BTL Emsella

Hlavní | Naše služby | BTL Emsella

Močová inkontinence je běžný stav, který nejčastěji postihuje zástupkyně ženského pohlaví. Bez ohledu na věk může dojít k samovolnému unikání moči. Rizikovými faktory je oslabení nebo poškození svalstva pánevního dna, která vzniká z důvodu vaginálního porodu, obezity, chronického kašle, astmatu, stárnutí nebo neurologických poruch.

Kromě toho, že inkontinence je sama o sobě velmi nepříjemná, může negativně ovlivnit celkovou kvalitu životu. V současné době naštěstí existují účinná řešení, která i tento choulostivý problém dokážou vyřešit. Jednou z metod je použití speciálního přístroje BTL Emsella, který posílí svaly pánevního dna a tím zajistí eliminaci úniku moči a případné nepohodlí při sexuálním životě.

 1. Hyperaktivní močový měchýř není problém jen u starších lidí
 2. Řekněte NE úniku moči s BTL Emsella
 3. Průběh ošetření 
 4. Výhody Emsella 
 5. Počet sezení
 6. Kontraindikace
 7. Cena zákroku
 8. 95 % vědecká úspěšnost

Hyperaktivní močový měchýř není problém jen u starších lidí

Močová inkontinence v překladu znamená samovolný únik moči. I když se tato situace čas od času může stát každému z nás, je třeba být na pozoru a při častém opakování problém začít řešit. Hyperaktivní močový měchýř se obecně více vyskytuje u starších lidí, výjimkou však nejsou ani situace, kdy se tento stav objevuje i v mnohem dřívějším věku. Výsledkem je poté vyhýbání se běžným činnostem a následná frustrace. Ještě předtím, než se podíváme, jak účinně s touto nesnází bojovat je vhodné vysvětlit si, jak vlastně funguje močový měchýř. 

Močový měchýř je dutý orgán, který se nachází v podbřišku a je součástí močového systému, který taktéž zahrnuje ledviny, močovody a močovou trubici. Během vyprazdňování svaly v močovém měchýři pracují a stahují se, aby přesunuly moč do trubicovité močové trubice. Zároveň se uvolní svaly v blízkosti močové trubice a nechají moč odcházet z těla. V případě, že svaly v močovém měchýři a kolem něj nepracují tak, jak by měly, může unikat moč samovolně a vzniká nechtěný únik moči.  

Důvodů proč svaly ochabují a nepracují správně, mohou být u konkrétních jedinců odlišné. Často se hovoří o infekci močových cest, vaginální infekci či o lokálním podráždění nebo zácpě. Nedostatečnou činnost svalstva mohou vyvolat i některé léky. V takovém případě se však jedná o dočasnou situaci, která s největší pravděpodobností dříve nebo později pomine. Pokud naopak inkontinence trvá déle, může to být způsobeno:

 • narušením svalů v průběhu porodu,
 • nemocemi imunitního systému jako je např. artritida, 
 • poškozením nervů v důsledku neurologických onemocnění (Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza) nebo 
 • prolapsu zmíněných orgánů, tj. situaci, kdy se pánevní orgány přesunou ze svého správného místa do pochvy nebo řitního otvoru. 

Stejně jako u žen i mužů se únik moči často vyskytuje. Důvody jsou však mírně odlišné a způsobují ho zejména: 

 • prostatitida, bolestivý zánět prostaty,
 • zranění nebo poškození nervů nebo svalů po operaci,
 • zvětšená prostata, která může vést až k benigní hyperplazii prostaty (=stav, kdy prostata roste s věkem mužů).

Obecně rozeznáváme základní typy inkontinence: 

 • Stresová inkontinence nastává, pokud uniká tělní tekutina v důsledku tlaku na močový měchýř, například při cvičení, kašli, kýchání, smíchu nebo zvedání těžkých předmětů. Je to nejběžnější typ problému močového měchýře, který se obvykle vyskytuje u žen mladšího a středního věku. Může však začít i později, obvykle spolu s menopauzou. 
 • urgentnímu úniku moči dochází, když lidé mají náhlou potřebu močit a nemohou udržet moč dostatečně dlouho, aby se dostali na toaletu. Tato potíž je typická právě pro onemocnění cukrovou, Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, roztroušenou sklerózou nebo po stavech mrtvice.
 • K inkontinenci z přeplnění dochází, když malé množství moči uniká z močového měchýře, který je vždy plný. S dostatečným vyprázdněním močového měchýře mají obvykle problém muži jejichž zvětšená prostata blokuje močovou trubici. Příčinou však může být i diabetes nebo poranění míchy.
 • Funkční typ se zpravidla vyskytuje u starších lidí, kteří mají normální kontrolu močového měchýře. Mají jen problém dostat se na záchod kvůli artritidě nebo jiným poruchám, které jim ztěžují rychlý pohyb.
 • Smíšená forma, kdy zažíváte více než jeden typ močové inkontinence – nejčastěji se jedná o kombinaci stresového a urgentního typu.

Řekněte NE úniku moči s BTL Emsella

I když se zpočátku možná budete cítit nepříjemně je důležité začít nechtěný únik moči řešit co nejdříve. Vyhnete se tak nejen omezení svých aktivit, sociálních interakcí, ale zároveň předejdete i negativnímu vlivu na kvalitu vašeho života. 

BTL Emsella je neinvazivní procedura, která léčí močovou inkontinenci pomocí elektromagnetické stimulace HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology). Každé ošetření poskytuje svalům pánevního dna dostatečnou stimulaci prostřednictvím pravidelných kontrakcí. To pomáhá jednotlivým svalům znovu získat sílu související s kontrolou pohybu močového měchýře. 

Procedura kromě jiného také dočasně zvyšuje prokrvení pánve, což hraje hlavní roli při omlazení svalů a zlepšení intimních zážitků. Pacienti tak nejen ušetří za inkontinenční pomůcky, ale vzdají se stresu souvisejícího s vyhledáváním toalet kdekoliv mimo domov.  

BTL-Emsella

Přístroj Emsella je revoluční i díky tomu, že nevyžaduje žádnou přípravu. Celé ošetření je zcela bezbolestné a nepociťujete při něm žádné nepohodlí. Snadno se jen usadíte na přístrojovou židli, která bude cílit elektromagnetické proudy směrem k vašemu pánevnímu dnu a tím zároveň stimulovat svalové kontrakce odpovídající 11 000 Kegelovým cvikům, které se právě často doporučují při těchto intimních problémech. 

Průběh ošetření 

Během ošetření Emsellou jsou klienti zcela oblečeni, nemusíte se tedy nijak stydět. Jediné co, tak je vhodné zvolit volné a pohodlné oblečení v kterém se budete cítit komfortně.  Po zahájení léčby ucítíte mírné brnění a vibrace ve svalech pánevního dna, které pak přejdou v plné kontrakce. I když to možná zní děsivě, žádnou bolest neucítíte a během 30 minut sezení můžete relaxovat, číst si svou oblíbenou knihu nebo nejnovější tisk.  Po ošetření se budete ihned moci vrátit k běžným aktivitám. 

Výhody BTL Emsella

 • Neinvazivní zákrok bez rekonvalescence.
 • Během léčby zůstanete zcela oblečeni.
 • Obnovení kontroly močového měchýře a pánevních svalů bez časově náročných cvičení.
 • Pohodlná procedura, která vám umožní relaxovat během 30 minut ošetření.
 • Zlepšení lze pozorovat již po jediném sezení. Výsledky se budou postupně zlepšovat během několika týdnů.
 • Lepší prožitky v oblasti intimního života a s tím související vymizení vaginální suchosti, potíží se vzrušením nebo dosažením orgasmu. 
 • Zvýšení sebevědomí. 
 • Úspora za inkontinenční pomůcky. 

Počet sezení

Aby bylo dosaženo maximálních výsledků je vhodné absolvovat 6-10 sezení v intervalu 2-3 x týdně. Individuální plán však vždy závisí na daném specialistovi provádějící zákrok.

Počet-sezení-BTL-Emsella

Několik pacientů zaznamená pozitivní výsledky již po jediném sezení, zatímco velká většina pocítí účinky v několika následujících týdnech, kdy se daný efekt bude prohlubovat. Konečný výsledek může vydržet i několik let. 

Kontraindikace

Kontraindikacemi pro léčbu je těhotenství, jakékoli kovové implantáty (typicky kardiostimulátory, měděná nitroděložní tělíska, elektronické implantáty), intimní piercingy a poruchy krvácení. 

Cena zákroku

Na klinikách Impera Clinic se cena ošetření pohybuje od 2 000 Kč. Přesnou cenu určí specialista provádějící terapii.

95 % vědecká úspěšnost

Samotné recenze zákazníků i vědecky ověřené výsledky dokládají, že přístroj BTL Emsella je opravdu revoluční. Léčba inkontinence tímto pomocníkem je navíc schválena i nejvyšším úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, což jen dokládá jeho nezávadnost a potvrzuje účinnost léčby u žen i mužů různých věkových kategorií. 

laserovou-léčbu-Fotona

Přesvědčte se o výhodách této procedury sami a navštivte nás v jedné z našich poboček, které se nacházejí v samotném centru hlavního města Prahy

Kromě ošetření BTL Emsella poskytujeme i další revoluční zákroky za pomoci těch nejmodernějších přístrojů. Vyzkoušejte třeba laserovou léčbu Fotona, která se od klasického laseru liší tím, že proniká až do hloubky 8 mm a skvěle řeší většinu kožních problémů. Navíc je určena i pro zmírnění strií, celulitidy nebo jako metoda k léčbě chrápání. 

Jakoukoliv proceduru si můžete snadno rezervovat pomocí našeho online rezervačního formuláře. Proces objednání je velmi jednoduchý a zabere jen pár minut. 

Pro více novinek a aktuálních informací sledujte naše webové stránky nebo náš Instagram, kde se kromě jiného dozvíte spoustu akcí, zajímavých tipů, a hlavně fotoreporty z našich zákroků známé jako před a po. 

Těšíme se na vaši návštěvu a pokud jste nás již navštívili, neváhejte se s námi podělit o své recenze.