingů je také ošetření možné provádět v kterémkoliv ročním období.  Jediné co, tak po aplikaci je dobré vynechat cílené opalování a ošetřovanou oblast šetřit. Nevhodné je tedy i saunování, masáže nebo zatěžování kůže kosmetickými přípravky. Pro optimální rekonvalescenci je také vhodné více odpočívat a vyhnout se nadměrné fyzické zátěži či požití alkoholu, který by naopak mohl zhoršit celkový proces regenerace. Konkrétní rady a tipy vám vždy sdělí i vyškolený odborník provádějící zákrok. 

Inovativní dvoufázová terapie

V případě, že chcete po terapii ještě více, doporučujeme vyzkoušet službu BioRePeel a to jak samostatně, tak i právě v kombinaci s biorevitalizací či mezoterapií. Podstatou BioRePeel je léčba pokožky ve dvou fázích. Pomocí speciální směsi se pleť důkladně vyčistí a následně se do ní vpraví látky zajišťující regeneraci buněk a následnou redukci vrásek a dalších kožních problémů. BioRePeel má kromě anti-age efektu skvělé účinky jak pro problematickou pleť, tak pro pokožku náchylnou k pigmentaci, díky čemuž často nahrazuje chemický peeling.

Inovativní-dvoufázová-terapie-BioRePeel

Oblíbenost celého zákroku jen potvrzuje fakt, že terapie získala v roce 2020 ocenění na kongresu IMCAS v Paříži a v České republice je jedním z nejvyhledávanějším ošetření. Pro ty z vás, kteří touží po stále mladistvé pokožce bez jakýkoliv kožních problémů a zároveň nejsou příznivci jehel, určitě doporučujeme tuto alternativu v podobě chemické revitalizace.  Zajímá-li vás více, podívejte se na konkrétní informace o daném zákroku, které shrnují vše podstatné včetně délky účinku, frekvence opakování, rekonvalescence, kontraindikace, ale i samotných látek které se pro léčbu používají. 

Mikrojehličky pro krásnou pleť celého těla i vlasů

Po biorevitalizaci se podíváme na další revoluční proceduru, které se nazývá mezoterapie. I když historie této terapie je velmi bohatá a sahá až do období 400 př. n. l., v rozkvětu estetických zákroků byla zastíněna botoxem a výplněmi. Dnes však na scénu opět přichází přirozený přístup, a proto čím dál více lidí volí tento účinný omlazující nechirurgický zákrok. Princip ošetření spočívá v aplikaci směsi vitamínů a aktivních látek do dermis. K aplikaci těchto koktejlů se využívá několik základních metod. Jako první určitě stojí za zmínku mikrojehličková terapie pomocí pera neboli Dermapen.

Díky tomuto způsobu se mezoterapii často přezdívá mikrojehličkování a jak je jistě zřejmé směs látek se do kůže dostává pomocí drobných jehliček na hrotu pera. Dalším typem, jehož výhodou je pouze jeden vpich, je kanyla. Malá trubička se zavede pod kůži, kde se opakovaně vtahuje a vytahuje a tím do pokožky uvolňuje dané živiny.

Celková podobnost se zákrokem biorevitalizace je z důvodu další možnosti vpravování látek do pleti. Jde o jehlu, která pomocí své náplně substituuje chybějící prvky. Posledním typem, který se v současné době velmi hojně používá je tzv. Aqua Injektor neboli přístroj třetí generace. Ten funguje na principu podtlaku, kdy do ošetřované oblasti přesně dávkuje konkrétní vitamíny. 

Mikrojehličky-pro-krásnou-pleť

Co se týče koktejlů, které se vpravují do dermis, vždy záleží na typu vaší pleti a odborníkovi provádějící ošetření. Ten zhodnotí závažnost vašich problémů a dle toho určí konkrétní typ směsi, výběr aplikace a následnou hloubku vpichů. 

I když mezoterapie má spoustu společného s procedurou biorevitalizace existují zásadní rozdíly. Ten hlavní spočívá v oblastech použití. Mezoterapie totiž dokáže pomoci nejen s vráskami, omlazením pleti, problematickou pletí, akné, hydratací, kruhy pod očima, ale i se zlepšením celulitidy, strií, povadlé kůže, redukcí podkožního tuku, eliminací podbradku či zpevněním dekoltu a poprsí.

Dokonce i v případě řídnoucích a slábnoucích vlasů se tato procedura prokázala jako velmi efektivní. Vlasová mezoterapie pomocí tenkých jehliček uvolňuje do pokožky hlavy speciální komplexy vitamínů a látek, které svým složením podporují vlasové cibulky a jejich růst. Ošetření je kromě podpory růstu vlasů vhodné i při specifických problémech typu alopecie, výskytu lupů, seborey či předčasného šedivění.

Stejně jako v případě terapie na ostatních částech těla není zákrok nijak bolestivý, a proto se využívá maximálně lokální anestezie. Správné zacílení látek a průběh celé procedury lze podpořit i vhodnou přípravou na zákrok, která zahrnuje dostatek odpočinku, omezení konzumace alkoholických a kofeinových nápojů, eliminaci použití kosmetických přípravků a v případě žen zvolení vhodné fáze cyklu.

Vlasová-mezoterapie

Specialista provádějící terapii vám také kromě jiného může doporučit i omezení léků ovlivňující srážlivost krve či bezprostřední užití léků s obsahem kyseliny acetylsalicylové. Celková odpověď organismu a případné nežádoucí účinky však nezávisí pouze na přípravě, ale i na rekonvalescenci. U většiny pacientů se po terapii objeví mírný otok, začervenání drobné modřinky, stroupky a šupiny, které lze zmírnit dodržováním několika rad.

Nejdůležitější je se minimálně na pár dní vyhnout opalování a v případě pobytu na slunci používat vždy krémy s UV faktorem 50+. Zátěž ošetřené oblasti je vhodné redukovat i používáním kosmetických přípravků. Zejména v případě make-upu je nutné pro minimalizaci problémů počkat alespoň 24 hodin. Pro maximální bezpečí taktéž není žádoucí návštěva solárií, saun a bazénů. Aby se dermis mohla plně zregenerovat je nutné odložit i další estetické zákroky.

Zejména botox nebo výplně by mohly být kontraindikací a je třeba dodržet určitý rozestup mezi jednotlivými zákroky.

Proces hojení naopak podpoříte pravidelným promazáváním pokožky a případným chlazením gelovými polštářky. Konkrétní rady a tipy na vhodné krémy vám dále sdělí i specialista provádějící zákrok.  

Zdravá a krásná pleť jednou pro vždy

Zaujali Vás tyto neinvazivní metody zákroků? Pak se obraťte na naši kliniku. Jsme moderním kosmetickým studiem v samotném centru Prahy, kde máme dvě pobočky. 

Našim klientům nabízíme vždy to nejlepší a Vaše spokojenost je pro nás tou největší odměnou. Všechny zmíněné zákroky probíhají pod vedením vyškolených odborníků, kteří mají díky praxi v oboru požadované zkušenosti a nemusíte se tak bát žádných nežádoucích problémů. 

Speciálně pro zákazníky, které trápí problematická a stárnoucí pleť, ale i třeba celulitida jsou vybrané zákroky skvělou volbou. 

Během cca 60 minut dodáme vaší pokožce všechny chybějící látky a dle zvolené frekvence opakování se postupně bude prohlubovat požadovaný účinek. 

PS: Pokud nevíte, které ošetření je pro vás to pravé, objednejte se nejprve na konzultaci s našimi odborníky nebo s paní doktorkou Elenou Rumyantsevou Mathey, která je špičkou v oboru. Kromě toho, že má celosvětové poznatky je i dermatoložkou Kliniky preventivního lékařství, vědeckou konzultantkou estetické medicíny a taktéž školitelku estetických metod.

Objednat se na konkrétní ošetření můžete však i bez konzultace. Využijte k tomu náš online rezervační formulář a podpořte zdraví a krásu vaší pleti. Proces objednání zabere pár minut a my se budeme těšit na vaši návštěvu. Tak brzy na viděnou.  

Pro více novinek a aktuální akce sledujte naše webové stránky nebo náš Instagram, kde se navíc dozvíte spoustu zajímavých informací a tipů.