HydraFacial

Hlavní | Naše služby | HydraFacial

Přístroj, který řeší 7 nejznámějších problému pleti. To je HydraFacial!

HydraFacial je certifikovaný přístroj nové generace, který má nevídané účinky na pleť a hojně ho využívají zejména zahraniční lékaři. Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že tento kosmetický unikát získal již několik ocenění od americké edice Les Nouvelles Esthétiques § Spa. 

Uzdravte svou unavenou pokožku a dodejte ji chybějící svěžest a hydrataci. V níže uvedeném článku vás seznámíme s tím, co ošetření obnáší a proč má takovou oblibu u hollywoodských hvězd zvláště před akcemi na červeném koberci.

1. Jedinečná péče o pokožku, kterou si zamilujete

1.1. O přístroji

1.2. Výhody

2. Výsledky

2.1. Systém přístroje

3. Postup zákroku

4. Vhodnost použití

5. Kontraindikace

5.1. První volba při základních kožních problémech

Jedinečná péče o pokožku, kterou si zamilujete

O přístroji

HydraFacial se dnes řadí mezi jedno z nejúčinnějších neinvazivních ošetření pokožky. Kombinuje totiž zároveň čištění, exfoliaci, extrakci, hydrataci a antioxidační ochranu, která redukuje odumřelé kožní buňky a nečistoty a současně dodává pokožce důležité chybějící vitamíny a hydrataci

O_přístroji_hydrafacial

Slovo „hydra“ odkazuje na neuvěřitelný hydratační účinek, který nemá obdoby. 

Samotnou proceduru lze provést rychle a účinně během pouhých cca 30 minut. Výsledky jsou navíc patrné okamžitě a není potřeba žádná doba k zotavení.

Výhody

Díky svým jedinečným vlastnostem má přístroj spoustu výhod, které si nyní shrneme:

 • Pro všechny typy kůže

První z výhod je vhodnost pro jakoukoli pleť. Ať už máte mastnou pleť, náchylnou k akné, suchou, nebo smíšenou, přístroj vám ve všech případech prospěje. Dokonce i ti z vás, kteří mají citlivou a náchylnou pokožku, která máloco snese, ocení tohoto pomocníka. A to nejlepší, HydraFacial ošetření není jen pro ženy, ale i pro muže, u kterých má své zastánce, kteří na něj nedají dopustit.

 • Šetrný přístup 

Navzdory skutečnosti, že přístroj provádí jak exfoliaci, tak extrakci pomocí podtlaku, celý zákrok není nijak bolestivý a zároveň ani nedráždí pokožku. Naopak většina klientů přirovnává kůru k oblíbené masáži obličeje a během zákroku si dopřávají relaxaci.  

HydraFacial_FULL

 • Žádné prostoje 

Léčba touto inovativní novinkou trvá pouze 30 minut a během této doby nejsou nutné žádné prostoje. Zároveň lze také bezprostředně po dokončení zaznamenat zlepšení textury a tónu pleti a není nutné žádné čekání na zotavení jako např. po mechanickém zákroku nebo po chemickém peelingu. Po zákroku se lze také ihned nalíčit a pokračovat při běžných činnostech vašeho dne.

 • Kombinace a další typy zákroků

Jak už bylo zmíněno, zákrok není invazivní, což znamená, že pacienti mohou kromě jiného využívat i další možnosti, jak zlepšit stav své pokožky a kombinovat další kosmetické přístroje na obličej. Vždy však doporučujeme poradu s odborníkem, který vám pomůže zvolit, jaké služby nebo přípravky jsou vhodné, tak abyste dosáhli svých estetických cílů. 

 • Individuální přístup

Terapie má pro každého klienta zcela individuální postup a určuje ho proškolený specialista. Ten vždy zhodnotí stav kůže a případných problémů a dle toho určí optimální léčbu. 

 • Možnost přizpůsobení zákroku

Další výhodou, navazující na předchozí bod, je i možnost přizpůsobení se jedinečným potřebám vaší kůže. K rozjasnění pokožky a odstranění jemných linek lze navýšit sací sílu, a naopak citlivější místa v oblasti očí si zaslouží co nejnižší intenzitu podtlaku.

Výsledky

Ošetření má okamžité i dlouhodobé účinky. Hned jak bude odcházet uvidíte, že vaše pokožka bude najednou zářit a bude plná hydratace. Díky inovační technologii dojde k aktivaci kolagenu a elastinu, což jsou základní pojivové prvky, které ovlivňují pevnost pokožky. Při pravidelných návštěvách uvidíte i dlouhodobější výsledky zahrnující vyhlazení žilek a drobných jizviček či odstranění nežádoucí pigmentace. Ti z vás, kteří trpí nežádoucími pupínky a nadměrnou tvorbou mazu, mohou navíc kromě zlepšení pleti pozorovat i postupnou redukci kožního mazu a vyhlazení pozůstatků po dřívějších nedostatcích. 

Systém přístroje

Systém přístroje obsahuje patentovanou technologii 4 v 1, která má níže uvedený postup, poskytující vaší pokožce tu nejlepší možnou péči.

 1. Vortex – Cleasing umožňuje hloubkové čištění pleti, akné a pórů v kombinaci s odstraňováním a rozpouštěním dalších nečistot.
 2. Hydropeel – speciální nástavec, který díky abrazivním hrotům dokonale odstraňuje odumřelé kožní buňky. To vše navíc bez nežádoucího podráždění.
 3. Vortex – Extraction redukuje tvorbu kožního mazu tím, že odstraňuje mazové zátky.
 4. Vortex Fusion vpravuje do kůže potřebné vitamíny, antioxidanty, peptidy a kyselinu hyaluronovou, aby byla pokožka krásně hydratovaná a vyhlazená.

Postup zákroku

Pokračujeme podrobným postupem ošetření, tak abyste si dokázali představit jakými fázemi vaše pokožka projde, aby byla znovu krásná a bez nežádoucích problémů.

Postup_zákroku_hydrafacial

Upozorňujeme, že uvádíme obecný postup, který není připraven k aplikaci na konkrétní problém, a proto v každém salónu či klinice může být výsledný proces odlišný.

 • Fáze čištění a exfoliace 

Stejně jako u ostatních kosmetických procedur i u této se začíná čištěním. Na aparát nasadíme patentovaný nástavec a použijeme speciální čistící prostředek, který odstraní z kůže make-up, nečistoty, a hlavně odumřelé kožní buňky. Díky složení přípravku se navíc kůže obličeje změkčuje a hydratuje, a to za pomoci roztoku s glukosaminy a kyselinou mléčnou. Běžné mytí a čištění obličeje nelze k této fázi vůbec přirovnávat. Abrazivní hroty nástavce dokonale vyčistí a „obrousí“ kůži, a to vše bez podráždění a s bonusem hloubkové exfoliace. Pokud nevíte, co je exfoliace pleti, tak jde o odborný výraz, který představuje eliminaci odumřelých kožních struktur kůže. 

 • Peeling

Druhý krok čistícího procesu zahrnuje použití chemického peelingu. Peeling dočistí vaši pokožku a rozmělní mazové zátky, které stojí zejména za vznikem akné. Dle typu vašich problémů, lze přizpůsobit výběr daného peelingu. Většina pacientů nejčastěji volí jemný peeling s kyselinou salicylovou a kyselinou glykolovou, které napomáhají jemnému odlupování pokožky. Ke zmírnění vrásek a rozsáhlého poškození sluncem či akné však doporučujeme zvolit silnější peeling, aby byl výsledek co nejvíce viditelný a vy jste byli maximálně spokojeni.

 • Extrakce

Nebojte, zde nejde o žádný bolestivný zákrok jako u zubaře. Naopak, zcela bezbolestně jsou pomocí vortexové koncovky, kde se vytváří efekt víru a podtlaku, odstraněny usazené kožní póry a případná překrvení pokožky. 

 • Nadstandardní aplikace sér

V závislosti na doporučeném postupu nebo vašich přání lze v této fázi aplikovat jedinečná séra, která znásobí výsledný efekt. Nejčastěji používanými séry jsou: hydratační, regenerační, omlazující či séra zmírňující pigmentaci. 

 • Fototerapie

I když na vaší pokožce nezanechá přístroj žádné stopy, vaše pleť prošla unikátním procesem, po kterém musíme podpořit její regeneraci a hojení. Za tímto účelem využíváme LED červené světlo, které obnovuje buněčnou strukturu a zároveň podporuje tvorbu prvků důležitých pro elasticitu pleti. V případě, že máte aknózní projevy, bude nejspíše využito modré LED světlo, které naopak pomáhá proti mastné pokožce a redukuje vznik zánětlivých bakterií. 

 • Infuze aktivních látek

Poslední fáze celého procesu zahrnuje vpravení hydratačních, antioxidačních a aktivních látek do kůže, tak aby byla pokožka maximálně hydratovaná a chráněna před nepříznivými vlivy do dalšího termínu sezení. 

Vhodnost použití

Pod názvem článku jsme slibovali rozkrýt 7 problémů, pro které je HydraFacial vhodný, pojďme se na ně tedy podívat. Jistě budete překvapeni, čím vším vám může léčba pomocí tohoto přístroje pomoci.

 • Hyperpigmentace

Trpíte nežádoucími hnědými, jaterními či stařeckými skvrnami a nebaví vás pořád řešit make-up? Vyzkoušejte pomocníka, který vám pomůže jak sám o sobě, tak i v kombinaci s jedním z nadstandardních sér, která jsou speciálně určená k řešení těchto problémů. 

 

 • Rosacea

Rosacea neboli růžovka je chronické zánětlivé onemocnění, které trápí pacienty nejen díky nepříjemným projevům, ale zejména po psychické stránce. Přístroj společně s dalším typem séra a působením LED červeného světla nejen zmírní projevy, ale zabrání i potencionální příčině tohoto onemocnění. 

 

 • Hydratace suché pokožky

Pokud jste přečetli celý prozatímní popis přístroje a jeho fáze, jistě jste zjistili, že HydraFacial lze použít i pro suchou kůži, které chybí hydratace. Není-li vám problém suché pleti cizí, jistě víte, že hydratace pleti má svou opodstatněnou důležitost.  Doporučujeme vyzkoušet terapii zejména po létu a dovolené u moře, kdy máme nadměrným sluněním vysušenou pokožku. Stejná situace platí i v období zimy, kdy naopak naše pokožka ztrácí hydrataci z důvodu nízkých teplot.

 • Akné, nadměrná tvorba mazu a černé tečky

HydraFacial je první volbou u pacientů trpící mastnou pletí a aknózními projevy. Právě díky vortexové technologii a spirálově zakončenému nástavci má jedinečnou schopnost hluboce proniknout do pórů a extrahovat odumřelé kožní buňky, přebytečný kožní maz a nevzhledné černé tečky.

Akné

Celý ozdravný proces podporuje i LED modré světlo, které působí antibakteriálně a zabraňuje vzniku nových lézí. 

U aknózní pleti, doporučujeme navštěvovat salón nejlépe každý měsíc, tak, aby byla kůže stále čistá a zároveň došlo k vyhlazení jizviček připomínající dřívější problém.

 • Vrásky a jemné linky 

Vrásky a jemné linky jsou dalším častým problémem ztenčené a stárnoucí pleti. Máte-li tento problém není však nutné hned jít na botox. HydraFacial a aktivní séra umí společně podpořit produkci kolagenu a zvýšit tak elasticitu a pevnost vaší pokožky. Díky tomu budou vyhlazeny jemné linky a vrásky a celkově dojde ke zlepšení textury a tónu pokožky.

 • Detoxikace 

Celkový zákrok má díky svým jednotlivým krokům také skvělou detoxikační funkci pro každý typ pokožky. Pokožka se hloubkově vyčistí a znovu se nastartují správné procesy obnovy buněčné struktury. 

 • Ztráta elasticity a povadlá kůže

Máte pocit mdlého a unaveného obličeje? I v tomto případě je pro vás HydraFacial vhodný. Navíc díky závěrečné infuzi aktivních látek bude pleť chráněna před nepříznivými vlivy okolního prostředí a vydrží tak déle svěží a hydratovaná.

Kontraindikace

Jak už jsme zmínili, ošetření pomocí popisovaného přístroje je vhodné pro jakýkoliv typ pleti, avšak pro předcházení nežádoucím reakcím byste se léčbě měli vyhnout, pokud trpíte náhlou vyrážkou nebo popáleninami od slunce. 

Terapii by měly vynechat i těhotné a kojící ženy, a to z toho důvodu, že některé složky  používané  složky při terapii HydraFacialem, jako např. kyselina salicylová, nebyly zatím testovány během těhotenství a nelze tedy zaručit jejich bezpečnost vzhledem k vývinu plodu.

Kontraindikace_hydrafacialem

Dále také nelze ošetřit pokožku, u které může být narušena integrita a pokožku s mateřskými znaménky. Kontraindikací jsou i nádorová onemocnění nebo pacienti s akutní herpetickou infekcí či pacienti užívající léky zvyšující fotosenzibilitu pokožky. Poslední, na co myslet, je úprava péče o pleť před absolvováním zákroku. Minimálně 14 dní před zákrokem nemůžete používat jakékoliv krémy s obsahem exfoliantů nebo peelingu. V rozporu jsou i nedávná ošetření botoxem nebo provedení výplně rtů. 

Máte nějaký jiný problém nebo potřebujete radu o vhodnosti tohoto zákroku? Doporučujeme, abyste vždy zvážili poradu s ošetřujícím lékařem a nebo s vyškoleným odborníkem, který ví, jaké problémy by případně mohly vyvolat nežádoucí účinky.

První volba při základních kožních problémech

Možná se vám po přečtení článku může zdát neskutečné, co všechno popisovaný kosmetický přístroj umí a jaké jsou jeho benefity, ale je tomu skutečně tak. I nezávislé studie dokázaly, že tento kosmetický přístroj má své místo, mezi jakými si zázraky, které nejen hloubkově vyčistí pleť, ale zároveň ji dostatečně hydratují a vyživí. 

Namísto toho, abyste utráceli další a další peníze za oleje, krémy, esence a séra, možná vám postačí jen pravidelná léčba HydraFacialem a vaši pleť nepoznáte. Navíc i cena zákroku se vám ve srovnání s nákupem jednotlivých přípravků vyplatí. Chcete-li zjistit další informace a nebo si rovnou rezervovat termín zákroku, kontaktujte nás. Jsme jednou z klinik, která nabízí ošetření HydraFacialem v Praze.

V Imperia Clinic vám zvýšíme sebevědomí a vaší pleti dodáme přirozený vzhled. Máme 2 pobočky:

Objednání na konkrétní zákrok nebo na osobní konzultaci lze provést přímo prostřednictvím našeho online rezervačního systému. Zabere to pouze pár minut.

Těšíme se na vaši návštěvu.